Teismas nusprendė: N. Venckienė paleidžiama į laisvę (papildyta) – Kas vyksta Kaune

Teismas nusprendė: N. Venckienė paleidžiama į laisvę (papildyta)

BNS 2019/11/19 10:19
R. Tenio nuotr.

Vilniaus apygardos teismas antradienio rytą paskelbė sprendimą dėl Neringos Veckienės skundo. N. Venckienė buvo apskundusi Kauno miesto apylinkės teismo sprendimą pratęsti jos suėmimą dviem mėnesiams.

Iš JAV pargabenta buvusi teisėja ir parlamentarė Neringa Venckienė paleidžiama į laisvę už 10 tūkst. eurų užstatą, antradienį nusprendė Vilniaus apygardos teismas, patenkinęs jos gynėjų skundą.

Teismas nusprendė, kad jai turi būti skiriama intensyvi priežiūra.

Sprendimas yra neskundžiamas.

Teismas N. Venckienės nepagailėjo - skirtas suėmimas (atnaujinta) 29 nuotr.

Teisėja Aušra Bielskė, komentuodama sprendimo motyvus, teigė, kad N. Venckienė įtariama dėl trijų veikų, už kurias gali būti skiriama ne tik laisvės atėmimo bausmė. Taip pat jai prieš išvykstant iš Lietuvos jai nebuvo skirta jokia kardomoji priemonė ir nėra pagrindo manyti, kad N. Venckienė slapstysis.

Kauno apylinkės teismas lapkričio 8 dieną nusprendė suimti keliais nusikaltimais įtariamą N. Venckienę dviem mėnesiams, motyvuodamas tuo, jog ji gali bėgti ir slėptis.

Prokuroras teigė, jog, jo vertinimu, jokia kita kardomoji priemonė, kaip tik suėmimas, nesukliudytų jai ir vėl pabėgti.

N. Venckienė atvežta į Kauno apylinkės teismą 30 nuotr.

Vilniaus apygardos teismas šį skundą nagrinėjo po to, kai Kauno apygardos teismas nuo jo nagrinėjimo nusišalino vengdamas galimų abejonių dėl nešališkumo, nes čia N. Venckienė yra dirbusi.

Buvusi teisėja ir parlamentarė N. Venckienė į Lietuvą iš JAV pargabenta lapkričio 6 dieną. Jai pareikšti įtarimai dėl teismo sprendimo nevykdymo, pasipriešinimo policijos pareigūnui, trukdymo antstoliui ir sudavimo į veidą Laimutei Stankūnaitei.

N. Venckienė įtarimus neigia ir vadina juos politiškai motyvuotais.

Ji iš Lietuvos į JAV išvyko 2013 metais. Tais metais Seimas panaikino jos teisinę neliečiamybę.

Papildyta 11:49 val.

„Pagrindinis teismo motyvas yra tas, kad pagal poniai Venckienei pateiktus įtarimus jai gresiančios bausmės nėra labai didelės ir suėmimo taikymas yra neadekvačiai per griežtas“, – žurnalistams sprendimą komentavo vienas iš trijų sprendimą priėmusių teisėjų Audrius Cininas.

Anot jo, A. Venckienei bus uždėta apykojė, ji bus paleista iškart, kai sumokės užstatą: „Manau, kad taip, šiandien“.

Klausiamas, ar skirtos priemonės užtikrins, jog N. Venckienė nesislapstytų nuo teisingumo, A. Cininas sakė, jog „ teismas neturi laiko mašinos ir negali patikrinti“.

Jis pabrėžė, kad pagal kaltinimus N. Venckienei, teismai suformavę praktiką skirti nesusijusias su laisvės atėmimu bausmes, be to, buvusi teisininkė ir politikė jau beveik dvejus metus praleido JAV kalėjime.

„Atsižvelgiant į tai, kad ponia Venckienė Amerikos kalėjime ir čia jau išbuvo beveik dvejus metus, tai teismas siekia užkirsti kelią tokiai situacijai, kai jai skirtina bausmė yra mažesnė, nei jos faktiškai kalėjime praleistas laikas. Teismas siekia tam užkirsti kelią, jei dar nebuvo per vėlu“, – pabrėžė teisėjas.

Jis taip pat akcentavo, kad teismo nuomone, A. Venckienės išvykimo į Jungtines Valstijas prieš šešerius metus negalima laikyti slapstymusi nuo teisėsaugos.

„Teismas pasisakė, kad teismas negali vertinti ponios Venckienės išvykimo į JAV kaip slapstymosi, kadangi jai tuo metu jokios kardomosios priemonės nebuvo skirta“, – sakė A. Cininas.

N. Venckienės advokatė Sonata Žukauskienė sprendimą apskundė, taip pat prašė nušalinti kolegijai vadovaujančią teisėją Aušrą Bielskę, ir Audrių Cininą dėl to, jog šie buvo priėmę sprendimą nagrinėdami Andriaus Ūso bylą, tačiau kolegija nusprendė nenusišalinti.

„Teismas iš tiesų nagrinėjant bylą, kuri buvo prieš aštuonerius metus, pasisakė dėl kai kurių aplinkybių, susijusių su vaiko tvirkinimu, vykusiu Kaune. Tačiau, kaip mes žinome, jokių kaltinimų, susijusiu su tvirkinimu, poniai Venckienei nėra pareikšta“, – tikino jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT