Tarptautinio festivalio metu pagerbti Kaunui ir Lietuvai nusipelnę kauniečiai

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vasarišką ketvirtadienio vakarą visa Lietuva šventė Valstybės dieną – nuo piliakalnių skambėjo valstybės himnas, visa šalis alsavo vienybe. Tokį vakarą nuspręsta pagerbti Kauno iškilias asmenybes – jiems festivalio „Operetė Kauno pilyje“ metu įteikti Santakos garbės ženklai už nuopelnus Kaunui ir Lietuvai. Vakaro metu iš viso įteikti 7 tokie apdovanojimai.

Vokietijoje Vasario 16-osios akto originalą radęs profesorius Liudas Mažylis su Lietuvos teatro ir kino aktore Gražina Balandyte-Čygiene apdovanoti aukščiausio, pirmojo laipsnio, Santakos garbės ženklais. Aktorei apdovanojimas įteiktas už Lietuvos menui reikšmingą kūrybą ir meilę teatrui, už sukurtus vaidmenis, Vytauto Didžiojo universiteto profesoriui, politikos ir visuomenės veikėjui – už atrastą unikalų dokumentą.

Už kauniečiams svarbių krikščioniškų ir bendražmogiškų vertybių puoselėjimą bei miesto socialinės būklės gerinimą antrojo laipsnio Santakos garbės ženklas įteiktas vyskupui Kęstučiui Kėvalai.

Trečiojo laipsnio Santakos garbės ženklais už nuopelnus Kaunui ir Lietuvai apdovanoti bendrovės SDG generalinis direktorius Eduardas Jasas, Lietuvos visuomenės sveikatos asociacijos garbės narys Gintautas Kligys, profesorė, habilituota medicinos mokslų daktarė Vida Marija Čigriejienė, Lietuvos teatro, televizijos ir kino aktorė Virginija Kochanskytė.

Po ceremonijos kauniečių akis ir ausis toliau džiugino tarptautinio festivalio „Operetė Kauno pilyje“ pasirodymai. Įspūdingo reginio, kurį režisavo Kęstutis S. Jakštas, metu netrūko kerinčių baleto numerių ir žymiausių Lietuvos operos solistų bei kviestinių svečių iš užsienio muzikinių pasirodymų.

12 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Sekmadienio vakarą Karmėlavoje užsiliepsnojo namas ir garažai (foto)

Savadarbių muilinių lenktynėse - įspūdingas dalyvių išradingumas: nuo cepelinų iki „Sostų karų“

Kauno „Žalgiris“ pergalingai baigė pasirodymą Turkijoje

Istorinis pasaulio lietuvių kongresas: sutelkti tėvynės labui

Kauno centre įsibėgėjo savadarbių muilinių lenktynės

Skaitytojai: Laisvės alėjos pėsčiųjų zona tapo didele parkavimo aikštele

Pravieniškėse – pavojingos linksmybės, kuriose dalyvauja net 90 proc. kalinių

Fiksuoja skaitytojai: Eiguliuose „zuikiu“ važiuodami vaikai rizikuoja savo gyvybėmis

„Nestlé“ stoja į kovą su klimato kaita: populiarins net subalansuotą mitybą

Kauno karas su rajonu: palygino su Lotynų Amerikos miestų raida