Valdančiosios koalicijos nebėra: viskas prasidės iš naujo

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Socialdemokratų darbo partija ir „Tvarka ir teisingumas“ stabdo koalicinį susitarimą su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS). Artimiausiu metu turėtų prasidėti derybos dėl naujos koalicijos sudarymo.

„Valdančiosios koalicijos šiuo metu nėra. Turime pradėti derybas. Viską pradėsime nuo balto popieriaus lapo. Mes norime pasirašyti partijų susitarimą“, – BNS sakė Socialdemokratų darbo partijos vadovas Gediminas Kirkilas.

„Stabdome laikinai koalicinį susitarimą, nes susirinks derybinė grupė susitarti su koalicija“, – BNS trečiadienį sakė „Tvarkos ir teisingumo“ vadovas Remigijus Žemaitaitis.

„Šiandien nusiunčiami aiškūs signalai didžiausiai frakcijai, kad jei nori kuo greičiau susitarti ir priimti sprendimą, turi prasidėti derybos tarp partijų lyderių ir seniūnų“, – pažymėjo R. Žemaitaitis.

LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis vakar svarstė, kad derybos dėl platesnės valdančiosios koalicijos prasidėti galėtų ketvirtadienį. Jis taip pat sakė, kad artimiausiu metu bus šaukiama partijos taryba, ji spręs, ar po nevienareikšmiai vertinamų trejų rinkimų rezultatų jam pačiam reikia pasitikrinti pasitikėjimą kaip partijos vadovui.

„Kreipsiuosi rytoj į partijas, partijų pirmininkus: į mūsų dabartinių partnerių „Tvarkos ir teisingumo“ bei į Lenkų rinkimų akcijos vadovus, kviesdamas į derybas dėl išplėstos koalicijos. Sudaryta derybų grupė iš keturių asmenų“, – po frakcijos posėdžio antradienį žurnalistams sakė R. Karbauskis.

50 narių Seime turintys „valstiečiai“ iki nutrūkstant susitarimui dirbo koalicijoje su 11 Lietuvos socialdemokratų darbo partijos atstovų. Potencialūs „valstiečių“ partneriai naujose derybose Lietuvos lenkų rinkimų akcija turi 8, „tvarkiečiai“ – 7 atstovus Seime.

Pasak „tvarkiečių“ ir socialdarbiečių atstovų, nustoja veikti pernai rugsėjo 11 dieną pasirašytas trijų frakcijų susitarimas dėl bendro darbo.

„Tai reiškia iš esmės, kad frakcijų susitarimas, kuris buvo iki šiol, kuris užtikrino daugumą Seime, nebeveikia“, – BNS sakė Lietuvos socialdemokratų darbo partijos atstovas, Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Juozas Bernatonis.

Koalicijos partneriai teigia, kad susitarimo stabdymas didelės įtakos Seimo darbui neturės, nes iki pavasario sesijos pabaigos nelaukiama kokių nors jautrių, esminių projektų svarstymo.

„Tvarkiečiai“ ir socialdarbiečiai taip pat kritiškai vertina „valstiečių“ sprendimą į derybinę grupę dėl koalicijos neįtraukti nei partijos pirmininko Ramūno Karbauskio, nei premjero Sauliaus Skvernelio.

R. Karbauskio atstovė spaudai Dalia Vencevičienė trečiadienį BNS sakė, kad „valstiečių“ derybinę grupę sudarys parlamentarai Jonas Jarutis, Tomas Tomilinas, Aušrinė Norkienė ir Guoda Burokienė. Partijos lyderis ir premjeras derybose dalyvaus reikalui esant.

„Na, tai apsunkins derybas, nes manau, kad tie žmonės neturės galimybės vietoje priimti sprendimų ir koreguoti savo pozicijų, kadangi derybos tai yra pozicijų suderinimas ir bendro sprendimo ieškojimas. Geriausia, kai dalyvauja tie žmonės, kurie yra įgalioti partijos priimti sprendimus“, – BNS sakė J. Bernatonis.

Pasak R. Žemaitaičio, derybos turėtų vykti tarp keturių partijų – „valstiečių“, „tvarkiečių“, socialdarbiečių ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – lyderių bei frakcijų Seime seniūnų. „Įsivaizduoju, kad tik esant tokiam sąstatui galima vesti derybas ir kalbėti apie tolesnį darbą“, – sakė jis.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

„Deimantinėje lygoje“ - svarbus kauniečio A. Gudžiaus startas

Į Palangą plūstant poilsiautojams – pareigūnų perspėjimas: šįkart būkite ypač budrūs

„Žalgiris“ sužinojo Eurolygos tvarkaraštį: pirmame ture – vėl su „Baskonia“

Kaunietis įpykęs: kodėl sudarkytas visiškai šviežiai paklotas asfaltas? (foto+video)

Sulaikytas kraupiu nužudymu Romainiuose įtariamas vyras

Trečdalį avarijų sukelia „klevai“ - įvardijo vieną kvailiausių priežasčių

Ministro A. Verygos pažadas medikams - nuo rugsėjo atlyginimai didės

V. Rupšys – prieš privalomą moterų šaukimą į kariuomenę

Po karšto penktadienio - kardinalios orų permainos savaitgalį

Kaunietis savaitgalį kviečia apsirūpinti žiemai ir smagiai praleisti laiką