Jeigu norite patirti daugiau teigiamų emocijų, teks atsisakyti dalykų, be kurių jau nebeįsivaizduojame savo gyvenimo – tokias išvadas pateikia Pittsburgo universiteto psichologai.
Neseniai parengtoje studijoje mokslininkai nustatė, jog kuo daugiau laiko jaunas žmogus praleidžia naršydamas socialiniuose tinkluose, tuo daugiau galimybių, jog jis jausis socialiai atsiskyręs bei vienišas.
Kaip rašoma britų portale „The Telegraph“, socialiniai tinklai padeda bendrauti su draugais bei artimaisiais, tačiau praleidžiant juose pernelyg daug laiko, efektas gali būti visiškai kitoks – jausimės ne artimesni aplinkiniams, bet labiau vieniši ir atskirti nuo kitų. Universiteto mokslininkų teigimu, pernelyg intensyvus socialinių tinklų vartojimas net gali priversti žmogų tikėti, jog kiti gyvena laimingesnį, sėkmingesnį ir įdomesnį gyvenimą, nei jis pats, o tai gali privesti ir prie nepaaiškinamo pavydo jausmo.
„Tikėtina, jog jauni žmonės, kurie ir taip jautėsi socialiai atskirti, galiausiai atsigręžė į socialinius tinklus“, – tvirtina tyrimo autoriai. „Arba gali būti, jog tai, kad jie naudojosi socialiniais tinklais žymiai daugiau, iššaukė atskyrimo nuo realaus pasaulio jausmą. Gali būti, jog įvyko abu dalykai, bet net jei socialinės atskirties jausmas pasireiškė pirmiausiai, buvimas socialiniuose tinkluose jo nepalengvino.“
Mokslininkų daryto tyrimo metu paaiškėjo, jog tyrimo dalyviai, kurie socialiniais tinklais naudojasi daugiau nei dvi valandas per dieną, turi dvigubai didesnius šansus pasijausti socialiai atskirti, nei jų bendraamžiai, kurie socialiniams tinklams skiria mažiau nei pusvalandį per dieną.
„Tai yra svarbi problema, nes psichologinės sveikatos problemos ir socialinis atsiskyrimas tarp jaunimo jau siekia epidemijos lygį“, – tvirtino vienas tyrimą atlikusių mokslininkų, Brianas A. Primackas.
Tyrimo metu buvo apklausti 1 tūkst. 787 19-32 metų amžiaus suaugusiųjų. Visi jie turėjo užpildyti anketas apie savo socialinių tinklų vartojimo įpročius ir tai, ar jaučiasi vieniši.