Tarptautinio festivalio metu pagerbti Kaunui ir Lietuvai nusipelnę kauniečiai

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vasarišką ketvirtadienio vakarą visa Lietuva šventė Valstybės dieną – nuo piliakalnių skambėjo valstybės himnas, visa šalis alsavo vienybe. Tokį vakarą nuspręsta pagerbti Kauno iškilias asmenybes – jiems festivalio „Operetė Kauno pilyje“ metu įteikti Santakos garbės ženklai už nuopelnus Kaunui ir Lietuvai. Vakaro metu iš viso įteikti 7 tokie apdovanojimai.

Vokietijoje Vasario 16-osios akto originalą radęs profesorius Liudas Mažylis su Lietuvos teatro ir kino aktore Gražina Balandyte-Čygiene apdovanoti aukščiausio, pirmojo laipsnio, Santakos garbės ženklais. Aktorei apdovanojimas įteiktas už Lietuvos menui reikšmingą kūrybą ir meilę teatrui, už sukurtus vaidmenis, Vytauto Didžiojo universiteto profesoriui, politikos ir visuomenės veikėjui – už atrastą unikalų dokumentą.

Už kauniečiams svarbių krikščioniškų ir bendražmogiškų vertybių puoselėjimą bei miesto socialinės būklės gerinimą antrojo laipsnio Santakos garbės ženklas įteiktas vyskupui Kęstučiui Kėvalai.

Trečiojo laipsnio Santakos garbės ženklais už nuopelnus Kaunui ir Lietuvai apdovanoti bendrovės SDG generalinis direktorius Eduardas Jasas, Lietuvos visuomenės sveikatos asociacijos garbės narys Gintautas Kligys, profesorė, habilituota medicinos mokslų daktarė Vida Marija Čigriejienė, Lietuvos teatro, televizijos ir kino aktorė Virginija Kochanskytė.

Po ceremonijos kauniečių akis ir ausis toliau džiugino tarptautinio festivalio „Operetė Kauno pilyje“ pasirodymai. Įspūdingo reginio, kurį režisavo Kęstutis S. Jakštas, metu netrūko kerinčių baleto numerių ir žymiausių Lietuvos operos solistų bei kviestinių svečių iš užsienio muzikinių pasirodymų.

12 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Aktualiausia

Naujausios žinios

Vaikų Velykėlės: tradicinė šventė nepraeis be staigmenų

Prokuratūra atsisakė tirti Kauno savivaldybės sprendimą dėl draustinių

Per rinkimus gegužę – iki penkių dienų ištęstas išankstinis balsavimas

Kauno centrinio pašto atgaivinimo iniciatoriai kviečia į kūrybines dirbtuves

Išparduotuvės: nebe naujiena, bet aktualu bus visada

K.A.V.A. 2019: augantys augančio miesto apdovanojimai

Teisių neturintis vyras automobiliu lėkė beveik 200 kilometrų greičiu

Avarija Šilainiuose: į skiriamąją salelę įlėkė ir išsibarstė „BMW“

Paaiškėjo, kokia eilės tvarka balsuosime už partijas ir komitetus rinkimuose į Europos Parlamentą

Susirgusiųjų tymais daugiau nei pusė tūkstančio: Kaunas vis dar muša rekordus