Netikėta sėkmė: KTU aukcione pardavė visus siūlytus pastatus

KTU nuotr., „Kas vyksta Kaune“ montažas
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pirmadienį įvyko Kauno technologijos universiteto (KTU) nuosavybės teise valdomo nekilnojamojo turto (NT) viešieji aukcionai, kurių laimėtojai įsigijo 5 nenaudojamus NT objektus Kauno centre. Už šiuos pastatus planuojamos gauti lėšos – 6,17 mln. eurų – bus investuojamos į universiteto studijų infrastruktūros gerinimą.

2018 m. liepos mėn. Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo leido pradėti trečiąjį investicinį etapą ir parduoti 5 KTU nekilnojamojo turto objektus, kurių bendras plotas siekia apie 13 tūkst. kvadratinių metrų.

Kaip nurodoma KTU pranešime spaudai, 636,88 kv. m ploto buvusį bendrabutį A. Mickevičiaus g. 39 aukciono laimėtoja bendrovė „Ąžuolas LT“ įsigijo už 300 tūkst. Eur. Pradinė aukciono kaina buvo 163 tūkst. Eur.

Buvęs 1477,32 kv. m Humanitarinių mokslų fakulteto pastatas Gedimino g. 43, kurio pradinė kaina buvo 468 tūkst. Eur, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų įsigytas už 1,4 mln. Eur. Rūmų atstovai pirmadienį komentavo siekiantys atgauti istorinį pastatą K. Donelaičio gatvėje, tačiau šioms pastangoms neduodant vaisių, o nuomoti patalpas neapsimokant, nuspręsta, kad įsigyti NT būtų tikslingiau.

2669,68 kv. m ploto buvusį Ekonomikos ir verslo fakulteto pastatą Laisvės al. 55, bendrovė „Tranvia“ įsigijo už 1,201 mln Eur. Pradinė aukciono kaina siekė 898 tūkst. Eur. Buvęs 1812,12 kv. m Ekonomikos ir verslo fakulteto pastatas Kęstučio g. 8, kurio pradinė kaina buvo 576 tūkst. Eur, „SLR Group“ įsigytas už 1,47 mln. Eur.

Galiausiai, buvusį Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto pastatą Kęstučio g. 27, kurio plotas – 7033,18 kv. m., laimėtoja bendrovė „Partnerystės projektai du“ įsigijo už 1,8 mln. Eur. Pradinė aukciono kaina siekė 1,736 mln. Eur.

Už aukcionų laimėtojų įsigytus pastatus gautos lėšos, tvirtinama pranešime, bus skiriamos būtinam studijų infrastruktūros stiprinimui, taip sukuriant sąlygas pritraukti talentingus studentus ir išlaikyti pažangius dėstytojus.

KTU yra pirmoji Lietuvos aukštoji mokykla 2014 ir 2015 m. viešame aukcione pardavusi 7 nenaudojamus pastatus, už kuriuos gautos lėšos investuotos į infrastruktūros gerinimą. Tokia galimybė pirmą kartą atsirado Vyriausybei 2014 m. rugpjūčio 27 d. priėmus nutarimą dėl bandomojo projekto – leisti įsigyti patikėjimo teise universiteto valdomą valstybės NT, t. y., nenaudotinus pastatus investuoti į universiteto kapitalo didinimą.

47 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno pakraštyje apsivertus automobiliui, keturi žmonės išvežti į ligoninę

Įspūdingi „Žalgirio“ naujokų dėjimai - gražiausių Eurolygos epizodų dešimtuke

Nuteistiesiems iš Kauno tardymo izoliatoriaus atrado naujo darbo mieste

Jauna mama dėl neįvykusių vestuvių atsigriebė Kauno teisme

Naujausiuose reitinguose - labai prastos žinios V. Matijošaičiui

Kauno klinikose nukentėjusios paauglės mama: už tylą gydytojas siūlė kompensaciją

Kaune renovuojamo daugiabučio gyventojas: tai visiškai nepriimtina

Savo bute Pramonės prospekte rastas vyras be sąmonės

Gaujų susišaudymais ir prabanga garsėjusi Kauno vieta sulaukė liūdnos pabaigos

Ramybės parke penktadienį atidarytas Istorijų festivalis: į laiko kelionę kvies visą savaitę