Oficialiai pradėtos vieno didžiausių Kauno viešbučių statybos – Kas vyksta Kaune

Oficialiai pradėtos vieno didžiausių Kauno viešbučių statybos

R. Tenio nuotr.

Trečiadienį įkasus tradicinę kapsulę Kaune simboliškai paminėta buvusios „Sostinės“ vietoje kylančio „Moxy“ viešbučio statybų pradžia. 175 kambarių naujos koncepcijos „Marriott“ tinklo viešbutis bus pirmasis Baltijos šalyse, o čia užsukusius pasitiks progresyvūs interjero sprendimai ir kiek kitokia aptarnavimo kultūra nei kitur.

Skaisti saulė šiandien akino į statybvietę Kauno centre susirinkusius investuotojus, „Marriott International“ ir Kauno miesto savivaldybės atstovus, o jų šiek tiek prisimerkusiuose veiduose švytėjo pakili nuotaika. Maironio gatvėje kylančio „Moxy“ viešbučio vietoje laukė raudono cemento karutis ir kapsulė, kuri su ceremonijoje dalyvavusiųjų parašais netrukus įleista į čia pat betone suformuotą ertmę.

Kaip renginyje kalbėjo vienas iš projekto investuotojų Antanas Danys, Kaunas ne be reikalo išgirtas, vis labiau traukia. „Noriu sugrįžt į 2017-ųjų rugpjūčio 29 d. Atsimenu, su Mindaugu sėdime prie stalo ir sakome – Kaune yra viena problema, tikrai trūksta viešbučių. Kadangi visi sulėkė į Vilnių, yra 19 naujų projektų, eikime ten, kur niekas neina“, – prisiminė verslininkas.

A. Danys pastebėjo, kad uždarius Vilniaus oro uostą ir Kaunui tapus pagrindiniais šalies oro vartais, čia labai stigo kambarių. Vilniaus oro uostui vėl pradėjus veikti, situacija nepasikeitė – Kaune toliau trūko kambarių, dėl to ir pasirinktas šis miestas.

„Ir mums labai sekėsi, ne savaime, o dėl to, kad turime daug fantastiškų partnerių. Šiandien esame trise – aš, Mindaugas ir Geraldas, tačiau yra ir puikūs operatoriai, labai padėjo „Marriott International“, dėkojame architektams, kurie per tokį trumpą laiką parengė dokumentus. O dabar matome ir šiuo metu dirbančius statybininkus, kurie, tikiuosi, be trukdžių užbaigs viešbutį kitais metais. Vienas dalykas – jeigu jau turite išsirinkę patinkantį kambarį, rezervacijas priimame iš anksto“, – šypsojosi A. Danys.

Taikė į pasaulines tendencijas

A. Danys žurnalistams pasakojo, kad „Moxy“ bus trijų žvaigždučių viešbutis, bet širdyje – kokių devynių, nes čia atsidarys pirma Kaune gyvenimo stiliaus apgyvendinimo įstaiga. Pirmas aukštas bus atviras ne tik viešbučio svečiams, bet ir visiems gyventojams – jie galės ateiti, pažaisti biliardą, pasėdėti ant krėslo.

„Taikėme į trumpą dviejų-trijų naktų apsistojimą, tai tiek turistas, tiek novatoriškesnis verslininkas. Galbūt šis viešbutis nutolęs nuo mūsų įprastai suvokiamo oficialaus biznio klasės viešbučio, kuriame duris atidaro konsjeržas ir paima lagaminą. Čia viskas priešingai – pats prisiregistruoji ir tave priregistravęs žmogus dar pasiūlo išgerti vyno taurę“, – dėstė verslininkas.

Paklaustas, kodėl tokio stiliaus įstaiga turėtų patraukti atvykėlius, A. Danys aiškino, kad viešbutis statomas ilgam laikui – vien nuo idėjos gimimo iki įgyvendinimo praeina apie treji metai ir jis turi stovėti bent dešimt metų.

„Turime galvoti ne apie tai, kas buvo prieš dešimtmetį, o kaip turės atrodyti viešbutis, kaip jausis žmonės po keliolikos metų. Dėl to žiūrime tendencijas pasaulyje ir matome, kad keliautojai nori paprastumo, laisvumo, lankstumo, nenori būti įpareigoti atėję į fojė, nori neprievartaujami bendrauti su kitais“, – kalbėjo A. Danys.

Pirmas tokio tipo viešbutis Baltijos šalyse

„Marriott International“ plėtros vadovas Vidurio ir Rytų Europoje Janusz Mitulski susirinkusiems atviravo atvykęs iš kitokio klimato: „Lenkijoje vakar buvo 4 laipsniai šilumos, nuolat lijo. O čia šviečia saulė, virš 20 laipsnių – grynas „Moxy“, iškart labai dera su šio ženklo krūviu. Labai džiugina, kad pirmasis šio tinklo viešbutis atidaromas Kaune.“

J. Mitulski tvirtino daug skaitęs apie šį miestą – jis gyvas, dinamiškas, greit augantis, visai kaip „Moxy“. „Marriott“ tinklui besirenkant vietas, siekiama būti pagrindiniuose Baltijos šalių miestuose.

„Mažiau nei prieš dvejus metus į mus kreipėsi investuotojas, pradėjome diskusijas, ir „Moxy“ pasirodė esantis idealus šiai vietai Kauno centre. Visai nesvarbu, kad tai ne sostinė. Kodėl ne Kaunas?“ – atvirą požiūrį demonstravo „Marriott International“ plėtros vadovas, patikinęs, jog nepaprastai laukiama atidarymo kitais metais.

Viešbutis Kaune bus pirmas „Moxy“ Baltijos šalyse – tai apskritai yra vienas greičiausiai augančių „Marriott“ ženklų Europoje. „Moxy“ buvo įkurtas mažiau nei prieš penkerius metus ir 2018-ųjų pabaigoje jau buvo atidaryta virš 30 viešbučių, dar 85 statomi. Daugiausia jų yra JAV ir Vakarų Europoje, nors, kaip minėjo J. Mitulski, „Moxy“ išsiskiria tuo, kad gimė Europoje ir buvo „eksportuotas“ anapus Atlanto.

Naujojo Kauno pradžia

Tiek ilgainiui apleistą „Sostinę“ tiek jos vietoje kylantį „Moxy“ projektavęs architektas Gintautas Natkevičius pažymėjo, kad Kaunas yra didinga tarpukario sostinė. Tokius pastatus, mastelį, architektūrą, skverus, jo akimis, kūrė ir statė kažkokie dievai – burmistrai, statybininkai, verslininkai, miestelėnai.

„Šiandien čia esame liudininkai ir aktyvūs dalyviai naujojo Kauno statybos. Šitame mieste net ir tie atsargūs, kartais gal šykštūs ir konservatyvūs verslininkai iš Vilniaus investuoja. Taip pat ir atsargus viešbučių tinklas „Marriott“. Manau, tai yra didelė šventė, naujojo Kauno pradžia“, – sakė G. Natkevičius.

Tuo metu darbų rangovo – „Mitnijos“ vadovas Julius Gendvilis džiaugėsi, kad pačioje Kauno širdyje kompanijai patikėta įgyvendinti šį projektą.

„Dėl to norėčiau padėkoti užsakovui – ačiū už pasitikėjimą. Jaunai, energingai komandai linkiu sėkmės, darnaus darbo su architektais ir užsakovu, kad projektą įgyvendintume laiku, už sutartą kainą ir kokybiškai“, – pirmyn su entuziazmu žvelgė J. Gendvilis.

Su dievų palaiminimu statyti lengva

„Visus, kas nori investuoti Kaune, protingai išleisti savo pinigus, kviečiame, pritariame ir ne veltui šalia stovi vyriausiasis miesto architektas (Nerijus Valatkevičius – „Kas vyksta Kaune“). Jį mieste vadiname ne Nerijumi, o dievu. Vardan dievo komandos, jūs esate patenkinti – visi žmonės ten dirba pagal grafiką. Jeigu pas kiekvieną investuotoją teisingi ir visus reikalavimus atitinkantys norai, formalumai padaromi laiku“, – ceremonijoje šnekėjo rankos atspaudą su A. Daniu raudoname cemente palikęs Kauno meras Visvaldas Matijošatis.

Kaune, anot miesto vadovo, nėra sudėtinga statyti viešbučius, biurus, tiesti gatves ar daryti parkus. „Iš tiesų, sveikinu – man visada smagu, kai į Kauną ateina verslas, nors girdžiu, kad verslas ne visada būna patenkintas mūsų darbo principais. Džiaugiuosi matydamas veidus iš verslo ir kad čia investuojate – jūsų suteikti pinigai grįš miestui pinigais“, – visokeriopa nauda džiaugėsi V. Matijošaitis.

Renginio vedėjui Ričardui Mikavičiui šmaikščiai paprovokavus, meras atviravo, kad jam viešbutis turi būti ramus, bet ir triukšmingas – tai esą priklauso nuo žmogaus amžiaus. Kai sukosi versle, V. Matijošaitis teigė namie nakvodavęs mažiau nei viešbučiuose, tad kiekvienas viešbutis, kuriame svečias sutinkamas kaip namuose, yra nuostabus.

Apgyvendinimo koncepciją toliau diegs Baltijos šalyse

J. Mitulski atkreipė dėmesį visus sakant, kad ši apgyvendinimo vieta skirta tūkstantmečio kartai, tačiau pats tikino apsistojęs daugiau nei dešimtyje „Moxy“ ir galintis pasakyti, kad vidutinis svečių amžius yra kaip susirinkusiųjų į kapsulės įkasimo ceremoniją.

„Mes esame tūkstantmečio karta pagal tai, kaip gyvename, naudojame šiuolaikines technologijas, planuojame darbą ir keliones, privatų ir verslo gyvenimą. Dėl to registratūra šia apjungta su baru, viską galime daryti patys – žmonės keičiasi ir „Moxy“ atstovauja šiems pokyčiams įvairiausių keliautojų kontekste“, – tokio rango pareigas užimančiam asmeniui derančią iškalbą parodė „Marriott International“ plėtros vadovas.

Iš svečio perspektyvos, pasak jo, „Moxy“ patrauklus, nes atitinka šių dienų keliautojo poreikius. Iš investuotojo pusės, tokio viešbučio aptarnavimas labai efektyvus – tam tereikia apie 20 žmonių, plius kambarių tvarkytojų. Čia nėra tradicinio pasiskirstymo pareigomis, tik „Moxy“ kapitonas ir komanda, visi daro viską. Tai, tvirtino J. Mitulski, modernu ir įdomu tūkstantmečio darbuotojams, nes vieną dieną jie priims svečius, kitą plušės baro ar baseino zonoje.

„Dirbame su įvairiais projektais visose Baltijos šalyse, kurios dabar tiesiog žydi. Kol kas konkrečių sprendimų nėra, bet duokite mums laiko – atsidarys tiek daugiau „Marriott“, tiek „Moxy“ ženklų viešbučių. Kitą mėnesį su „Marriott International“ tinklo viešbučiu „AC Hotel Riga“ startuosime Latvijoje“, – ateities planus komentavo J. Mitulski.

Šiuolaikiški sprendimai išorėje ir interjere

Kaip nurodoma „Moxy“ pranešime spaudai, projekto plėtotoja bendrovė „Tala LT“ į Kaune dygstantį viešbutį investuoja 15 mln. eurų – 6,8 mln. eurų vertės ilgalaikę investicinę paskolą statyboms suteikė „Swedbank“. Statybos darbus vykdo statybų bendrovė „Mitnija“, o viešbučio operatore taps įmonė „Apex Alliance Hotel Management“, valdanti tinklų „Marriott“, „Hilton“ viešbučius Lietuvoje, Rumunijoje ir Latvijoje.

Užbaigus statybas, „Moxy“ taps vienu didžiausių viešbučių Kaune – duris atverti jis turėtų kitų metų birželį. Maironio gatvėje, buvusio prekybos ir pramogų centro „Sostinė“ teritorijoje rekonstruojamame 5800 kv. m pastate bus įrengti 175 kambariai. Viešbutis išsidėstys per šešis aukštus ir požeminę automobilių stovėjimo aikštelę.

„Sostinė“ skaičiuoja paskutines dienas - Kauno centre planuojama statyti modernų viešbutį 12 nuotr.

„Moxy“ prekės ženklą „Marriott“ pristatė 2014 metais Italijoje. Teigiama, kad Kaune „Moxy“ pasižymės unikaliais architektūriniais sprendimais – turės lenktas kraštines sienas, o pastato dalis nuo antrojo aukšto atrodys lyg pakibusi ore. Viešbučio projektavimo darbais rūpinosi architektų biuras „G. Natkevičius ir partneriai“.

Viešbučio interjeras tai pat bus išskirtinis: pirmame aukšte vyraus industrinis stilius, įrengtas specialus apšvietimas, sienas dabins žinomo Kauno gatvės menininko Lino Kaziulionio grafičiai, netikėtai modernizuojantys įvairius Kauno elementus. Pirmasis jo darbas „Stumbro“ skulptūros motyvais pristatytas kapsulės įkasimo renginyje ir vėliau bus perkeltas į viešbutį. „Moxy“ interjerą kūrė Ryčio Čimkaus studija.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT