Tarptautinio festivalio metu pagerbti Kaunui ir Lietuvai nusipelnę kauniečiai

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vasarišką ketvirtadienio vakarą visa Lietuva šventė Valstybės dieną – nuo piliakalnių skambėjo valstybės himnas, visa šalis alsavo vienybe. Tokį vakarą nuspręsta pagerbti Kauno iškilias asmenybes – jiems festivalio „Operetė Kauno pilyje“ metu įteikti Santakos garbės ženklai už nuopelnus Kaunui ir Lietuvai. Vakaro metu iš viso įteikti 7 tokie apdovanojimai.

Vokietijoje Vasario 16-osios akto originalą radęs profesorius Liudas Mažylis su Lietuvos teatro ir kino aktore Gražina Balandyte-Čygiene apdovanoti aukščiausio, pirmojo laipsnio, Santakos garbės ženklais. Aktorei apdovanojimas įteiktas už Lietuvos menui reikšmingą kūrybą ir meilę teatrui, už sukurtus vaidmenis, Vytauto Didžiojo universiteto profesoriui, politikos ir visuomenės veikėjui – už atrastą unikalų dokumentą.

Už kauniečiams svarbių krikščioniškų ir bendražmogiškų vertybių puoselėjimą bei miesto socialinės būklės gerinimą antrojo laipsnio Santakos garbės ženklas įteiktas vyskupui Kęstučiui Kėvalai.

Trečiojo laipsnio Santakos garbės ženklais už nuopelnus Kaunui ir Lietuvai apdovanoti bendrovės SDG generalinis direktorius Eduardas Jasas, Lietuvos visuomenės sveikatos asociacijos garbės narys Gintautas Kligys, profesorė, habilituota medicinos mokslų daktarė Vida Marija Čigriejienė, Lietuvos teatro, televizijos ir kino aktorė Virginija Kochanskytė.

Po ceremonijos kauniečių akis ir ausis toliau džiugino tarptautinio festivalio „Operetė Kauno pilyje“ pasirodymai. Įspūdingo reginio, kurį režisavo Kęstutis S. Jakštas, metu netrūko kerinčių baleto numerių ir žymiausių Lietuvos operos solistų bei kviestinių svečių iš užsienio muzikinių pasirodymų.

12 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Nuo šiol kauniečiai galės mėgautis desertais, apsupti meno kūrinių

Į koncertą pateko ne visi: teko stebėti pro langus ar laukti eilėse

Bankas įspėja: romantiškų pažinčių internete kaina gali siekti tūkstančius eurų

Specialybė, kurios mokosi jau darželyje: ar greitai jai samdysime paauglius?

Dar vienos kauniečių krepšinio pažibos: Karalienės taurę laimėjo „Aistės-LSMU“

V. Landsbergis dabartinę valdžią prilygino vaikų darželiui

Dainavoje kaip po karo – duobėse užstringa bene kiekvienas gyventojas

Triuškinamas „Žalgirio“ laimėjimas nutiesė kelią į KMT finalą

V. Landsbergis: „Nepamirškime, nepraraskime ir nepražūsime“

Kauniečiai užplūdo gatves – mėgaujasi saulės šiluma