V. Ušackas apsisprendė dėl prezidento rinkimų – ruošia susitikimą Kaune

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Diplomatas, buvęs užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas žada trečiadienį paskelbti sprendimą, ar dalyvaus kitų metų prezidento rinkimuose. Tai politikas ketina padaryti Kaune, 12 val., prie paminklo „Laisvės karys“, kuris šiemet atidengtas šalia Kauno pilies.

„Aš priėmiau atsakingą sprendimą dėl dalyvavimo 2019 m. vyksiančiuose Lietuvos Respublikos prezidento rinkimuose. Jį skelbiant norėsiu ne tik atvirai paaiškinti savo motyvus, bet ir atskleisti aplinkybes, paskatinusias mane apsispręsti būtent taip“, – teigia politikas „Facebook“ puslapyje sukurto renginio profilyje. Jis pridūrė, kad vidurdienį Kaune nori matyti kuo daugiau žmonių, su kuriais susipažino, bendravo, palaikė ryšį.

53 metų V. Ušackas 2008–2010 metais buvo užsienio reikalų ministras, yra dirbęs ambasadoriumi JAV, Didžiojoje Britanijoje, Afganistane ir Rusijoje.

Neseniai šiam politikui paramą pareiškė nemažai žinomų kauniečių, kurių dalis priklauso šiuo metu Kauną valdančiam visuomeniniam judėjimui „Vieningas Kaunas“.

Prie pilietinės iniciatyvos, raginančios V. Ušacką dalyvauti prezidento rinkimuose, prisidėjo ir po kreipimusi pasirašė kardiochirurgas prof. Rimantas Benetis, režisierius Vytautas Balsys, Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė, skulptorius prof. Stasys Žirgulis, verslininkai Mindaugas ir Edita Plūkai, prof. Zigmas Lydeka.

Parašą suraitė ir Kauno valstybinės filharmonijos direktorius Justinas Krėpšta, Nacionalinio Kauno dramos teatro vadovas dr. Egidijus Stancikas, festivalio „Kaunas Jazz“ sumanytojas Jonas Jučas, krepšinio treneriai Valdemaras Chomičius, Vitoldas Masalskis ir Rimas Kurtinaitis, rašytojas Laimonas Inis, verslininkas Vladas Korsakovas ir daugelis kitų.

Dar anksčiau viešojoje erdvėje pasklido informacija apie tai, kad vienas iš „Vieningo Kauno“ judėjimo narių, Kauno mero dešiniąja ranka tituluojamas vicemeras Povilas Mačiulis galimai vadovaus ir planuojamos V. Ušacko kampanijos rinkimų štabui.

Šios informacijos P. Mačiulis anksčiau nepaneigė, tačiau ir nepatvirtino, nes V. Ušackas tuo metu dar nebuvo pranešęs apie savo sprendimą dalyvauti rinkimuose. Politologai spėjo, jog P. Mačiulio sprendimas gelbėti V. Ušackui rinkiminės kampanijos metu būtų ženklas, kad į reitingo viršūnėse esančio Kauno mero Visvaldo Matijošaičio paramą pretenduoja pastarasis, o ne S. Skvernelis, kaip buvo manoma anksčiau.

Šį mėnesį sprendimą dėl prezidento rinkimų žada paskelbti ir ekonomistas Gitanas Nausėda. Jie abu per rugsėjį taip pat turės apsispręsti, ar dalyvauti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų pirminiuose rinkimuose. Juose konservatoriai spręs, kam suteikti partijos paramą.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks 2019 metų gegužę.

26 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaune lankysis vienas svarbiausių Rusijos saugumo ekspertų iš Didžiosios Britanijos

Dėl gaisro evakuojama Kauno autobusų stotis

Jau greitai Kauno LEZ teritorijoje prasidės naujos skirtingų lygių sankryžos įrengimo darbai

Keliuose dirba policija ir medikai: magistralėje dvi masinės avarijos (papildyta)

Netikrame puslapyje internete – šauktinių sąrašai: apsigauti galėjo ne vienas

Savaitgalio renginių apžvalga: nuo atrakcijų su gyvūnais iki vidurnakčio maudynių Nemune

Po automobilių susidūrimo Draugystės gatvėje - sužalotas žmogus

Žinomus kauniečius sukrėtė istorinio „Metropolio“ Laisvės alėjoje fasado pokyčiai

Aliarmas vairuotojams – keliai virsta čiuožykla

Kaunietis A. Gelažninkas Dakare raškė aukščiausią vietą Lietuvos istorijoje