„Kauno vandenų“ vadovams ir verslininkams – milžiniškos baudos | Kas vyksta Kaune

„Kauno vandenų“ vadovams ir verslininkams – milžiniškos baudos

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Pirmadienį Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnų tirtoje didelės apimties baudžiamojoje byloje. Joje Kauno miesto savivaldybės bendrovės „Kauno vandenys“ aukštas vadovaujančias pareigas einantys darbuotojai už piktnaudžiavimą, sukčiavimą, turto pasisavinimą, papirkimą, kyšininkavimą ir apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą sulaukė griežtų sankcijų.

Kaip nurodoma STT pranešime, kaltu pripažintas UAB „Kauno vandenys“ buvęs technikos direktorius Valys Venslovas, kuriam skirta 3 metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 2 metams ir 1000 MGL (37 660 Eur) bauda. Taip pat 3 metams atimta teisė dirbti ar eiti valstybės tarnautojui prilyginto asmens pareigas savivaldybės ar valstybės įmonėse ar savivaldybių bei valstybės kontroliuojamuose viešuosiuose juridiniuose asmenyse.

Kaltais pripažinti dar trys „Kauno vandenų“ darbuotojai, kuriems skirtos baudos: Siurblinių skyriaus viršininkui Egidijui Dūdai – 400 MGL (15064 Eur), Tinklų skyriaus viršininkui Vytautui Rudžiui – 300 MGL (11298 Eur), Techninio projektų skyriaus Statybos priežiūros grupės vyresniajam inžinieriui Stasiui Jagelavičiui – 200 MGL (7532 Eur).

Visiems jiems 2 metams atimta teisė dirbti ar eiti valstybės tarnautojui prilyginto asmens pareigas savivaldybės ar valstybės įmonėse ar savivaldybių bei valstybės kontroliuojamuose viešuosiuose juridiniuose asmenyse.

Už kyšio davimą ir kitų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų padarymą taip pat buvo teisiami penkių privačių bendrovių vadovai. Keturiems iš jų teismas skyrė baudas: Romui Gaidžiui – 250 MGL (9415 Eur), Andriui Kazickui – 250 MGL (9415 Eur), Tomui Gumbelevičiui – 150 MGL (5649 Eur), Algirdui Grybauskui – 300 MGL (11298 Eur).

Vienos bendrovės vadovas Linas Bernotas, kuris pripažino savo kaltę ir padėjo atskleisti padarytas nusikalstamas veikas, nuo baudžiamosios atsakomybės atleistas pagal laidavimą.

Teismas nuteistiems asmenims iš viso skyrė 2850 MGL baudų, tai yra daugiau nei 107 tūkstančius eurų. Taip pat teismas nusprendė konfiskuoti nusikaltimų metu gautų kyšių vertę, t. y. 7675 eurų bei valtį. Iš nuteistųjų V. Venslovo, E. Dūdos, T. Gumbelevičiaus ir A. Grybausko solidariai priteista 8,1 tūkst. eurų turtinės žalos „Kauno vandenų“ naudai.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad UAB „Kauno vandenys“ darbuotojai bendrininkaudami sistemingai darė korupcinio ir kitokio pobūdžio nusikalstamas veikas. Įvairius darbų ir paslaugų užsakymus bendrovėje „Kauno vandenys“ gaudavo ir išskirtinį palankumą turėjo tik tos įmonės, kurių vadovai duodavo kyšius bendrovės vadovaujančias pareigas einantiems darbuotojams.

Nustatyta, kad UAB „Kauno vandenys“ technikos direktorius V. Venslovas, veikdamas bendrai su kitais darbuotojais, priėmė kyšius iš bendrovių, teikusių UAB „Kauno vandenys“ remonto darbų ir kitas paslaugas. Kyšius verslininkai mokėdavo reguliariai pagal susitarimą, nuo 3 iki 10 procentų nuo kiekvienos UAB „Kauno vandenys“ įmonėms pervedamos sumos, apmokant už šių įmonių bendrovei „Kauno vandenys“ atliktus darbus ar suteiktas paslaugas.

Patikrinus didelę dalį 2012 ir 2013 metais bendrovėje „Kauno vandenys“ atliktų viešųjų pirkimų, nustatyta, kad per maždaug pusantrų metų laikotarpį kyšius mokėjusios bendrovės buvo gavusios daugiau kaip 70 užsakymų, kurių bendra vertė viršija milijoną eurų. Išsiaiškinta, kad tiriamuoju laikotarpiu nurodytų UAB „Kauno vandenys“ darbuotojų priimami kyšiai siekdavo 2000 eurų. Kyšiai buvo mokami ne tik pinigais, tačiau ir įvairiais daiktais.

Ši didelės apimties, devynių kaltinamųjų asmenų baudžiamoji byla teismą pasiekė 2015 metų rugpjūtį. Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir kaltinimą teisme palaikė Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Kauno apygardos teismo nuosprendis gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos teismui.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA