Ketvirtadienio naktį spalvingai nušvito Jurgio Mačiūno aikštė

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Praėjusią naktį, 23 val. 45 min. nuo Parodos kalno leidęsi ar į jį kilę kauniečiai galėjo stebėti neįprastą reginį: Jurgio Mačiūno aikštė ir joje esanti fluksiška iliustracija nusidažė ryškia geltona spalva.

Šį veiksmą inicijavo „Kaunas 2022“ bendruomenių programos „Visi kaip vienas“ komanda. Organizatoriai sako, kad taip norima pažymėti kurioje vietoje ir kokiu metu bus duotas startas kopimui į Parodos kalną fluxus stiliumi, kitą penktadienį, rugsėjo 6 d. 23 val. 45 min..

Tuomet eismas bus uždarytas, o vietoje automobilių kalną užplūs šimtai įvairiai persirengusių ar neįprastus dalykus veikiančių kauniečių ir miesto svečių.

Fluxus – tai niekada nesibaigiantis judėjimas ir noras kilti, kopti, keistis. Taigi ir simbolinis Parodos kalno užkariavimas šiemet vyks kiek kitaip – jau sutemus, naktį iš rugsėjo 6-osios į 7-ąją. Bet tai – tik viena margaspalvės dviejų dienų programos dalis. „Iš laikinumo – į šiuolaikiškumą. Iš centro – į ne-centrą. Iš kasdienybės – į netikėtumus. Iš aikštės, į kurią negalima patekti – į spektaklį, kurio negalima matyti“, – taip į Fluxus festivalį kviečiami visi susidomėję.

„Kaunas 2022“ Bendruomenių programos „Visi kaip vienas“ kuratorė Greta Minkštimienė teigia, kad šiemet į festivalį ir kopimą į Parodos kalną siekiama įtraukti kuo daugiau Kauno miesto ir Kauno rajono gyventojų ir jų bendruomenių, kurios yra miesto varomoji jėga: „Visus kviečiame dalyvauti ne tik vidurnakčio lipime, bet ir pasirodyti po jo vyksiančiame renginyje Ąžuolyne – sąraše jau turime daugiau nei 30 įvairių bendruomenių ir bendruomenių atstovų, visų jų pasirodymai festivalyje bus kitokie, netikėti, nekasdieniški, išvirkšti ir taip toliau“.

Tradiciniu tampantis kopimas į Parodos kalną yra „Fluxus festivalio“ dalis. Daugiau informacijos apie festivalio veiksmą skelbiama „Facebooke“ ir „Visi kaip vienas“ interneto svetainėje.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Fiksuoja skaitytojas: Šilainiuose nusidriekė į „Lidl“ norinčių įeiti kauniečių eilė

15 jaunų banditų sužalojo automobilyje buvusį jaunuolį

Ministerijos pranešimo negavusi Kauno savivaldybė mažinti tyrimų skaičiaus neketina

Dėl karantino ir saviizoliacijos pažeidimų nubausta daugiau nei 20 asmenų

Viskas pasikeitė per porą savaičių: ar jau žinom, kas laimės rinkimus?

Kaune nusileido lėktuvas iš Kinijos su 23 tonomis apsaugos priemonių

Nors dalis laikų Kauno patikros punkte liko neužpildyti, skaitytojai fiksuoja eiles

Užgeso dar vieno koronavirusu užsikrėtusio žmogaus gyvybė

Kaune apsilankęs G. Nausėda sukritikavo naktinį ministro sprendimą: taip būti negali

Laikinai apribotas mobiliųjų patikros punktų darbo laikas