Dėl rekonstrukcijos Akademijoje keičiasi viešojo transporto eismo sąlygos

Kauno rajono savivaldybės nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Balandžio 15-oji – svarbių pokyčių Pakaunės viešojo transporto trasose diena. Tądien keisis viešojo transporto eismas per Akademijos sankryžų mazgą. Be to, pradės kursuoti papildomas 150-ojo maršruto autobusas į Kauno LEZ ir Neveronis, skelbia Kauno rajono savivaldybė.

Šiuo autobusu bus galima pasiekti Kauno LEZ Terminalo gatvę, Ramučių kaimą, LEZ (oro parką) ir Sergeičikų kaimą. Maršrutu važiuos du autobusai darbo dienomis, šeštadieniais ir sekmadieniais. Suderinus su Kauno miesto savivaldybe, toks 150-ojo autobuso maršrutas sudarytas taip, kad juo būtų patogu naudotis Kauno LEZ darbuotojų, Sergeičikų ir Neveronių gyventojams.

Tokie pokyčiai reikalingi dėl suintensyvėsiančios Akademijos sankryžos rekonstrukcijos. Nuo pirmadienio bus keičiami ne tik viešojo transporto maršrutai, bet ir daugės kitų transporto priemonių eismo ribojimų.

Senojo 150 maršruto trasa nesikeičia – viskas bus kaip iki šiol. Naujuoju maršrutu važiuos papildomi autobusai. Ant jų bus lentelė su užrašu 150 Kauno AS-LEZ-Ramučiai-Neveronys.

„Šis maršrutas – tai mūsų įsipareigojimas investuotojams ir vietos gyventojams.“, – sakė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Ketvirtadienį meras Kauno LEZ infrastruktūros klausimus aptarė ir su viešosios įstaigos „Investuok Lietuvoje“ Regionų plėtros projektų vadovu Aivaru Katinu bei kitais atstovais.

„Kartu su Lietuvos automobilių kelių direkcija planuojame kelių A1 ir A6 jungtį, kuri turėtų ženkliai sumažinti transporto srautus Ramučiuose“, – tvirtino V. Makūnas.

Savivaldybė įsipareigojo parengti būsimos transporto jungties teritorijos specialųjį planą, o lėšų šiam projektui įgyvendinti turėtų ieškoti Vyriausybė.

Dėl Akademijos sankryžų mazgo rekonstrukcijos darbų eismas per Noreikiškių viaduką (besidriekiantį virš „Via Baltica“ magistralės) vyksta viena kryptimi – nuo Akademijos universiteto miestelio link.

Eismas priešinga kryptimi – nuo universiteto miestelio Akademijos ir Ringaudų link – buvo uždraustas, nukreipiant jį apylanka Tiesiąja, Pilėnų bei Margirio gatvėmis. Išimtis galiojo tik viešajam transportui.

Dėl padidėjusių šio transporto mazgo rekonstrukcijos darbų apimčių nuo pirmadienio tokia išimtis viešajam transportui nebegalios. Dėl to keisis trys autobusų trasos: priemiestinio 180-ojo autobuso maršruto (Kauno autobusų stotis–Ringaudai–Girininkai), miesto autobuso 32-ojo maršruto (Geležinkelio stotis–Ringaudai) trasos ir 56-ojo maršrutinio taksi. 18-ojo maršruto miesto autobuso pakitimų nenumatyta.

„Prašome važiuoti vadovaujantis laikinaisiais kelio ženklais“, – atkreipė dėmesį Kauno rajono savivaldybės administracijos Kelių ir transporto skyriaus vyr. specialistas Gediminas Drukteinis.

Akademijos transporto mazgą rekonstruojančios bendrovės „Autokausta“ projektų vadovo Modesto Petrausko teigimu, šie transporto schemų pakeitimai galios iki liepos 31 d.

„Po to apylankos nebeliks – iki to laiko jau turėtų būti suformuoti naujieji transporto žiedai. Vykstant sankryžų mazgo rekonstrukcijai galimi kiti trumpalaikiai transporto apribojimai“, – sakė M.Petrauskas.

28 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Aktualiausia

Naujausios žinios

Ministras E. Misiūnas kuria revoliuciją vairuotojams: nauji draudimai ir galimybės

Kauno gimdymo namuose - džiugi sukaktis: ar nėščiosios šiandien tokios pat kaip anksčiau?

Sergamumas tymais ir toliau auga

Sportiška vasara Kaune: nemokamos treniruotės pagal kiekvieno skonį

Šilainiuose – neeilinė kliūtis vairuotojams

Įspėja saugotis: oro užterštumas Kaune tik didėja

Į Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojų pareigas – du rimti kandidatai

Laukia džiazuojantis savaitgalis, Atvelykio pramogos bei ekologijos pamokos (renginių apžvalga)

Šį savaitgalį kauniečius kvies sodinukų mugė „Aš sodinu“

Minint įspūdingą „Gintarinės poros“ sukaktį - pokalbis su legendiniais Kauno šokėjais J. ir Č. Norvaišomis (tiesioginė transliacija)