Dešimt įdomiausių Kauno gimtadienio renginių, kurių nevalia praleisti – Kas vyksta Kaune

Dešimt įdomiausių Kauno gimtadienio renginių, kurių nevalia praleisti

Asociatyvi / A. Aleksandravičiaus nuotr.

Savaitgalį Kaunas tiesiog sprogs nuo renginių, kurie prasideda jau šiandien. Kauno gimtadienis, šiemet suliejantis Hanzos dienas ir Gatvės muzikos dieną, miestą užtvindys įspūdingais muzikiniais pasirodymais, šiuolaikiniais ir viduramžius menančiais reginiais bei veiklomis. Kur nueiti čia ras kiekvienas, o kad išsirinktumėte lengviau, „Kas vyksta Kaune“ parengė svarbiausių renginių ir vietų, kuriose privalu būti, apžvalgą.

Gera įžanga į vakaro linksmybes 18 val. taps oficialus Švč. Sakramento (studentų) bažnyčios erdvės atvėrimas kultūrinei veiklai ir plačiajam gyventojų ratui. Penktadienio vakarą čia užsukusieji gali apžiūrėti kauniečių dailininkų tapybos darbų parodą, o gegužės 18-ąją pasiklausyti viešų diskusijų, stand up’ų ir sudalyvauti prasminguose pokalbiuose. Vidiniame Švč. Sakramento bažnyčios kiemelyje šeštadienį nuo 18 val. ir sekmadienį nuo 14 val. prie ekrano trauks „Romuvos“ kinas po atviru dangumi.

Penktadienio sutemoms užliejant centrą, 18-21 val. Rotušės aikštėje įvyks didysis Kauno gimtadienio atidarymas su DJ ML Entertainment, Felix Shuster, Viktoru Whoop ir Gedu Drums. Apleisti aikštės po šio gyvo pasirodymo jokiu būdu neverta, kadangi ant scenos jau 21 val. lips Leonas Somovas, po jo kauniečius linksmins „4 Live Project“ iš Latvijos, o penktadienio kulminacija neabejotinai taps Donato Montvydo koncertas, prasidėsiantis pusvalandis po vidurnakčio.

Norintiems išgirsti kai ką negirdėta ir pamatyti nematyta, penktadienį, 22 val. vertėtų burtis prie Kauno pilies, kur programą atliks roko sopranas iš Suomijos Tarja Turunen. O vidurnaktį „Laisvės karį“ ir kauniečių veidus nušvies nepaprasta ugnies ir šviesos misterija bei šventinis fejerverkas. Iki pat 2 val. nakties čia taip pat stebins muzikinis šokančių fontanų ir lazerių šou.

Po penktadienio linksmybių pagal asmeninį skonį išgėrus pakankamai „Vytauto“ arba „Borjomi“, šeštadienio vidurdienį Kauno pilies lomoje nuo Papilio g. pusės verta užsukti pasižiūrėti tarptautinių galiūnų varžybų „Pasaulio taurė 2019“.

Tuo metu 12 val. Rotušės aikštėje startuos baikerių šventėBike Show Millennium 2019“, o popiet, 13.30 val. motociklininkų kolona pajudės pagrindinėmis miesto gatvėmis – suks A. Jakšto gatve, kils Savanorių prospektu, griaudės Taikos prospektu, Kovo 11-osios gatve iki VI forto, o tuomet K. Baršausko, Tunelio gatvėmis grįš į centrą bei Karaliaus Mindaugo prospektu pasieks Senamiestį.

Negalima pamiršti, kad savaitgalį Kaune šurmuliuos ir Gatvės muzikos diena. Prioritetą mažesnei žmonių masei ir ne tokiems trankiems garsams teikiantys gyventojai turėtų sudalyvauti nuo 12 val. Kauno geležinkelių stotyje vyksiančiuose pasirodymuose. Simonas Gilys šią nestandartinę erdvę užlies kiek kreivais, eksperimentiškais, metalo, bliuzo ir džiazo įkvėptais sąskambiais. Nuo 13 val. scenas atiteks Kauno 1-osios muzikos mokyklos orkestrams, o nuo 14 val. iki vakaro – šiuolaikinės muzikos studijai „Gintarinė Nata“.

Grįžtant į Senamiestį, prie Kauno pilies nuo 19 val. džiazo ir bliuzo gerbėjų ausis glostys Arinos ir Kauno bigbendo koncertas, o tuo po to su aukščiausio lygio džiazo kolektyvu pasirodys Jurgis Brūzga.

Džiazo garsams nutilus, Kauno pilies prieigas sudrebins „Pink Floyd Project LT“ su Česlovu Gabaliu priešaky, o vietoje roko garsų prioritetą elektronikai teikiantys kauniečiai vidurnaktį neturėtų praleisti vieno pagrindinių Kauno gimtadienio renginių – DJ Burak Yeter muzikos, lazerių ir šviesų šou.

Į viduramžius sugrįžti visą savaitgalį kvies Kauno pilies lomoje įsikūręs Hanzos miestelis. Čia apsižvalgyti verčiausia kaip tik sekmadienį, kadangi tą dieną seniausioje miesto dalyje vyks XII tarptautinio kunigaikščio Vaidoto vardo riterių turnyro finalinės kovos. Kauniečius nuo 13 iki 18 val. su pertraukomis taip pat stebins raitų riterių turnyras – raiteliai demonstruos įgūdžius meistriškumo, kovos ietimis ir komandinių kovų etapuose.

Kauno gimtadienio kulminacija sekmadienį taps Andriaus Mamontovo su grupe pasirodymas prie Kauno pilies. Vienas žinomiausių Lietuvos kūrėjų ir atlikėjų koncertą pradės 20 val. Iki pat vidurnakčio šioje vietoje netils pagal muziką šokantys fontanai ir lazeriai.

Daugiau apie Kauno gimimo dienos renginius ir detalią programą rasite šioje „Kas vyksta Kaune“ publikacijoje arba portalo renginių kalendoriuje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA