Karaliaus Mindaugo mokymo centro vadovai vėl akiratyje: svarstys elgesį (papildyta)

Asociatyvi / Facebook soc. tinklo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį posėdyje vertins Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro (KMPMC) vadovų elgesį.

VTEK vertins, ar KMPMC direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolanta Valiulienė nepažeidė draudimo naudotis pareigomis asmeninei naudai, reikalavimų deklaruoti interesus, vengti konflikto.

Tyrimas pradėtas po portalo „15min.lt“ publikacijos, joje teigiama, jog KMPMC mažos vertės viešuosius pirkimus keliskart laimėjo UAB „Valedija“, kurios akcininkė yra šios švietimo įstaigos vadovės pavaduotojos pareigas einanti J.Valiulienė.

Komisija taip pat vertins, ar dar trys vadovaujančias pareigas centre ėję asmenys ir vienas buvęs darbuotojas nepažeidė reikalavimų laiku deklaruoti privačius interesus. Tyrimas atliktas dėl KMPMC vadovo pavaduotojo infrastruktūrai Vinco Aidukevičiaus, praktinio mokymo vadovės Ievos Anužienės, padalinio „Modus“ vadovo Nerijaus Anužio ir šio centro Kurorto verslo skyriaus buvusio vedėjo Aivaro Anužio veikos. I. Anužienė yra rugsėjį atleistos buvusios KMPMC vadovės Laimutės Anužienės marti, jos sutuoktinis Nerijus, taip pat jo brolis Aivaras – L. Anužienės sūnūs.

Tyrimą VTEK atliko savo iniciatyva, pastebėjusi, jog šie asmenys savo privačių interesų deklaracijose galbūt nėra pateikę deklaruotinos informacijos. VTEK duomenimis, N.Anužis ir I.Anužienė galbūt nedeklaravo 2016-2017 metais sudarytų butų pirkimo sandorių, A.Anužis – ryšio su bendrove „Ortopedijos klinika“, jis yra bendrovės akcininkas. Tuo metu V. Aidukevičius, manoma, nenurodė KMPMC dirbančių jam artimų asmenų.

VTEK rugsėjį pripažino, kad buvusi KMPMC direktorė L. Anužienė pažeidė įstatymus ir skyrė jai baudą. Tuomet VTEK nustatė, jog 2016 metais centre sudaryta 12 sutarčių, kurių pagrindu vien L. Anužienei išmokėta beveik 16 tūkst, eurų, sūnui Aivarui – beveik 9 tūkst., Nerijui Anužiui – 300 eurų, pastarojo sutuoktinei Ievai – 2 tūkst. eurų. Autoriniai darbai buvo mokami darbo grupėms, daugelyje jų dalyvavo ir pati L. Anužienė. Ji sutartis su savimi pasirašinėjo ir kaip darbo grupės vadovė, ir kaip autorė. Tuomet komisija taip pat nustatė, kad L. Anužienė pasirašė dešimtis įsakymų dėl savo ir šeimos narių komandiruočių, atostogų.

L. Anužienei yra suteiktas specialiosios liudytojos statusas Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) atliekamame tyrime dėl sukčiavimo, piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo. Prie FNTT atliekamo tyrimo prijungti du susiję Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tyrimai. Birželį profesinio mokymo centre buvo atliktos kratos. Tyrėjai aiškinasi, kad Kaune rekonstruojant mokymo centro pastatus, esančius Griunvaldo g. 20/22, Gedimino g. 11, Miško g. 15 ir Karaliaus Mindaugo pr. 11, tarp profesinio mokymo centro ir rangovų bei tiekėjų nebuvo susitarta, jog projektuose vykdomų darbų atlikimo ir įrangos tiekimo kainos bus didesnes.

KMPMC padalinyje Palangoje buvo įsidarbinusi ir buvusi švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, ji dar būdama ministre rūpinosi patalpų centrui skyrimu. Žiniasklaidai paviešinus minėtus faktus, A.Pitrėnienė iš pareigų centre pasitraukė.

Papildyta: Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, jog Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro (KMPMC) direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolanta Valiulienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas, draudžiančias naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti bei reikalavimus nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus, o taip pat – vengti interesų konflikto, o jam kilus nusišalinti.

VTEK taip pat įvertino dviejų KMPMC esamų bei vieno buvusio darbuotojo elgesį. VTEK vienbalsiai nusprendė, jog centro praktinio mokymo vadovė Ieva Anužienė ir padalinio „Modus“ vadovas Nerijus Anužis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus. Šio teisės akto pažeidimas konstatuotas ir buvusiam KMPMC Kurorto verslo skyriaus vedėjui Aivarui Anužiui.

Tiriant taip pat nustatyta, kad A.Anužis nebuvo deklaravęs ryšio su KMPMC dalininke – UAB „Ortopedijos klinika“, – kurios akcijų jis turi nuo 2003 m. Privačių interesų deklaraciją A.Anužis buvo pateikęs 2012 m., tačiau nei tuomet, nei vėliau duomenų apie ryšį su minėtąja bendrove jis nenurodė.

VTEK pratęsė terminą ir praplėtė atliekamo tyrimo ribas dėl KMPMC vadovo pavaduotojo infrastruktūrai Vinco Aidukevičiaus elgesio. Papildomai bus aiškinamasi, ar V.Aidukevičius nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų, įpareigojančių vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Bus vertinamos aplinkybės, kai V.Aidukevičius 2014-2017 m. pasirašinėjo automobilių priėmimo-perdavimo aktus su UAB „Valedija“, kurioje vyr. buhaltere dirba jam artimas asmuo – marti. Taip pat, VTEK duomenimis, V.Aidukevičius yra KMPMC viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas ir galbūt priiminėja sprendimus, susijusius su UAB „Valedija“.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Atskleidė politikų populiarumo reitingus, kaunietis – topų viršūnėse

Sudegusiame bute rastas moters lavonas

Įtemptoje kovoje varžęsis „Žalgiris“ neatlaikė – pralaimėjo vokiečių komandai

Vilijampolėje neleistinoje vietoje pastatytas automobilis sunkina eismą – tikisi nelaimės

Eismo įvykis Dainavoje – moteris vežama į gydymo įstaigą

Geras elgesys atsipirko – aktorius P. Dimša iš pataisos namų išleidžiamas anksčiau

Gyventojai įbauginti: eglutės vagystė nuotaiką sugadino visiems

Ryškūs pokyčiai Laisvės alėjoje: dviejose atkarpose pradėta kloti nauja danga

Surasta nupjauta „Skalbėjos“ galva

Kaune atidaryta solinė L. Kazlauskienės - Punk Gallery tapybos paroda