Karmėlavą užkimšo vilkikai: tokio vaizdo gyventojai dar nematė - Kas vyksta Kaune

Karmėlavą užkimšo vilkikai: tokio vaizdo gyventojai dar nematė

Stopkadras

Kone visą dieną Karmėlavoje besirikiuojanti neįprastai ilga sunkvežimių eilė gyventojams užminė tikrą mįslę, o kai kuriuos privertė gerokai susierzinti. Anot kasdien čia važinėjančių vairuotojų, per porą metų tokios spūsties matyti dar neteko.

Kaip sekmadienio vakarą pasakojo „Kas vyksta Kauneskaitytojai, pagrindinės miestelio Vilniaus gatvės pirma juosta nuo pat Karmėlavos ribų iki Kauno oro uosto užstatyta vilkikais.

Vairuotojų teigimu, daugiausia čia – Rusijoje ir Baltarusijoje registruotų krovininių transporto priemonių. Sunkvežimiai nė kiek nejudėjo, nusistebėję gyventojai, kasdien važinėjantys į Karmėlavą, per dvejus metus sakė tokios sangrūdos dar nematę.

Dalis piktinosi, kad pakelėje sustoję sunkvežimiai užtvėrę pasukimus į kiemus, privažiavimus prie paslaugų vietų. Skaitytojai pastebėjo, kad eilė vakarėjant ilgėjo, tuo metu socialiniame tinkle užsimezgusios diskusijos dalyviai spėliojo, kad kamštis gali būti susijęs su trikdžiais Kauno teritorinės muitinės Kauno oro uosto poste.

LR muitinės portale penktadienį išties skelbta, kad 2019 m. vasario 23 d. nuo 9 val. iki 20.30 val. dėl planinių techninės įrangos atnaujinimo darbų neveiks Muitinės deklaracijų apdorojimo sistema (MDAS), Nacionalinė tranzito kontrolės sistema (NTKS) bei Duomenų apie Lietuvos Respublikos prekybos srautus su Europos Sąjungos šalimis narėmis surinkimo ir apdorojimo sistema (IDAIS).

„Šiuo laikotarpiu, deklarantams pageidaujant, muitinės deklaracijų pateikimui bei įforminimui bus taikoma veiklos tęstinumo („popierinė“) procedūra ir su jos atlikimu susiję veiksmai“, – nurodoma pranešime.

Visgi Muitinės departamento Komunikacijos skyriaus patarėja Henrika Rukšėnienė „Kas vyksta Kaune“ pažymėjo, kad muitinės informacinės sistemos dirba kaip įprasta. Tiesa, sekmadieniais vyksta duomenų nukrovimas, tad procedūra gali užtrukti 20 min ilgiau, tačiau deklaracijos pateikiamos viena po kitos be jokių sutrikimų.

„Per 18 metų pirmą kartą girdžiu, kad Karmėlavoje dėl muitinės kiltų kokių nors problemų“, – kalbėjo H. Rukšėnienė, pridūrusi, jog Kauno teritorinės muitinės budėtoją žinia apie besirikiuojančius sunkvežimius taip pat gerokai nustebino.

Muitinės atstovai spėjo, kad spūstis galėjo susidaryti dėl eismo įvykio. Visgi Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato budėtojas „Kas vyksta Kaune“ informavo, kad pranešimų apie avarijas Karmėlavoje šį vakarą negauta, gyventojai pareigūnams nesiskundė ir dėl eismą trikdančios vilkikų eilės.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA