Kaune kyla didžiausias kryžius Lietuvoje (papildyta) – Kas vyksta Kaune

Kaune kyla didžiausias kryžius Lietuvoje (papildyta)

Portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojo nuotr.

Šilainių rajone iškils didžiausias kryžius Lietuvoje. Jis stebins ir vykstančius autostrada Vilnius-Kaunas bei VIA BALTICA keliu. 33 metrų aukščio monumento „Pašaukti laisvei“ iškėlimas yra pirmasis etapas Kauno Šv. Jono Pauliaus II bažnyčios statybose.

33 skaičius pasirinktas ne šiaip sau – monumento „Pašaukti laisvei“ aukštis simboliškai atkartoja Kristaus amžių. Tiesa, nors krikščioniškos simbolikos netrūksta, jis dedikuojamas Lietuvos Nepriklausomybės kovotojams atminti.  Šis kryžius simbolizuos nepaprastą drąsą, pasiaukojimą, begalinį tikėjimą ir viltį, nepaisant galimų kančių ar grėsmių savo gyvybei.

„Tikime, kad būtent su tokia degančia meile Lietuvai širdimi kovojo ir tuomet, 1919 – 1920 metais, Lietuvos Nepriklausomybės kovose savo valstybei neabejingi žmonės“, – rašoma Kauno Šv. Jono Pauliaus II parapijos interneto puslapyje.

Kryžius, kurį matys net vykstantys autostrada Vilnius–Kaunas ir VIA BALTICA keliu, įprasmins ypatingą savanorių, kariuomenės ir kitų piliečių indėlį ginant Lietuvos valstybę, kovas ir žuvusių atminimą.

Tiesa, kryžius dangų turėjo perskrosti jau šiandienos, gegužės 31 dienos vakarą, tačiau dėl didoko vėjo prireikė papildomų tvirtinimo darbų, todėl jo kėlimas atidėtas.

Iki šiol aukščiausio kryžiaus titulą turėjo dar 1936 metais Kavarske, Anykščių rajone pastatytas gelžbetoninis kryžius. Šis 21 metrų aukščio karą ir sovietmetį atlaikęs statinys pastatytas išeivio iš šio krašto lėšomis.

Kaip rašo Kauno Šv. Jono Pauliaus II parapija, monumentas „Pašaukti laisvei“ bus viena iš kompleksinio kultūros centro dalių, kuria siekiama atgaivinti ir įamžinti Lietuvos istoriją šių dienų kontekste, prie jo planuojamos rengti įvairios religinės bei kultūrinės, patriotinės šventės (jos šiuo metu rengiamos šalia koplyčios), skatinančios žmonių tarpusavio bendrystę, mažinančios susvetimėjimą ir kartų atotrūkį.

Projektą, kuris pradėtas įgyvendinti 2017 metų liepą, parengė šviesios atminties architektas a. a. Algimantas Kančas, dabar jo idėjas įgyvendina dukra Gustė Kančaitė. Monumento rangos sutartis su įmone UAB „Kaminta“ pasirašyta 2019 metais.

Papildyta 20:46 valandą. Visgi, kaunietė atsiuntė, kaip kad pati teigia, istorinio įvykio Šilainiuose akimirkas – monumentas „Pašaukti laisvei“ jau kyla. Procesas užtruks dar apie 40 minučių.

Kryžiaus kėlimas / Portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojos nuotr.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.