A. Toupane teisėjai varė iš aikštelės, tačiau „Žalgiris“ sutvarkė reikalus svečiuose | Kas vyksta Kaune

„Žalgiris.lt“ nuotr.

Atsikvėpti kada neturintys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sekmadienio vakarą „Betsafe–LKL“ 29 turo rungtynėse Alytuje 82:60 (18:24, 21:17, 24:6, 19:13) antroje rungtynių dalyje įrodė pranašumą prieš vietos „Dzūkijos“ krepšininkus. Su 25 pergalėmis žalgiriečiai įsitvirtino pirmoje turnyrinės lentelės vietoje.

Rungtynes Alytuje triuškinančiais dėjimais pradėjo Brandonas Daviesas ir Axelis Toupane – 4:2. Nors sudėtingą reidą meistriškai užbaigė Kevinas Pangosas, įsižaidę šeimininkai į priekį truktelėjo 6:13. Ketvirčiui įpusėjus uraganinį greitį demonstravo Paulius Valinskas, iš po krepšio lengvus taškus rinko Antanas Kavaliauskas, tačiau dzūkai toliau kontroliavo situaciją pirmaudami 12:19. Kėlinuko pabaigoje puolime sublizgėjo Beno Udrihas, kuris ne tik pelnė keturis taškus, bet ir atliko puikų perdavimą Aaronui White’ui – 18:24.

Lietuvos čempionai strigo ir antrojo kėlinio pradžioje, tad per keletą minučių deficitas išaugo iki 20:32. Po sušauktos Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlės pirmuosius kauniečių tolimus dūrius suleido Artūras Milaknis ir K. Pangosas bei rezultatas greitai tapo lygus – 32:32. Mačui vykstant taškas į tašką gerą kamuolio judėjimą baudos aikštelėje dvitaškiu su pražanga pavertė jaunasis Gytis Masiulis, o varžovus gynyboje maudė B. Daviesas – 37:37. „Žalgirį“ į priekį baudų metimais buvo išvedęs Paulius Valinskas, tačiau pirmąją mačo pusę 39:41 laimėjo šeimininkai.

Antrą rungtynių dalį žalgiriečiai pradėjo įjungę visai kitą režimą ir po puikaus K. Pangoso aikštės matymo bei Pauliaus Jankūno ir B. Davieso taškų jau pirmavo 45:41. Įsibėgėjančio „Žalgirio“ nuotaikas apkartino diskvalifikacija pasibaigusi A. Toupane nesportinė pražanga, tačiau iš vėžių tai neišmušė kitų komandos žaidėjų, kurie svečiams sukrovė apčiuopiamą pranašumą – 49:41.

Dzūkai be taškų gyveno jau daugiau nei šešias minutes, tarsi iš natų ataką užbaigė P. Jankūnas, o 16:0 laimėtą atkarpą fiksavo kamuolį perėmęs B. Udrihas – 55:41. Šeimininkai kol kas vienintelius taškus trečiajame kėlinyje rinko nuo baudų metimų linijos, tuo tarpu kitoje aikštės pusėje pasižymėjo P. Valinskas ir nuostabaus B. Udriho perdavimo sulaukęs A. Kavaliauskas – 59:43. Fantastinį Lietuvos čempionų ketvirtį tolimu šūviu su sirena uždarė atstumą iki 63:47 padidinęs Vasilije Micičius.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Dzūkijos“ viltis dar labiau tolino puikiai žaidę B. Udrihas ir A. Kavaliauskas – 67:47. Gautą laiką puikiai išnaudojo iš krašto tritaškį įskraidinęs G. Masiulis, po krepšiu karaliavo A. Kavaliauskas – 72:51. Laiku ir vietoje išdygo A. White‘as, bet skirtumas mažėjo iki 74:59. Likusias abejones visiškai išsklaidė tritaškį paleidęs A. Milaknis, o pergalę rezultatu 82:60 įtvirtino galingu bloku ir dvitaškiu su pražanga mačą uždaręs G. Masiulis.

„Žalgiris“: B. Udrihas 11 (5/7 dvit., 5 rez. perd.), K. Pangosas 9, B. Daviesas 9 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), P. Jankūnas 8 (5 atk. kam.), A. Milaknis 8, A. Kavaliauskas 8 (6 atk. kam.), G. Masiulis 8, P. Valinskas 6, A. White’as 6, V. Micičius 5, A. Toupane 2, E. Ulanovas 2.

„Dzūkija“: C. Callisonas 14 (7/9 dvit.), A. Wigginsas 10 (2 per. kam.).