Paaiškėjo, kas atstovaus Lietuvai „Eurovizijos“ konkurse Portugalijoje – Kas vyksta Kaune

Paaiškėjo, kas atstovaus Lietuvai „Eurovizijos“ konkurse Portugalijoje

BERTA BANYTĖ 2018/03/11 23:59

Kovo 11-osios vakarą Kauno „Žalgirio arenoje“ paaiškėjo, kas atstovaus Lietuvai didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje, Lisabonoje, gegužės mėnesį. Devynios savaitės nežinios baigėsi – kelialapį į dainų konkursą iškovojo kaunietė Ieva Zasimauskaitė.

Šeštasis pasirodymo numeris dainininkei I. Zasimauskaitei buvo lemtingai laimingas. Atlikėja nuo pat pradžių nestokojo pozityvumo ir tikėjimo „euroviziniu“ kūriniu, kurį jai parašė kompozitorius Vytautas Bikus. Permainingai besikaitaliojant balsavimo rezultatams lentelėje, tiumfavo jausmingoji baladė „When we’re old“.

„Šita daina yra magija, kuri gali tapti pergale Portugalijoje. Lisabonoje daina skambės anglų kalba, kad visi žmonės suprastų siunčiamą žinutę, o ar kūrinio pabaigoje išgirsime eilutes lietuvių kalba, pagalvosime“, – spaudos konferencijoje sakė atrankos laimėtoja.

Šventinį koncertą patriotine daina pradėjo grupė „Skamp“ kartu su atlikėjais Bjelle bei Kazimieru Likša. Scenoje pasirodė ir Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

„Kaunui – didelė garbė surengti šitą konkursą ir palydėti geriausią atlikėją į „Euroviziją“. Tikiu, tai tikrai padarysite. Tačiau siūlau visiems nepamiršti jų gegužės mėnesį – būkite aktyvūs ir internetu visi lietuviai Europoje, kurie dabar išvykę, užpildykite internetinius debesis palaikydami juos. Mūsų milijonų užteks, jei būsime vieningi. Pasidarome geriausią šimtmečio dovaną – laimėkime „Euroviziją““, – entuziastingai prasidedant renginiui kalbėjo miesto meras.

Nacionalinės atrankos į „Euroviziją“ finalo pradžią paskelbė praėjusių metų atstovai dainų konkurse „Fusedmarc“. Po „Žalgirio“ arenos stogu užvirė įnirtinga kova dėl pergalės, gniaužusi kvapą iki paskutinės minutės.

Pirmoji į sceną su Ericos Jennings kūrybos darbu „The Truth“ žengė balsingoji Monika Marija. Komisijos nariai jaunai merginai negailėjo komplimentų sakydami, jog jos kelias dar tik prasideda ir scenoje tęsis daugelį metų.

„Man atrodo, kad tu esi viena iš tų jaunų merginų, kurios turi rodyti visai Lietuvai ir visam pasauliui tai, kaip reikia nepamesti vidinio stuburo, atsakyti sau į klausimus, kas tu esi, kur tu eini. Tos jėgos tavyje yra labai daug. Ir labai noriu tau už ją padėkoti. Merginos turi sekti tokiomis kaip tu“, – pagyrų atrankos dalyvei negailėjo žiuri narė Dovilė Filmanavičiūtė.

Antroji finale pasirodė Kotryna Juodzevičiūtė. Energingasis kūrinys „That girl“ sužavėjo klausytojus ir komisijos narius. „Aš jus matau „Eurovizijoje“. Man atrodo, mūsų gyvenime ir taip trūksta pozityvumo. Sveikinu tave su labai geru pasirodymu“, – sakė dainininkas Sasha Song.

Šį vakarą komisijos kėdę užėmė ir portalo „Delfi“ konkurse išrinkta žiuri narė muzikos mokytoja Milda Adomaitienė. Ji Kotrynos dainą palygino su žinomo užsienio atlikėjo Bruno Mars hitu. „Iš tavęs sklinda jaunatviškas maksimalizmas, energija. Turi šansą dalyvauti, sudainuoti, o jei ir nepatektum, būk laiminga. Tu jau esi nugalėtoja. Padirbėsi su geru vokalo, šokių mokytoju ir tau atsivers visi keliai“, – pozityvių minčių dainininkei negailėjo ji.

Trečioji į muzikinę kovą kilo grupė „The Roop“. Sceną nuspalvino šviesos, gyvo garso instrumentų garsai ir pagrindinio vokalisto Vaidoto Valiukevičiaus vokalas. „Puikus pasirodymas, konceptualiai vientisas. Manau, kad šis minimalizmas visoje didžiulėje „Eurovizijos“ spalvų gamoje išsiskirtų. Jūsų pasirodymas yra išskirtinis ir įsimenantis. Būtent to ir linkiu – nieko nekeiskite, likite ir toliau tokie originalūs“, – linkėjo žiuri narys režisierius Vytautas Rumšas jaunesnysis.

Įpusėjus finaliniams pasirodymams nuskambėjo jaunosios atlikėjos Paulos kūrinys „123“. Dainininkė pasirinko klausytojų teismui pateikti akustinę dainos versiją. Netrūko energijos, veržlumo, į grindinį lūžo ne tik scenos šviesos, bet ir kėdė. Ruošdamasi šiam muzikiniam pasirodymui Paula konsultavosi su talentinguoju Gyčiu Ivanausku.

„Pirmiausia atskleisiu visiems, kurie nežino, – šis pasirodymas turėjo atrodyti truputį kitaip. Paula į atranką buvo atsinešusi sprogstamąją kėdę, bet per repeticiją, šiandien popiet, ji susprogo taip, kad šukės nuskrido iki trečios eilės, ir buvo nuspręsta, kad sprogdinti kėdės šiandien niekas neleis. Paula, nusipelnai plojimų už tokias ambicijas“, – detales iš pasiruošimų užkulisių atskleidė muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys. Jo teigimu, norėtųsi, po pirmosios minutės auginti dainos aranžuotę, įnešti į ją daugiau energijos.

Penktasis pasirodė Jurgis Bruzga. Jo kūrinys „4Love“ užpildė erdvę šokiniais ritmais ir choreografiniais judesiais. Sužavėjęs energija ir nepriekaištingai skambančiu vokalu dainininkas sulaukė šūksnių ir gausių plojimų iš susirinkusiųjų Kauno „Žalgirio“ arenoje.

„Savo daina jūs kuriate teatrą. Vizualia prasme tai – aukščiausio lygio, įdomiausias ir labiausiai išbaigtas darbas iš visų šio vakaro pasirodymų. Man labai patinka jūsų stilius taip, kaip jūs visi dabar atrodote, man labai patinka jūsų choreografija, jūsų visuma. Daina yra labai energinga, „sprogstanti“ ir įsimintina“, – komentavo režisierė Dalia Ibelhauptaitė.

Konkursinių pasirodymų maratoną pabaigė lyrinė kaunietės Ievos Zasimauskaitės baladė „When we’re old“. Jaukumu alsuojantis kūrinys kaustė dėmesį ir nestokojo staigmenų. Dainos pabaigoje anglišką jos tekstą pakeitė lietuviškų žodžių eilutė, o scenoje prie atlikėjos netikėtai atsirado jos mylimas vyras Marius, įnešdamas nuoširdumo bei tikrumo pliūpsnį.

„Žinok, tu esi tikras perliukas. Manau, kad tavęs laukia didelė ateitis. Tu tikrai labai, labai tikra. Kiekvieną kartą, kai mes susitinkame užkulisiuose, tu tiesiog spindi gerumu – to nesuvaidinsi. Nebijok išlįsti iš savo rėmų. Super, kad radai savo stilių, bet aš manau, kad tu net neįsivaizduoji, kiek tu iš tiesų esi talentinga. Linkiu tau laimėti“, – apie I. Zasimauskaitės pasirodymą kalbėjo dainininkas Sasha Song.

Už dalyvių šešetuką šiemet, kaip įprastai, balsavo televizijos žiūrovai bei vertino kompetentingos žiuri nariai: muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys, režisierė Dalia Ibelhauptaitė, dainininkas Sasha Song, aktorius bei režisierius Vytautas Rumšas jaunesnysis, muzikos prodiuseris Leon Somov, dainininkė Dovilė Filmanavičiūtė bei portalo Delfi konkurse išrinkta muzikos mokytoja Milda Adomaitienė.

 

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA