V. Pranckietis traukiasi iš „valstiečių“: grįš, jei neliks R. Karbauskio

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ketvirtadienį planuoja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Kauno rajono skyriui įteikti pareiškimą, kad palieka partiją.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ketvirtadienį planuoja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Kauno rajono skyriui įteikti pareiškimą, kad palieka partiją.

„Esu parašęs pareiškimą, šiandien vakare turime LVŽS Kauno rajono skyriaus susirinkimą, kuriame aš tą pareiškimą, kad išstoju iš sąjungos, pateiksiu ir tikiuosi, kad skyrius patvirtins“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė parlamento vadovas. Jis teigė šį žingsnį darąs, nes nenori suteikti galimybės pašalinti jį iš partijos.

„Šį pareiškimą teikiu atsižvelgdamas ir į tai, kad partijos Etikos komisija pasakė, kad viskas yra etiška ir gerai, tačiau kada partijos pirmininkas pasako, kad ne, mes šalinsime, todėl, kad nebūtų tokios galimybės ir garbės suteiktos pašalinti mane, pats ir pasitraukiu“, – sakė Seimo pirmininkas.

V. Pranckietis teigė, kad į LVŽS grįžtų, jeigu joje nebebūtų dabartinio lyderio Ramūno Karbauskio. Anot jo, tai leistų partijai tapti demokratine organizacija.

„R. Karbauskis turėtų pasitraukti iš partijos ar bent iš partijos vadovų, tada partija galėtų tapti demokratiška ir toliau eiti į kitus rinkimus labai sėkmingai“, – sakė parlamento pirmininkas.

Jo teigimu, „valstiečiai“ paklūsta pirmininko valiai ir balsuoja taip, kaip jis nurodo, o oponentai ir galimi konkurentai yra pašalinti iš kelio.

„Visus žmones, kurie galėjo būti konkurentais arba kandidatais į partijos pirmininkus, buvo pasistengta vienokiu ar kitokiu būdu patraukti“, – tvirtino V. Pranckietis.

Anot jo, R. Karbauskis nevengdavęs kelti ultimatumų LVŽS frakcijos nariams. Seimo pirmininkas sakė, kad opozicijai reikalaujant atlikti parlamentinį tyrimą dėl žemės ūkio, didelį agroverslą turintis „valstiečių“ lyderis pagrasino paliksiąs „valstiečių“ frakciją, jeigu toks tyrimas bus.

V. Pranckietis sakė neplanuojantis trauktis iš politikos, žada dalyvauti kitų metų Seimo rinkimuose. Jis teigė sulaukęs ir kitų partijų pasiūlymų prisidėti prie jų, bet kol kas stoti į jokią organizaciją neplanuoja.

„Kada tapsiu nebe partijos nariu, manau, kad būsiu daug laisvesnis ir labiau priimtinas ir kitoms partijoms, tada laisvai galėsiu sakyti, kad atstovauju visam Seimui“, – tvirtino V. Pranckietis.

LVŽS penktadienį rengia tarybos posėdį, per kurį žada svarstyti V. Pranckiečio šalinimo iš partijos klausimą, nes šis nevykdo partijos valdybos ir tarybos priimtų sprendimų.

„Valstiečių“ taryba yra pritarusi liepą keturių partijų pasirašytam koalicijos susitarimui. Pagal jį parlamento vadovo postas priklauso nebe „valstiečiams“, o „socialdarbiečiams“.

V. Pranckietis trauktis iš Seimo pirmininko pareigų atsisako, teigdamas, kad jo postas „socialdarbiečiams“ perleistas kerštaujant jam dėl to, kad nepataikavo LVŽS lyderiui.

Liepą V. Pranckiečio elgesį svarsčiusi LVŽS Etikos ir procedūrų komisija nutarė, kad jis etikos nepažeidė. Tuo metu partijos lyderis R. Karbauskis yra sakęs, kad V. Pranckietis turi būti pašalintas iš LVŽS, nes nesilaiko jos įstatų, kad partijos nariai privalo įgyvendinti jos programą, laikytis įstatų ir vykdyti valdymo organų sprendimus, gerbti kitų LVŽS narių teises, pažiūras ir orumą, neveikti prieš kitą partijos narį, viešajame ir privačiame gyvenime laikytis geros moralės normų.

„Valstiečiai“ yra surinkę parašus, reikalingus pradėti nepasitikėjimo procedūrą Seimo pirmininku, tačiau projekto neregistravo. Norint Seimo pirmininką pašalinti iš pareigų dėl nepasitikėjimo reikia ne mažiau kaip 71 balso „už“.

41 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Už V. Matijošaičio dvare atliktus darbus jų vykdytojas turės atlyginti tūkstantinę žalą valstybei: baudų bus daugiau

Ar „Žalgirio“ žaidėjai jaučiasi per geri ir kodėl Šaras kelia toną prieš žurnalistus?

Nepažįstamam asmeniui sumušus vyrą pareigūnai prašo pagalbos

Kaune išaugo sergamumas gripu ir ūminėmis infekcijomis

Kauno S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome rastas stirnos kailis

Policijos reidas Kaune: nustatyta virš 1000 greičio viršijimo atvejų

Kita Kauno oro uosto pusė: siekia tapti Baltijos šalių lyderiu ir siūlyti unikalias kryptis

„Bolt“ pristato naujieną: į paslaugų platformą įdiegta papildoma funkcija

Užsimoję prisijungti Raudondvarį, iš stalčiaus ištraukė naujo tilto projektą

Kaune prie vairo įkliuvo neblaivus policijos mokyklos specialistas