Paskelbtas terminas, kada Kauno „Ąžuolyne“ bus pradėti vykdyti darbai – Kas vyksta Kaune

Paskelbtas terminas, kada Kauno „Ąžuolyne“ bus pradėti vykdyti darbai

BNS 2019/03/31 14:14
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Kauno miesto savivaldybė rudenį planuoja pradėti tvarkyti Ąžuolyno parką.

„Šiuo metu baigiamas rengti ir derinti techninis projektas, konkursą rangai planuojame paskelbti vasaros pradžioje, ir jeigu visos pirkimo procedūros praeis sklandžiai, realūs darbai prasidės rudenį“, – BNS sakė Kauno savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Pagal šį planą, Ąžuolyne bus įrengti tualetai, atnaujinti ąžuoliniai suolai, perkelta ant ąžuolų šaknų šiuo metu esanti vaikų žaidimo aikštelė, atnaujinti bėgimo takai.

Taip pat su Aplinkos ministerija derinamas parko gamtotvarkos planas. Derinimą savivaldybė tikisi baigti balandžio mėnesį.

Pradinis parko atnaujinimo projektas pristatytas pernai vasarą, jis sulaukė kritikos dėl menko viešinimo, nuogąstauta, kad planas atrištų rankas dideliems medžių kirtimams miškingame parke, paliekant ten dideles jam nebūdingas atviras pievas.

Po kritikos savivaldybė sutiko pakoreguoti projektą ir paragino gyventojus teikti pasiūlymus. Jų sulaukta apie 30 ir, pasak savivaldybės, į juos buvo atsižvelgta.

Kauno savivaldybės duomenimis, Ąžuolyno parke auga apie 770 ąžuolų, o unikaliausia šio parko vertybė yra 100–300 metų ąžuolai, jų kamieno skersmuo siekia 100–160 centimetrų.

Šis parkas yra vieno rečiausių Lietuvoje ir Europoje vabalo – niūraspalvio auksavabalio – gyvenamoji vieta, jis saugomas ir kaip Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorija.

Manoma, kad Ąžuolyno augimvietei gali būti keli tūkstančiai metų. 2005 metais, vykdant gamtinės įvairovės tyrimus, parko teritorijoje užregistruoti 59 rūšių paukščiai, 29 paukščių rūšys įrašytos į Europoje globaliai nykstančių rūšių sąrašus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA