Darbininkai vėl kyla į šturmą: kada išmuš „Respublikos“ paskutinioji? – Kas vyksta Kaune

Darbininkai vėl kyla į šturmą: kada išmuš „Respublikos“ paskutinioji?

R. Tenio nuotr.

Kurį laiką tarsi paskutiniam nusilenkimui sustingę vadinamo „Respublikos“ viešbučio griaučiai šiomis dienomis ėmė kristi visu smarkumu. Statybiniu laužu pradėjo virsti statinio fasadas – atsivėrusiose ertmėse ant armatūrų groteskiškai kabo betono gabalai, o paskutiniosios laukti, „Kas vyksta Kaune“ žiniomis, liko nedaug.

Grius iki galo

Viešbutį įsigijusios „Vičiūnų grupės“ komunikacijos vadovas Mindaugas Snicorius portalui „Kas vyksta Kaune“ patvirtino, kad griovimo darbai eina į pabaigą. „Respublikos“ likučiai turėtų būti sulyginti su žeme iki liepos pabaigos, jeigu neatsiras nenumatytų aplinkybių, kurios vėl pristabdytų apsukas.

„Demontavimo darbuose šiuo metu pakaitomis dirba trys – keturi ekskavatoriai, taip pat kita technika, keliolika darbininkų. Daugiau griovimo stabdymų nenumatoma, o darbai iš tikro pastaruoju metu vyko gana intensyviai – tiesiog nebuvo liečiamas į gatvę atsuktas fasadas, dėl to jie buvo ne taip gerai matomi“, – kalbėjo M. Snicorius.

Panašiai, anot jo, yra ir su statybomis – kol kasamasi po žeme, įrenginėjama automobilių stovėjimo aikštelė, betonuojamos jėgos grindys greta Nemuno, tai nėra praeiviui labai pastebima. Kylant aukštyn, progresas bus vis pastebimesnis.

M. Snicoriaus žiniomis, jau visiškai užbaigtas apatinis (-2) automobilių stovėjimo aikštelės aukštas ir baiginėjama antro (-1) aukšto perdanga (lubos). Šiam statinio elementui prireikė 1320 kub. m. betono ir 160 t. armatūros.

Vietoj trijų mėnesių – pusantrų metų

Apie grandiozinį planą vietoj senojo monstro statyti šiuolaikišką verslo centrą „Magnum“ paskelbta 2016 m. rudenį. Žadėta, kad 42 m. aukščio apleistas viešbutis nuo Kauno centro panoramos bus nušluotas per tris mėnesius. Panašu, kad su griovimo terminais buvo gerokai paskubėta, nes realiai nuo griovimo pradžios jau praėjo beveik pusantrų metų. Įdomu, kas sutrukdė greitąjį „Respublikos“ griovimo planą?

Bendrovės atstovo M. Snicoriaus teigimu, taip atsitiko dėl įvairių kliūčių, vienas jų – šalia esantis Nemunas, dėl kurio reikėjo imti papildomu inžinerinių sprendimų, įrengiant požeminį parkingą. „Laikinų stabdymų buvo dėl greta esančiame sklype vykusiose statybose vykdytų svarbių pastato konstrukcijų betonavimo darbų, kuriems galėjo pakenkti griovimų keliama vibracija. Vis dėlto jau su pradėdami statybas sakėme, jog griauti baigsime statybos darbų metu. Toks sprendimas tiesiog racionalesnis – tą pačią po griovimų likusią skaldą naudojame statybų aikštelei lyginti, ertmėms, atsirandančioms aplink iš po žemių kylančius „Magnum“ bokštus užpildyti. Todėl tikslus reikiamas jos kiekis bus matomas tik statyboms neužilgo pasiekus šią fazę.“

Tačiau sustojus „Respublikos“ griovimo darbams buvo iškelta dar viena versija, kodėl šis statinys negali būti nugriautas vienu ypu – tai žemės nuomos sutartis.

„Be aukciono, lengvatinėmis sąlygomis, asmenys ar įmonės iš valstybės gali išsinuomoti žemės sklypus tik esamiems statiniams eksploatuoti ir tik šių statinių eksploatacijai reikalingą žemės sklypo plotą. Pažymėtina, kad asmenims, kuriems žemės sklypas buvo išnuomotas lengvatinėmis sąlygomis (be aukciono), t. y. žemės sklype esančio statinio eksploatacijai, ir yra nustatoma, kad statinys apleistas, apgriuvęs ar sunykęs, yra konstatuojama, kad statinys yra nenaudojamas. Taigi, išnykus lengvatinei sąlygai, išnyksta ir teisė be aukciono nuomoti ar pirkti valstybinės žemės sklypą“, – portalui situaciją komentavo Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) prie Žemės ūkio ministerijos atstovė Aušrinė Lisauskienė.

NŽT patvirtino, kad po pastatu – vaiduokliu esanti žemė yra išnuomota ne aukciono būdu, kuomet išnuomojamoje žemėje yra žemės nuomininkui nuosavybės teise priklausančių statinių ir įrenginių.

Žemės nuomos sutartis galios ilgai

Portalui „Kas vyksta Kaune“ pavyko sužinoti, kad NŽT Kauno miesto skyrius atsižvelgdamas į UAB „Kauno saulėtekis“ 2015-12-02 prašymą, 2016 m. sausio 12 d. įsakymu pakeitė 2007 m. rugpjūčio 28 d. valstybinės žemės nuomos sutartį, sudarytą su UAB „Kauno verslo rūmai” (nuomos teisės perėmėjas – UAB „Kauno saulėtekis“), kadangi 2015 m. lapkričio 12 d. pirkimo–pardavimo sutartimi nuomininkui buvo perleistas pastatas-viešbutis, esantis Karaliaus Mindaugo pr. 38, Kaune. Susitarimas yra neatsiejama 2007 m. rugpjūčio 28 d. valstybinės žemės nuomos sutarties dalis. Nuomos sutartyje nurodyta, kad išnuomotame žemės sklype gali būti statomi ir rekonstruojami tai pačiai veiklai vystyti reikalingi statiniai ir įrenginiai, kurių eksploatavimui išnuomotas žemės sklypas ir, jei tokia statyba neprieštarauja nustatytam teritorijos tvarkymo režimui. Ši nuomos sutartis, pasak NŽT, galioja iki 2064-01-28.

NŽT vyriausiosios specialistės A. Lisauskienės teigimu, žemės nuomos sutarties nutraukimo procedūros nėra jau tokios paprastos, nes NŽT darbuotojai, vykdantys žemės naudojimo valstybinę kontrolę, vertina ne tik esamą situaciją, bet ir atsižvelgia į tai, kiek laiko žemės sklypas yra nenaudojamas, analizuoja dokumentus ir kitus įrodymus, patvirtinančius, kad yra rengiamas teritorijų planavimo dokumentas ar žemės valdos projektas, statinio projektas, kreiptasi dėl statybą leidžiančio dokumento išdavimo, rengiama rangos sutartis ir pan.

NŽT patvirtino, kad žemės sklypo, esančio Karaliaus Mindaugo pr. 38, Kaune, žemės nuomos sutartis yra galiojanti.

Statybos leidime nurodoma nauja statyba

M. Snicorius teigė, kad tiek griovimo, tiek ir statybos darbai vykdomi pagal suderintus projektus ir turint visus būtinus leidimus. Oficialios informacijos apie statybas svetainės „Infostatyba“ duomenimis, verslo centro „Magnum“ statyboms leidimas buvo išduotas vos daugiau nei prieš metus – 2017-04-24, nors griovimo darbai pradėti gerokai anksčiau. Statybų leidime nurodoma, kad tai yra naujo statinio statybos.

Tik pradėjus „Magnum“ statybas buvo skelbiama, kad verslo centras stovės jau šių metų pabaigoje, o dabar apie įkurtuves galvojama kitų metų viduryje, nors pašnekovas ir pažymėjo, kad viskas vyksta pagal grafiką.

Minėtas terminas palankus užmojui iki 2019 m. pabaigos į Kauną perkelti Žemės ūkio ministeriją, kuriai reikės 13 tūkst. kv. m patalpų. Naujasis verslo centras „Magnum“ rinkai pasiūlys net 21 tūkst. kv. m biurų erdvių vienoje vietoje. Tiesa, bent kelis tūkstančius kvadratinių metrų čia užims pagrindinis pačios „Vičiūnų grupės“ biuras. Portalo „Kas vyksta Kaune“ žiniomis, dėl nuomos jau sutarta ir su kitais stambiais nuomininkais. M. Snicorius taip pat teigė, kad verslo centras visų pirma orientuotas į didelių šiuolaikiškų bendrovių poreikius, iš kurių „Magnum“ ir sulaukia didžiausio susidomėjimo.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.