„Kauno grūdų“ vadovas supyko, kad darbuotojai tvarkėsi darbo metu

DELFI montažas nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

„Kauno grūdų“ vadovas Tautvydas Barštys savo darbuotojus kritikuoja už tai, kad jie tvarkymosi akciją „Darom“ sumanė daryti darbo metu.

T. Barščio laišku socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino „Laisvės TV“ įkūrėjas Andrius Tapinas.

„Malonu, kad nemažai darbuotojų KGG mastu atskiruose padaliniuose atsiliepė ir dalyvavo penktadienį talkoje „Darom“. Visiems nuoširdžiausias ačiū!!! Man šiek tiek gal keista, kolektyvas, kad tokius dalykus kaip pavasarinė talka „Darom“ mes jau sugebame „susiorganizuoti“ darbo laiku. Alina KG sakė neatlaikė PV verslo vadovų spaudimo. Geros iniciatyvos pasirodo užkrečiančios.

Mano prašymas ateičiai, neiškreipiant tokių talkų pagrindinės idėjos, jas organizuoti, kaip ir priklauso, šeštadieniais, nes manyčiau, šios idėjos autorius „didžiosios šeštadieninės talkos“ didysis Tautos vadas „Leninas jaučiu grabe“ vartosi, matydamas kaip mes demokratinės ES piliečiai KGG iškreipėme jo idėją viską ką tik daryti darbo laiku, neduok Dieve, po darbo arba išeiginių sąskaita. Ir ne tik talkas jau, pasirodo“, – rašoma laiške (kalba redaguota – DELFI).

A. Tapinas savo įraše ironizuoja, kad, matyt, 45 minutės, skirtos gamtos tvarkymui, smogė per miltų pardavimus ir įmonės pelno maržas.

„Kauno grūdų“ grupės darbuotojai penktadienį 15 valandą nusprendė surengti tvarkymosi akciją „Darom“. Kadangi tai įvyko likus 45 minutėms iki oficialios darbo pabaigos, tai užrūstino Kauno Grūdą Numeris 1 – Tautvydą Barštį, kuris pirmadienį pirmu reikalu vidiniu laišku išdėjo visus tvarkytojus į šuns dienas. Natūralu, kad kitą dieną vidinis laiškas jau gulėjo ant mano stalo“, – rašė A. Tapinas.

T. Barštys: turime efektyviai išnaudoti tiesioginį darbo laiką

DELFI susisiekė su T. Barščiu, kuris patvirtino, kad pirmadienį siuntė tokį laišką, tačiau dar nematė, kad jis būtų paviešintas. Anot jo, laiške – tiesiog „šaržas, palyginimai“.

„Čia toks šaržas, kai esi vadovas, kažką sulygini. Čia juokinga be galo, kad tokie lenda. (…) Ten koks Tapinas tai jis apskritai ne autoritetas visuomenei, tegu parodo ką jis gyvenime yra pasiekęs savo srityje, padaręs. Kai tokie žmonės pradeda vertinti, daugiau juokinga“, – kalbėjo T. Barštys.

Jis teigė, kad visuomet buvo tradicija talką daryti šeštadieniais, o darbo metu siekti gerų rezultatų. Jo teigimu, kritika skirta ne visiems darbuotojams, o vadovams, kurie organizavo talką.

„Nauja karta, naujos tendencijos. Aš gal nesu tos naujos kartos atstovas, pas mus tradiciškai būdavo šeštadieniais. (…) Darbuotojai darbo laiku pasamdyti, kad būtų rezultatas. Manyčiau, kad mes efektyviai turime išnaudoti tiesioginį darbo laiką, už ką mes mokame. (…) Vadovai susiorganizavo, žmonės išėjo. Tų žmonių kaltinti negalima. Manau, čia vadovų daugiau reikalas kaip žmones suorganizuosi, patrauksi, taip ir bus. Tai čia gal ne žmonėms skirtas, o daugiau vadovams. Jei skaitėt laišką, žmonėms padėkota, pasidžiaugta. Talkose savaitgaliais ateina su vaikais, parodo savo darbo vietą, kaip edukacinė priemonė būna. Pasitvarko. Visą laiką tada vaišės būna. Vaikams kažkokios dovanėlės, pasivaišinimai. Pabūna gamtoje“, – apie tradiciją talką daryti šeštadieniais kalbėjo T. Barštys.

Paklaustas, kaip vertina, kad darbuotojai paviešino laišką jis atsakė: „Čia darbuotojų kultūra. Žinot, demokratija, visi viešai dabar“. T. Barštys teigia nedarysiantis jokio vidinio tyrimo bei nesiruošiantis skirti nuobaudų paviešinusiems laišką.

„Sodros“ duomenimis, balandžio 5 dieną „Kauno grūdai“ turėjo 864 darbuotojus. Vasarį jiems mokėtas vidutinis 1522,78 euro atlyginimas iki mokesčių (maždaug 950 eurų į rankas).

Daugiau naujienų skaitykite čia.

92 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Pritarta 5G ryšio plėtrai: Kaunas tarp pretendentų gauti šią technologiją pirmas

Kiek dar nelaimių turės įvykti, kad Kauno savivaldybė ištesėtų pažadą?

Premjeras: yra dvi priežastys, kodėl karantinas reikalingas

Leista iš Kauno oro uosto vykdyti skrydžius į Nyderlandus

Patvirtinti rekomenduojami karantino atšaukimo kriterijai

Seimo rinkimuose gali būti naujovių: Vyriausybė pritarė siūlymui prailginti išankstinį balsavimą

Tiesioginė transliacija: po Vyriausybės posėdžio S. Skvernelio informacija apie karantiną ir naujas taisykles

Vyriausybė Kauno apskričiai skyrė virš 5 milijonų eurų kelių projektams įgyvendinti

Vyriausybė nutarė: karantinas bus pratęstas iki birželio 16 dienos (papildyta)

Ragina greičiau atnaujinti veiklą – daugiau kaip pusė poliklinikų Kauno apskrityje dar neatidarytos