Karinis veiksmas „Nemuno žiede“: laukia įspūdingas pasirodymas

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Birželio 8 dieną „Nemuno žiede“ kariai lauks su daugybe įdomybių – lankytojų laukia reaktyvinių lėktuvų pasirodymai, ginklų parodos ir patrankos šūvis, o norintieji įgauti karinės patirties, turės galimybę sudalyvauti varžybose ir paskanauti kareiviškos košės.

Įvairiose Kauno rajono vietose kariai pasirodys jau birželio 3-ąją: penkias dienas Kačerginės, Ringaudų, Domeikavos, Raudondvario, Batniavos seniūnijose vyks bataliono pratybos.

Birželio 8 dieną, šeštadienį, kariai lauks gyventojų Kačerginėje, „Nemuno žiedo“ lenktynių trasoje. Ne vieni, o su garsiais automobilių sporto meistrais, šalies ir tarptautinių varžybų čempionais bei prizininkais.

„Pratybos yra skirtos šauktiniams kariams, kurie baigia tarnybą ir netrukus sugrįš į civilį gyvenimą. Turime ir kitų tikslų. Mes taip pat siekiame visuomenei pristatyti mūsų logistikos batalioną, kuris yra unikalus savo technika ir galimybėmis teikiant logistinę paramą manevriniams vienetams“, – kalbėjo Vytenio bataliono vadas plk. ltn. Julius Gaižauskas.

Šventės sumanytojas, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pabrėžė, kad tokie renginiai yra svarbūs visiems. „Į šventę kviečiame ateiti šeimas. Ir ne tik pramogauti – buvimas su kariais padės suprasti, kokios yra mūsų pamatinės vertybės ir kaip svarbu būti pasirengus ginti savo valstybę“, – kalbėjo meras.

Besirenkantys į šventę žiūrovai jau nuo 12 valandos galės stebėti karių judėjimą ir drifto meistrų treniruotę. 13 val. iš automatinių ginklų „M14“ driokstelėjusios salvės skelbs renginio pradžią ir įtvirtintos pozicijos (bunkerio) šturmą.

Vėliau seks Europos drifto čempionato dalyvių suktukai aplink šarvuotį. Džiugas ir Justas Kazakevičiai, Ramūnas Čapkauskas, kiti ralio ir motokroso meistrai surengs slalomą tarp karinės technikos.

Dar vienas unikalus pasirodymas – Vytenio bendrosios paramos ir logistikos bataliono karių triukai ant skersinių. 14 valandą iš sraigtasparnio išsilaipinęs karių būrys surengs kovinės savigynos pasirodymą.

Daug teigiamų emocijų turėtų sukelti ir pirmą kartą „Nemuno žiedo“ trasoje planuojamos šarvuočių „M113“ lenktynės. Susirinkusieji taip pat turės galimybę pamatyti, kaip danguje manevruoja bepiločių naikintuvų modeliai.

Visus pasirodymus vainikuos XVIII amžiaus patrankos šūvis – manoma, kad ši patranka buvo naudojama 1794 m. Tado Kosciuškos sukilime.

Kariuomenės diena Kačerginėje / Organizatorių nuotr.

Maždaug nuo 15 val. žiūrovai galės dar aktyviau įsisukti į pramogų sūkurį: apžiūrėti vadavietę, ginklų bei karinės technikos parodą, sudalyvauti virvės traukimo varžybose, pasvaidyti kovinę granatą, pasivažinėti „Hammer“ ir pasivaišinti kareiviška koše.

Norintieji galės maskuotis kareiviškais dažais, fotografuotis su ginklais, užduoti rūpimus klausimus apie karinę tarnybą.
Šventę užbaigs folkroko grupės „Thundertale“ koncertas.

15 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Savadarbių muilinių lenktynėse - įspūdingas dalyvių išradingumas: nuo cepelinų iki „Sostų karų“

Kauno „Žalgiris“ pergalingai baigė pasirodymą Turkijoje

Istorinis pasaulio lietuvių kongresas: sutelkti tėvynės labui

Kauno centre įsibėgėjo savadarbių muilinių lenktynės

Skaitytojai: Laisvės alėjos pėsčiųjų zona tapo didele parkavimo aikštele

Pravieniškėse – pavojingos linksmybės, kuriose dalyvauja net 90 proc. kalinių

Fiksuoja skaitytojai: Eiguliuose „zuikiu“ važiuodami vaikai rizikuoja savo gyvybėmis

„Nestlé“ stoja į kovą su klimato kaita: populiarins net subalansuotą mitybą

Kauno karas su rajonu: palygino su Lotynų Amerikos miestų raida

Sulaikytas namie smurtavęs jaunuolis užpuolė ir pareigūną