Rugsėjo pradžioje duris atvers pirmoji nepriklausomybės laikotarpiu Kaune pastatyta mokykla – Kas vyksta Kaune

Rugsėjo pradžioje duris atvers pirmoji nepriklausomybės laikotarpiu Kaune pastatyta mokykla

Kaunas.lt nuotr.

Kaune pirmadienį oficialiai bus atidaryta pirmoji po nepriklausomybės atgavimo Kaune pastatyta nauja mokykla. Kauno Veršvų gimnazijos pradinės mokyklos atidarymas įvyks rugsėjo 3-ąją d. Romainiuose.

Mokyklos atidarymo data pasirinkta simboliškai, kai Kaunas švęs Mokslo ir žinių dieną. Kaip nurodė Kauno miesto savivaldybė, čia mokysis iki 250 pradinių klasių mokinių.

Šventinis renginys prasidės 12 valandą, o garbingiems svečiams tarus žodį visus susirinkusiuosius savo magišku pasirodymu pasveikins iliuzionistas.

Kaip nurodoma gimnazijos internetinėje svetainėje, pirmoji mokykla Veršvuose veikti pradėjo 1919 m. – tais metais čia į išnuomotą kambarį sugužėjo 20 mokinių iš anuomet nuo miesto nutolusių Romainių, Lampėdžių, Kaniūkų, Veršų kaimų.

1945-1949 m. mokykla reorganizuota į progimnaziją, o 1952 m. performuota į 18-tą vidurinę mokyklą. Po septynerių metų, 1959 m. rugsėjo 1-ąją, pastatyta ir mokiniams perduota didelė 1040 vietų mokykla – 18-osios vidurinės moksleiviai iš visų patalpų persikėlė į keturių aukštų rūmus Mūšos g. 6.

1969 m., gimnazijos duomenimis, čia mokėsi 1403 mokiniai. Nepriklausomybės išvakarėse, 1989 m., įstaigai grąžintas Veršvų vardas. Nuo 1992 m. pradinių klasių moksleiviai mokėsi buvusiame „Inkaro“ darželyje, o nuo šiol, skelbia savivaldybė, įsikurs naujutėlaičiame pastate.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad nuo 2016 m. Kauno valdžia vykdo gana drastišką vidurinio ugdymo įstaigų pertvarką: V. Bacevičiaus pradinė mokykla prijungta prie Žaliakalnio progimnazijos, S. Lozoraičio pagrindinė mokykla – prie Jono ir Petro Vileišių mokyklos–daugiafunkcio centro, „Žiburio“ pagrindinė mokykla – prie Vaižganto progimnazijos.

Reorganizuota ir J. Urbšio mokykla, o buvusios Šv. Mato gimnazijos pastate Panemunėje, pasibaigus nuomos sutarčiai, vietoje katalikiškos įstaigos nuo rugsėjo pradeda veikti KTU Inžinerijos licėjaus padalinys.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.