Kaunietis išsiaiškino, kur po parodos nukeliavo senieji troleibusai – Kas vyksta Kaune

Kaunietis išsiaiškino, kur po parodos nukeliavo senieji troleibusai

Skaitytojo nuotr.

Sekmadienį gatvės meno galerijos ant ratų „Atia, senienos, labas, naujienos!“ eksponatams išsirikiavus Savanorių prospekte, kai kurie troleibusai į eismą nebegrįžo. „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas „Škoda“ transporto priemones užfiksavo Aleksote esančiame aerodrome – šie troleibusai greitu metu bus parduodami aukcione.

Kaip pasakojo portalui parašęs kaunietis, dalis senųjų „Škoda 14Tr“ troleibusų po savaitgalį vykusios parodos atsidūrė S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome. Vyras užfiksavo Kauno visuomeninio transporto veteranus kiek neįprastoje orlaivių kaimynystėje.

Troleibusams jau paskelbtas aukcionas

„Kauno autobusų“ viešųjų ryšių specialistė Patricija Zarankaitė patvirtino, kad dalis senųjų troleibusų – šiuo metu 10 – yra apsistoję S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome, kadangi bendrovės parkas nėra didžiulis, o vis atvyksta naujo transporto.

„Kol spalvingosios senienos neparduotos, dalį jų vežame ten. Techniškai tvarkingi, tinkamiausi teikti vežimo paslaugą troleibusai vis dar yra kelyje – tie, kurie ruošiami parduoti nuo penktadienio paskelbtame aukcione, sustatyti aerodrome“, – sakė P. Zarankaitė.

Ji kvietė aktyviai dalyvauti aukcione, „Kauno autobusai“ laukia susidomėjusiųjų, o netrukus paaiškės, koks bus tolesnis troleibusų likimas. „Aukcionas yra ilgas procesas, iš pirmo ar antro karto gali ir neįvykti“, – pridėjo įmonės viešųjų ryšių specialistė.

Viliasi, kad bus panaudoti originaliai

Pradinė vienos transporto priemonės vertė atvirame aukcione siekia 3-3,5 tūkst. eurų. Dalis jų, kaip nurodoma „Kauno autobusų“ dokumente, vis dar eksploatuojami, kiti dėl didelio susidėvėjimo eksploatacijai jau netinkami. Persiskaitę taisykles, nurodyta tvarka visi gali dalyvauti aukcione.

„Labai tikimės, kad tie troleibusai pavirs kokiomis nors kūrybinėmis idėjomis. Būtų puiku pamatyti įdomesnių sprendimų. Pajūryje yra pastatytas vagonas, kuriame žmonės susimokėję nakvoja. Galvojame, troleibusai irgi įkvėps sukurti kažką įdomaus“, – sakė P. Zarankaitė.

Paruošti užtrunka apie savaitę

Pašnekovė nurodė, kad naujųjų troleibusų per savaitę į Kauną vidutiniškai atvyksta 6-8. Atvežus naują transporto priemonę, ji yra pritaikoma mūsų viešojo transporto sistemai: įmontuojami komposteriai, prijungiami kasos aparatai, pajungiama multimedijos sistema, į ją perkeliama informacija apie kryptis, stoteles.

„Tik tada, praėjus gal net savaitei, troleibusai išvažiuoja į gatves. Paleidus vieną naują „Solaris“, atitinkamai vienos senosios „Škodos“ dalyvavimas eisme sustabdomas. Po truputį atsinaujiname ir iki metų pabaigos senienoms jau bus visiškai atia“, – konstatavo P. Zarankaitė.

Jos teigimu, tuo atveju jei troleibusais aukcionuose niekas nesusidomės, „Kauno autobusai“ rūpinsis, kad jie būtų parduoti į metalo supirktuvę.

Naujajam pirkiniui – beveik 30 mln. eurų

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad rugsėjo pabaigoje į pirmuosius maršrutus išvykę naujieji „Solaris“ troleibusai turi 33 sėdimas vietas, iš viso juose telpa iki 85 keleivių. Taip pat įrengta vieta neįgaliajam, efektyvus salono kondicionavimas ir šildymas, informavimo sistemos, ratų slėgio ir temperatūros davikliai. Vairuotojus prieš pradedant kelionę ir jos metu tikrina alkoblokai.

Keleivių patogumui naujuose troleibusuose sumontuotos penkios USB jungtys, saugumą užtikrina dvi vidaus ir viena lauko kameros, o pageidaujantieji keliauti su dviračiu jį gali pasistatyti specialiai tam skirtoje vietoje. Troleibusuose įrengti du aukštos kokybės multimedijos ekranai ir LED apšvietimo sistema.

85-iems „Solaris“ troleibusams savivaldybės įmonė „Kauno autobusai“ išleis 29,4 mln. eurų, iš jų apie 20 mln. eurų skolinsis, 1,6 mln. eurų skiria Kauno savivaldybė, o 7,9 mln. eurų – Europos Sąjunga.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.