Kaune V. Pranckietis oficialiai įteikė prašymą pasitraukti iš LVŽS

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Valdančiąją Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS) paliekantis Viktoras Pranckietis tikisi toliau dirbti kaip nepriklausomas Seimo pirmininkas.

„Aš labai džiaugiuosi, kad mane remia daug politinių jėgų ir palaikymą Seime turiu, manyčiau, kad nemažą“, – žurnalistams sakė V. Prankcietis, atvykęs LVŽS Kauno rajono skyriui įteikti pareiškimo dėl išėjimo iš partijos.

Jis mano, kad dėl to ir nėra teikiamas klausimas dėl nepasitikėjimo juo. „Manau, kad draugauti su visomis politinėmis jėgomis, kurios nori stengtis valstybei, kurios nori stengtis ne dėl kažkokios asmeninės ambicijos, manau, kad su tais gali būti visada pakeliui“, – kalbėjo V. Pranckietis.

Jis sakė, kad galimybė būti nepartiniu Seimo pirmininku būtų „idealus atvejis“. „Tada niekas negali prikišti jokio partiškumo“, – kalbėjo jis.

Iš partijos V. Pranckietis sako besitraukiantis, nes nenori suteikti galimybės partijai jį pašalinti. V. Pranckietis teigė, kad nuo partijos nenutols ir į LVŽS grįžtų, jeigu joje nebebūtų dabartinio lyderio Ramūno Karbauskio.

Jis neatmetė galimybės ir tapti „valstiečių“ lyderiu. „Jeigu partija sakytų, kad reikia, taip, aš eičiau“, – ketvirtadienio vakarą sakė jis.

LVŽS penktadienį rengia tarybos posėdį, per kurį žadėjo svarstyti V. Pranckiečio šalinimo iš partijos klausimą, nes šis nevykdo partijos valdybos ir tarybos priimtų sprendimų.

„Valstiečių“ taryba yra pritarusi liepą keturių partijų pasirašytam koalicijos susitarimui. Pagal jį parlamento vadovo postas priklauso nebe „valstiečiams“, o „socialdarbiečiams“.

V. Pranckietis trauktis iš Seimo pirmininko pareigų atsisako, teigdamas, kad jo postas „socialdarbiečiams“ perleistas kerštaujant jam dėl to, kad nepataikavo LVŽS lyderiui Ramūnui Karbauskiui.

Liepą V. Pranckiečio elgesį svarsčiusi LVŽS Etikos ir procedūrų komisija nutarė, kad jis etikos nepažeidė.

Tuo metu partijos lyderis R. Karbauskis yra sakęs, kas V. Pranckietis turi būti pašalintas iš LVŽS, nes nesilaiko jos įstatų, kad partijos nariai privalo įgyvendinti jos programą, laikytis įstatų ir vykdyti valdymo organų sprendimus, gerbti kitų LVŽS narių teises, pažiūras ir orumą, neveikti prieš kitą partijos narį, viešajame ir privačiame gyvenime laikytis geros moralės normų.

„Valstiečiai“ yra surinkę parašus, reikalingus pradėti nepasitikėjimo procedūrą Seimo pirmininku, tačiau projekto neregistravo.

Norint Seimo pirmininką pašalinti iš pareigų dėl nepasitikėjimo reikia ne mažiau kaip 71 balso „už“.

9 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Po sunkios traumos atsigavęs M. Grigonis stabdyti neketina – nori laimėti reikšmingą titulą

Lenkija tikisi atšaukti draudimą atvykti kitų šalių keliautojams

Kieto šampūno kūrėja: iš pradžių žmonės sakė, kad nepasiseks, o dabar kopijuoja

Parduodamas buvęs pasieniečių sraigtasparnis – pradinė kaina 2,76 mln. eurų

„Drive In Live“ komanda keliasi į Nemuno salą – Kauną džiugins išskirtiniais pasirodymais

Nustatytas minimalus stojamasis balas visoms šių metų studijoms

„Kauno tiltuose“ antradienį lankėsi STT pareigūnai: atliekami intensyvūs veiksmai

A. Veryga: labai didelė tikimybė, kad karantinas baigsis birželio viduryje

Partizanų gatvėje iki sąmonės netekimo sumuštas ir apiplėštas vyras

„Raketa“ paruošta pirmajam keleiviniam reisui į Nidą: vasara nusimato karšta