Pradėtas ardyti saugomas S. Dariaus ir S. Girėno stadionas

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

S. Dariaus ir S. Girėno stadiono Kaune rekonstrukcijos darbai įgauna pagreitį. Nors atnaujinimas turėjo prasidėti dar liepą, tačiau, regis, rimtesnis progresas pasimatė įpusėjus rudeniui. Nepaisant zujančių darbininkų, vakar čia vyko Kauno „Stumbro“ ir „Jonavos“ komandų futbolininkų rungtynės, pasibaigusios užtikrinta kauniečių pergale rezultatu 3:0.

S. Dariaus ir S. Girėno stadione pilnu tempu plušantys darbininkai nugriaus beveik viską, palikdami tik senojo Kauno stadiono pamatus – čia iš esmės kils naujas traukos taškas, kuriame neilgai trukus vėl virs sporto aistros. Stadione jau išmontuota didžioji dalis sėdimų vietų, pakampėmis sukrautos atitvarų konstrukcijos.

Primename, kad po rekonstrukcijos vietų stadione padidės nuo 9,5 tūkst. iki 15 tūkst., visos tribūnos bus uždengtos stogu, stadione galės vykti koncertai, jame planuojama įrengti specialią dangą, kuri užtikrintų, kad žolė futbolo aikštėje išliks gyvybinga ir Lietuvos klimato sąlygomis.

Planuojama, kad pastato cokolinis aukštas bus paverstas visuomenei skirta erdve, ji bus atvira iš stadiono išorės. Čia veiks kavinė, sporto centras bei atvira bendradarbystės erdvė.

S. Dariaus ir S. Girėno stadiono statyboms numatyta išleisti 34,95 mln. eurų. Rekonstrukcijos darbais rūpinasi Turkijos statybų bendrovė „Kayi Construction“. 5 mln. eurų projektui bus skiriama iš Europos Sąjungos fondų. Likusią sumą savivaldybė, kaip ir anksčiau planuota, tikisi dalintis su valstybe.

Pristatytas rekonstrukcijos projektas: V. Matijošaitis įvardijo, kada turėsime naują stadioną 14 nuotr.

Kauno miesto savivaldybė griežtai tikrins rekonstrukcijos eigą. Be rangos sutarties, pasirašytas sutarties priedas, leisiantis kontroliuoti darbų apimtis ir apmokėjimą, dar birželio mėnesį užtikrino Kauno meras Visvaldas Matijošaitis. Jis taip pat žadėjo, kad stadionas bus atnaujintas per 20 mėnesių.

1925 m. pastatytas, 1934 m. ir 1979 m. rekonstruotas S. Dariaus ir S. Girėno stadionas yra regioninės reikšmės kultūros vertybė – objektas priklauso Kauno Ąžuolyno sporto statinių kompleksui.

6 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Pasikeitimai prisijungiant prie internetinės bankininkystės: nukonkuravo kodų korteles

Kalėdų senelis Kauną aplankė anksčiau: pirmą kartą atvyko ne rogėmis

Vagys ištuštino statybinį vagonėlį: pavogti ne tik daiktai, bet ir benzinas

Nauja inciatyva buria Panemunės mikrorajono gyventojus

Dėl avarijos uždarytas kelias Kaunas-Marijampolė-Suvalkai: gali būti sužeistų (dar papildyta)

Kiek Kauno kalėdiniame miestelyje sumokėsite už karštą vyną, kavą ir skanėstus?

Pritarta naujai teisių atėmimo tvarkai: neblaivus pričiuptas vairuotojas galės rinktis

Iš Kauno kilęs parlamentaras R. Šarknickas atsidūrė ligoninėje

Ar skolą bankui grąžinęs buvęs sutuoktinis gali reikalauti dalies skolos atlyginimo iš kito sutuoktinio?

Nauja informacija: į kitą pasaulio kraštą turinčios keliauti kaunietės įsivaikinti niekas nepanoro