Pusmaratonis miško apsuptyje: unikalios kurorto trasos nepalieka abejingų – Kas vyksta Kaune

Pusmaratonis miško apsuptyje: unikalios kurorto trasos nepalieka abejingų

delfi.lt 2019/04/08 20:21

Pirmąjį gegužės šeštadienį vienas gražiausių Lietuvos kurortų, esantis Kauno apskrityje, taps tikra aktyvaus laisvalaikio entuziastų oaze – čia jau trečius metus iš eilės organizuojamas miesto pusmaratonis. Gryno oro ir miško apsuptyje nusidrieks bėgimo trasos, kuriomis bėgs tiek šeimos su vaikais, tiek visiems žinomi šalies bėgikai.

Dvejus metus iš eilės didelio sportininkų susidomėjimo sulaukęs ir abejingų nepalikęs Birštono pusmaratonis šiemet vyks gegužės 4-ąją.

Iššūkis tiek mėgėjams, tiek profesionalams

Praėjusiais metais Birštono pusmaratonis pritraukė daugiau nei 2 tūkst. sporto entuziastų, tad šiais metais tikimasi panašaus ar net didesnio bėgikų skaičiaus.

Birštono pusmaratonį organizuojanti asociacija „Savas miestas“ atviravo, jog didžiosios dalies dalyvių amžius varijuoja nuo 18 iki 45 metų, tačiau į bėgimą atvyksta ir vaikai su tėveliais bei senjorai. Praėjusiais metais vyriausiam dalyviui buvo net 78-eri metai.

Anot renginio organizatorės Giedrės Bernotaitės, Birštono pusmaratonis pritraukia ne tik aktyvaus laisvalaikio mėgėjus, bet ir tikrus šios srities profesionalus – visiems žinomus Lietuvos bėgikus – Dianą Lobačevskę, Remigijų Kančį ir kitus.

„Pusmaratonio trasa tampa įdomiu iššūkiu ne tik mėgėjams, bet ir profesionalams prieš svarbiausius sezono startus. Profesionalių bėgikų netrūksta, tad tarp jų taip pat vyksta įdomi konkurencija“, – sakė G. Bernotaitė.

Birštone pusmaratonyje dvejus metus iš eilės dalyvavęs vienas geriausių Lietuvos ilgų distancijų bėgikų, Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvis Remigijus Kančys sakė, jog profesionalams sudalyvauti tikrai verta.

„Trasa unikali, dažniausiai bėgame miestuose, o čia gamtos apsuptis. Net ir karštą dieną medžių apsupty bėgti gerokai maloniau. Taip pat trasa palanki siekti asmeninių rekordų. Pusmaratonio trasa yra dviejų ratų, beveik be posūkių. Tiems, kurie nori gero rezultato, tai yra labai svarbu. O ir konkurencijos tikrai netrūksta“, – atviravo R. Kančys pridurdamas, jog prie starto linijos su visais jaučiasi lygus.

Išskirtinumas – grynas kurorto oras ir greita trasaė tikino, jog dar nebėgusiems Birštono pusmaratonyje tikrai verta pabandyti – kitos tokios trasos Lietuvoje nėra: „Birštono trasa yra kažkuo ypatinga. Būtent trasa, tyras kurorto oras, miškų apsuptis ir pritraukia tiek profesionalus, tiek mėgėjus iš visos Lietuvos“.

Trasų pasirinkimas taip pat įvairus, nuo pačios trumpiausios iki pusmaratonio – 1,5 km., 5 km., 10 km., 21 km. Anot renginio organizatorės, daugelis dalyvių atvyksta pasirengę sau mesti nemenką iššūkį – praėjusiais metais pati populiariausia buvo pusmaratonio trasa. Pastarosios trasos net 70 proc., driekiasi miške.

„Trasa nėra sudėtinga, nėra daug įkalnių, tad bėgikams ji itin patraukli. Kaip sako profesionalūs sportininkai, tai yra greita trasa. Kai kurie sportininkams Birštono pusmaratonis gali tapti savotiška treniruote prieš artėjančius maratonus“, – sakė G. Bernotaitė.

Pasiruošti bėgimui galima ir per kelias savaites

Nors iki Birštono pusmaratonio liko vos mėnuo, olimpietis R. Kančys tikino, jog bėgimui galima pasiruošti ir per kelias savaites. Sportininko nuomone, svarbiausia realiai įvertinti savo galimybes ir pradedantiesiems rinktis trumpesnę trasą.

„Aktyvaus laisvalaikio mėgėjams, kurie bėgioja tik kokį mėnesį, 21 km. distancija būtų tikra kančia. Optimalu rinktis trumpesnes – 5 km. arba 10 km. distancijas. Kiekvienas bėgimas turi teikti malonumą, tad geriausia rinktis tokią distanciją, kuri būtų tikrai įveikiama. Bėgantysis turi mėgautis pačiu procesu ir tuo pat metu dar sugebėti ir kalbėti su greta bėgančiu draugu, kolega ar tiesiog nepažįstamu žmogumi, kuris kažko pasiteirauja.“, – sakė R. Kančys, kurio patirtis bei nubėgtų kilometrų skaičius neleidžia jo patarimais suabejoti. Sportininkas šešias dienas per savaitę treniruojasi ir kasdien nubėga vidutiniškai po 30-40 km.

Norintiems rinktis 5 km. trasą, profesionalus sportininkas patarė jau dabar pradėti treniruotis. Anot jo, pakaktų 2-3 kartus per savaitę ramiai pabėgioti bent po 30 min. Taip pat svarbu žinoti, jog bėgimui reikia rinktis tam pritaikytą aprangą ir avalynę.

Palankiausias laikas sveikatai

Gegužės pirmasis šeštadienis pasirinktas ne be reikalo. Anot G. Bernotaitės, būtent gegužės ir rugsėjo mėnesiai bėgimui yra patys palankiausi. Dažniausiai tokiu metu orai būna jau ne šalti, bet dar ir ne varginančiai karšti. Toks oras ne tik džiugina, bet ir yra sveikatai palankus, neapkraunama širdis.

„Džiaugiuosi, kad Birštono pusmaratonis tampa šaunia pavasario tradicija. Dvejus metus po renginio sulaukėme tik gerų atsiliepimų. Maratono nuotaika, sportinis entuziazmas tiesiog užliejo saulėtą kurortą, visa Birštono bendruomenė jautė ypatingą atmosferą. Tikiu, jog šiais metais šią atmosferą pajus dar daugiau kurorto svečių, o gaivus Birštono pušynų oras, nuostabi gamta įkvėps bėgikus puikiems rezultatams“, – su šypsena sakė Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.

Renginio organizatoriai ir miesto merė tikino, jog Birštono pusmaratonyje tikrai netrūks gerų emocijų – kiekvienas bėgikas galės pasimėgauti gamta ne tik trasoje, bet ir poilsio zonose, o 5 km., 10 km., ir 21 km., dalyviams bus įteikti autentiški, dizainerio kūrybos, atminimo medaliai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA