Pradėtas ardyti saugomas S. Dariaus ir S. Girėno stadionas

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

S. Dariaus ir S. Girėno stadiono Kaune rekonstrukcijos darbai įgauna pagreitį. Nors atnaujinimas turėjo prasidėti dar liepą, tačiau, regis, rimtesnis progresas pasimatė įpusėjus rudeniui. Nepaisant zujančių darbininkų, vakar čia vyko Kauno „Stumbro“ ir „Jonavos“ komandų futbolininkų rungtynės, pasibaigusios užtikrinta kauniečių pergale rezultatu 3:0.

S. Dariaus ir S. Girėno stadione pilnu tempu plušantys darbininkai nugriaus beveik viską, palikdami tik senojo Kauno stadiono pamatus – čia iš esmės kils naujas traukos taškas, kuriame neilgai trukus vėl virs sporto aistros. Stadione jau išmontuota didžioji dalis sėdimų vietų, pakampėmis sukrautos atitvarų konstrukcijos.

Primename, kad po rekonstrukcijos vietų stadione padidės nuo 9,5 tūkst. iki 15 tūkst., visos tribūnos bus uždengtos stogu, stadione galės vykti koncertai, jame planuojama įrengti specialią dangą, kuri užtikrintų, kad žolė futbolo aikštėje išliks gyvybinga ir Lietuvos klimato sąlygomis.

Planuojama, kad pastato cokolinis aukštas bus paverstas visuomenei skirta erdve, ji bus atvira iš stadiono išorės. Čia veiks kavinė, sporto centras bei atvira bendradarbystės erdvė.

S. Dariaus ir S. Girėno stadiono statyboms numatyta išleisti 34,95 mln. eurų. Rekonstrukcijos darbais rūpinasi Turkijos statybų bendrovė „Kayi Construction“. 5 mln. eurų projektui bus skiriama iš Europos Sąjungos fondų. Likusią sumą savivaldybė, kaip ir anksčiau planuota, tikisi dalintis su valstybe.

Pristatytas rekonstrukcijos projektas: V. Matijošaitis įvardijo, kada turėsime naują stadioną 14 nuotr.

Kauno miesto savivaldybė griežtai tikrins rekonstrukcijos eigą. Be rangos sutarties, pasirašytas sutarties priedas, leisiantis kontroliuoti darbų apimtis ir apmokėjimą, dar birželio mėnesį užtikrino Kauno meras Visvaldas Matijošaitis. Jis taip pat žadėjo, kad stadionas bus atnaujintas per 20 mėnesių.

1925 m. pastatytas, 1934 m. ir 1979 m. rekonstruotas S. Dariaus ir S. Girėno stadionas yra regioninės reikšmės kultūros vertybė – objektas priklauso Kauno Ąžuolyno sporto statinių kompleksui.

6 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Paaiškėjo, kas šiais metais atstovaus Lietuvai „Eurovizijoje“ (įvertinkite pasirodymą)

Kuris atlikėjas važiuos atstovauti Lietuvai „Eurovizijos“ finale? (visi pasirodymai)

Asmeninio gyvenimo detalėmis nesižarstantis U. Kiguolis pirmą kartą prabilo apie skyrybas

Kauniečiai „Akropolyje“ šeštadienį būrėsi į išskirtinį susitikimą

Feisbuke plinta pagalbos prašymas: naktį Kaune dingo jaunas vyras

Odontologijos klinika „Neodenta“: stengiamės kurti autentišką ryšį su klientu

Pasipylus kauniečių skundams dėl automobilių plovyklų, ruošiami nauji ribojimai

Savanorių prospekte - nauja eismo tvarka: policija jau baudžia

Kauno savivaldybė imasi saugomų pastatų rekonstrukcijos

Nubausta prekes agresyviai brukusi Kauno įmonė