Sakramento erdvėje pokalbis apie Pagonių kiemą: ar nepapiktins tikinčiųjų tokia tema? – Kas vyksta Kaune

Sakramento erdvėje pokalbis apie Pagonių kiemą: ar nepapiktins tikinčiųjų tokia tema?

R. Tenio nuotr.

Neseniai duris visuomenei atvėrusi Sakramento erdvė Švč. Sakramento (studentų) bažnyčioje ir toliau traukia būrius miestiečių ir miesto svečių. Čia kiekvieną savaitgalį vyksta įvairūs renginiai, iki birželio pabaigos eksponuojama šiuolaikinio meno paroda „r e m i n i s c e n t i a:“. O atidarymo koncertas po barokiniais šventovės skliautais įkvėpė maestro Vilhelmą Čepinskį sukurti specialiai šiai erdvei dedikuotą sakralų kūrinį, kurio premjera planuojama rudenį. Apie Sakramento erdvės koncepciją – pokalbis su kviestiniais „Kas vyksta Kaune“ transliacijos svečiais.

Atidarymo dieną Sakramento diskusijoje dalyvavęs Kauno vyskupas Algirdas Jurevičius šį projektą pavadino eksperimentu. Prisimindamas Popiežiaus Pranciškaus paliktą žinutę, kad bažnyčia turi eiti į susitikimą su žmogumi, jis taikliai pasakė, kad šioje erdvėje pats žmogus ateina susitikti su bažnyčia, kaip žmonių bendruomene.

Sakramento pokalbyje savo mintis apie šio susitikimo prasmę ir esmę išsakė Švč. Sakramento (studentų) rektorato rektorius, kunigas Gytis Petras Stumbras, Kauno arkivyskupijos komunikatorius, diakonas Darius Chmieliauskas, Kauno Jėzuitų gimnazijos moksleivių prezidentas Audrius Šaras, kaunietis dailininkas Mindaugas Juodis, Kauno senamiesčio labdaros fondo vadovė, komunikatorė Indre Griksaitė, o drauge su portalo „Kas vyksta Kaune“ redaktore, žurnaliste Brigita Sabaliauskaite pokalbį moderavo taip pat kaunietė žurnalistė Diana Adomaitienė.

Sakramento diskusijos dalyviai (iš kairės): B. Sabaliauskaitė, G. P. Stumbras, I. Grikšaitė, D. Chmieliauskas, A. Šaras, M. Juodis, D. Adomaitienė/ U. Litvinaitės nuotr.

Terminas „Pagonių kiemas“ nėra šių laikų sumanymas – apie jį kalbama jau Senąjame testamente, o šiomis dienomis ši idėja prisiminta iš naujo, kaip galimybė susitikti drauge visiems žmonėms, nepaisant jų religinių pažiūrų, gyvenimo būdo, veiklos ar pomėgių. Apie tai savo mintis išdėstęs diakonas Darius Chmieliauskas buvo įsitikinęs, kad tokie susitikimai būtini, jei norime suprasti vienas kitą, bendrauti, susitarti. „Katalikų bažnyčia, kaip ir sinagoga, visų pirma yra susirinkimo vieta, kuri padeda mums – žmonėms – susirinkti, susitikti ir tik tada per kulto apeigas mes turime galimybę susitikti ir su Dievu. Simboliška, kad apiegos ir baigiasi pradžioje ir pabaigoje susitikimu su žmogumi“, – sakė D. Chmieliauskas.

Apie pokalbio ir mokėjimo klausytis būtinybę kalbėjo ir kunigas Gytis Petras Stumbras, pasidžiaugęs, kad tokia netikėta pasauliečių iniciatyva leido po daugiau nei poros dešimtmečių stagnacijos plačiai atverti šios šventovės duris ir įveiklinti pastatą per kūrybą, saviraišką, pokalbį. Kad žmonėms reikia būtent tokių vietų, kurios yra atviros, priimančios kiekvieną, kitokį – pokalbyje sakė ir komunikatorė Indre Griksaitė – Sakramente vykstančių renginių koordinatorė bei viena iš šio projekto turinio, tekančio tarp bažnyčios ir pasaulietinės visuomenės, kūrėja.

Jaunų žmonių poziciją pokalbyje atstovavęs moksleivis Audrius Šaras pritarė, kad tradicinės bažnyčios apeigos ne visuomet pakankamai įtraukia jo amžiaus draugus, todėl naujų formų paieška, per interaktyvumą, savanoriškas veiklas, susitikimą ir pokalbį jam atrodo labai gera idėja.

Žurnalistė Diana Adomaitienė akcentavo žiniasklaidos įsitraukimo bažnytinėse temose prasmę, nes tam kad žmonės vieni kitus suprastų – dialogas būtinas tarp visų visuomenės narių, nesvarbu, kokios jų religinės pažiūros, veiklos, pomėgiai, įsitraukimai. Mažiausiai diskusijoje kalbėjęs ir visų atidžiai klausęsis dailininkas Mindaugas Juodis juokavo, kad šiame pokalbyje neišgirdo diskusijos, nes visi kalbėjo apie tą patį – susitikimo būtinybę, o kalbėtojai jam pritarė, kad šį pokalbį galima būti pavadinti ne diskusija, o susitarimu, ar dar trumpiau – SUTARIMU.

Tai buvo jau antrasis Sakramento sutarimo pokalbis tema „Bažnyčia, kaip susirinkimo vieta. Pagonių kiemas“.

Pirmąjį pokalbį galite peržiūrėti čia.

Birželio pabaigoje planuojama tęsti sutarimo pokalbius Sakramente, temos netrukus bus paskelbtos Sakramento Facebook profilyje, o viešas diskusijas galės stebėti žiūrovai ir kviestiniai svečiai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.