Sulaikytam Jonavos pareigūnui už tarpininkavimą gresia baudžiamoji atsakomybė | Kas vyksta Kaune

Sulaikytam Jonavos pareigūnui už tarpininkavimą gresia baudžiamoji atsakomybė

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Jonavoje ketvirtadienį sulaikytas Jonavos rajono policijos komisariato pareigūnas, jis įtariamas nusikalstama veika – kyšininkavimu. Kartu sulaikytas dar vienas asmuo.

Policijos teigimu, pareigūnas sulaikytas apie 17 val., policijos operacijos metu. Policijos Imuniteto valdybos viršininkas Elanas Jablonskas BNS sakė, kad sulaikomas pareigūnas buvo neuniformuotas. Šis atvejis susijęs su techninių apžiūrų centru.

„Tai yra imuniteto operacija, jau kurį laiką buvo vykdomas tyrimas“, – teigė E. Jablonskas. Vėliau jis informavo, kad iš viso sulaikyti du asmenys: vienas policijos pareigūnas, o kitas – automobilių techninės apžiūros darbuotojas.

Penktadienį Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą, kad už tokį nusižengimą pareigūnui gresia baudžiamoji atsakomybė.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto valdybos Korupcijos tyrimų skyriuje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 225 str., 227 str., 226 str., 228 str., dėl kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu ir piktnaudžiavimo tarnyba.

Ikiteisminio tyrimo metu 2019 m. liepos 25 d. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariato vyriausiajam patruliui, kurio tarnybos stažas 6 metai, pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu ir UAB „Kauno techninės apžiūros centro“ Jonavos filialo darbuotojo, prilyginamo valstybės tarnautojui, papirkimo.

UAB „Kauno techninės apžiūros centro“ Jonavos filialo darbuotojui pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir kyšininkavimo. Pareigūnas ir UAB „Kauno techninės apžiūros centro“ Jonavos filialo, darbuotojas sulaikyti iš karto po nusikalstamos veikos padarymo.

Šiuo metu sprendžiamas klausimas dėl pareigūno nušalinimo nuo tarnybos, abiems paskirtos kardomosios priemonės-rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Tyrimo metu surinktais duomenimis Jonavos rajono policijos komisariato vyriausiasis patrulis, pasinaudodamas pažintimi su UAB „Kauno techninės apžiūros centro“ Jonavos filialo darbuotoju, galimai tarpininkaudavo tarp interesą atlikti automobilių tech. apžiūras turinčių asmenų.

Įtariama, kad iš jų pareigūnas už tai gaudavo neteisėtą atlygį, kurio dalimi pasidalindavo su techninės priežiūros darbuotoju, tokiu būdu jį papirkdavo (kyšio sumos iki 50 eurų), kad šis nevertintų, neužfiksuotų automobilio techninių trūkumų ir leistų transporto priemonei dalyvauti eisme.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA