Daugiabučio gyventojai panikoje: griūva namo siena – Kas vyksta Kaune

Daugiabučio gyventojai panikoje: griūva namo siena

R. Tenio nuotr.

Į portalo „Kas vyksta Kaune“ kreipėsi daugiabučio, esančio Aleksoto seniūnijos teritorijoje, gyventojai. Pasak jų, beveik prieš du mėnesius gavę informaciją apie pavojų keliančią situaciją, kauniečiai iki šiol nesulaukia skubios reakcijos į problemą.

„Gyvename Vinčų gatvėje 2 numeriu pažymėtame daugiabutyje. Čia dar sausio 16 dieną namo stende buvo patalpintas bendrovės „Būsto valda“ atstovų informacinis skelbimas, kuriame rašoma: „Dabartinė namo mūrinių sienų būklė bloga, tai kelia pavojų žmonių saugumui ir gyvybei. Norint apsaugoti bendrąsias namo konstrukcijas bei gyventojų turtą, reikalinga atlikti pastato sienų konstrukcijos ekspertizę“, – įrašą cituoja portalo skaitytojai.

Pasak jų, pastarieji žodžiai itin baugina ir verčia jaustis siaubingai. „Gresia pavojus gyvybei, tačiau blogiausia tai, jog niekam nerūpi pagerinti susiklosčiusią situaciją. Iki šios dienos, kone du mėnesius niekas nevyksta. „Būsto valdos“ atsovų prašėme kuo skubiau įvertinti situaciją ir pranešti, ar šio namo gyventojams reikia evakuotis. Tačiau ši bendrovė ne tik nesirūpina žmonių saugumu, bet ir neskuba atsakyti į atstovams skirtus oficialius registruotus laiškus. Jaučiamės bejėgiai matydami tokį abejingumą. Kas bus, jei daugiabutis tiesiog sugrius?“, – nerimauja Vinčų gatvės gyventojai.

Minėtame pranešime taip pat rašoma, kad lauko zona ties vienu butu šiuo metu aptverta „STOP“ juosta, nes apdailinė siena prie lango išvirtusi į išorę maždaug 7-9 cm, o pajudinus ranka juda.

Tačiau portalo „Kas vyksta Kaune“ žurnalistams „Būsto valdos“ vadovas Šarūnas Eidintas tvirtina, jog pavojų gali kelti tik vieta, kurioje siena yra išvirtusi. „Būtent todėl teritorija – aptverta ir gyventojai apie galimą pavojų įspėti. „STOP“ juostų peržengti nederėtų. Tačiau bendra pastato būklė nėra kritinė ir grėsmės saugumui nekelia, išvirtusi siena bendrai pastato būklei taip pat grėsmės nekelia. Ji bus tvarkoma kuo skubiau“, – komentavo jis.

Pasak bendrovės vadovo, jau rastas rangovas, atliksiantis ekspertinį situacijos vertinimą ir pateiks reikalingų darbų rekomendacijas.

„Ekspertinio vertinimo išvadų tikimės sulaukti dar šį mėnesį, turėdami jas iš karto kreipsimės į gyventojus, pristatydami būsimus remonto darbus. Namo gyventojams taip pat esame pasiūlę dalyvauti būsto renovacijos programoje, tačiau kol kas šis pasiūlymas susidomėjimo nesulaukė“, – kalbėjo Š. Eidintas.

Svarbu atkreipti dėmesį, jog darbus atlikti specialistai galės tik sulaukę palankesnių orų. Jei šalčiai laikysis, juos teks kiek atidėti, sakė jis.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.