Į „Continental“ gamyklos statybų pradžią Kauno rajone atvyko ir D. Grybauskaitė: ateina ne tik Vokietijos investicijos

„Continental“ nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

„Continental“ toliau plečia savo veiklą Europoje – šiandien Kaune oficialiai buvo paskelbta pirmosios bendrovės gamyklos Lietuvoje statybų pradžia. Statybų startą užtvirtino Jos Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir ūkio ministras Virginijus Sinkevičius. Elektronikos komponentų gamybą šioje gamykloje numatoma pradėti 2019 m. antrojoje pusėje.

„Šiandien Lietuvai labai svarbi diena – visai Lietuvai, ne tik Kauno regionui, nes pas mus ateina ne tik Vokietijos investicijos, bet labai inovatyvi gamyba“, – per atidarymo ceremoniją kalbėjo Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Šiandien Lietuvai labai svarbi diena – visai Lietuvai, ne tik Kauno regionui, nes pas mus ateina ne tik Vokietijos investicijos, bet labai inovatyvi gamyba“, – per atidarymo ceremoniją kalbėjo Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pasak jos, gamykla kurs aukštos pridėtinės vertės darbo vietas.

Naujoje gamykloje bus gaminami trumpojo ir tolimojo radaro jutikliai automatinio stabdymo funkcijai, bei adaptyvios greičio palaikymo sistemos sensoriai. Kaune bendrovė taip pat gamins durų bei sėdynių kontrolės elementus ir išmanias automatines langų užtamsinimo sistemas, kurių gamybai naudojama speciali plėvelė langus gali užtamsinti automatiškai arba suteikti galimybę tai padaryti pačiam vairuotojui.

Per ateinančius penkerius metus į šią gamyklą planuojama investuoti 95 mln. eurų ir sukurti apie 1000 naujų darbo vietų. Bendrovė jau yra pradėjusi naujosios gamyklos specialistų įdarbinimo procesą, pirmiausia susitelkiant į tas sritis, kurios susijusios su gamyba: pramonės inžinerija, logistika, gamybos operacijos bei kokybės užtikrinimas.

„Mūsų pirmosios gamyklos Lietuvoje statybos yra svarbi bendrovės augimo Europoje strategijos dalis. Džiaugiamės, kad modernus Kauno regionas, su puikia infrastruktūra ir aukštos kvalifikacijos darbuotojais, tapo idealia vieta šioms statyboms“, – sako „Continental“ vykdomosios valdybos narys ir automobilio salono padalinio vadovas Helmut Matschi.

„Lietuva ilgokai stengėsi pritraukti sudėtingų automobilių elektronikos komponentų gamintojus. Tačiau net galėdama pasiūlyti viską, ko reikia šios industrijos bendrovėms, Lietuva nepatekdavo į investuotojų sąrašus dėl rinkos dydžio ir atstumo iki automobilių gamintojų. „Continental“ yra viena pirmųjų bendrovių, pamačiusių šalies potencialą, ir jos atėjimas yra vienas veiksnių, padėjusių Lietuvą ant šios industrijos žemėlapio. Kadangi automobilių komponentų gamintojai vykdo daugiausia tiesioginių užsienio investicijų projektų Europoje, Lietuvai atsiveria dar daugiau galimybių“, – teigia ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

„Didėjant technologinėms galimybėms ir transporto priemonėse naudojamų elektroninių sistemų skaičiui, sparčiai auga ir automobilių elektronikos rinka. Ši gamykla papildys 30-ies visame pasaulyje išsidėsčiusių mūsų gamyklų tinklą ir padės toliau didinti gamybos pajėgumus. Tokiu būdu galėsime dar efektyviau patenkinti augančią vartotojų paklausą“, – sako „Continental“ elektronikos komponentų gamyklų vadovas Dr. Hans-Jurgen Braun.

Moderni gamykla gerai žinomame pramonės regione

Naujasis gamybos padalinys įsikurs Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) ir užims 22.000 kv. m dydžio plotą, įskaitant gamybos, administracijos ir sandėliavimo patalpas. Statant gamyklą bus taikomos modulinės statybos technologijos, todėl ateityje atskiras pastato dalis galima bus išplėsti pagal poreikį.

Gamykla atitiks „Industry 4.0“ reikalavimus, kurie suteiks galimybę ateityje naudotis automatizuotais įrenginiais. Statybų metu taip pat bus laikomasi griežtų tvarumo standartų ir aplinkosaugos reikalavimų.

Siekiant kuo efektyviau būsimame pastate panaudoti energiją, projektavimo metu buvo atliktas energinis modeliavimas, kuris leido itin tiksliai parinkti energiją taupančius sprendimus ir medžiagas. Būsimos gamyklos energijos vartojimo efektyvumas buvo patvirtintas pasaulyje pripažintu „LEED“ (angl. Leadership in Energy and Environmental Design) auksiniu tvarumo sertifikatu.

Be to, renkantis statybines medžiagas buvo atsižvelgta ne tik į jų techninį tinkamumą, bet ir eksploatacines savybes, kurios paaiškėjo atlikus detalią gyvavimo ciklo analizę. Šią analizę „Continental“ užsakymu atliko projektavimo bendrovė „Baltic Engineers“.

Darbuotojų naujojoje gamykloje lauks 360 kv. m sporto centras ir poilsio zona su suoliukais bei natūraliu tvenkiniu.

45 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Dėl karantino metu įvykusio Kauno gimtadienio užvirė diskusijos: ar miestas nepersistengė?

Ant Kaune esančių laiptų ir velnias koją nusisuktų: ar juos kas tvarko?

Naminukę gabenęs vairuotojas bandė papirkti pareigūnus

A. Verygos medaliai jau pagaminti: apdovanos 570 žmonių

Automobilių statymo kontrolieriams Kaune – naujos pareigos

Pernai į Nidą taip ir nepakilusi „Raketa“ gavo leidimą plaukti

Baisi avarija Sargėnuose: mirtinai sužalotas jaunas motociklo vairuotojas

Iš naujų koronaviruso atvejų vienas užfiksuotas Kauno gydymo įstaigoje

Karantinas Lietuvoje gali baigtis tik liepą

Fiksuoja skaitytojas: Nemune rastas artefaktas, gal kažkas ieško?