R.Karbauskio planuose – nemokami muziejai, kurie turėtų konkuruoti su „Akropoliu“

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kitąmet senjorai ir vaikai turėtų sulaukti dovanos – nemokamo muziejų lankymo. Apie tokius planus trečiadienį pranešė Seimo Kultūros komiteto pirmininkas „valstietis“ Ramūnas Karbauskis.

„Mūsų senjorams ir nepilnamečiams vaikams, darželinukams visi valstybiniai muziejai Lietuvoje būtų nemokami visą laiką. Yra tokia idėja“, – teigė jis.

Politiko teigimu, moksleivių vedimas į muziejus turėtų būti įtrauktas į ugdymo programas.

„Turime su Švietimo ir mokslo ministerija sutvarkyti bendradarbiavimą taip, kad vaikai galėtų į tuos muziejus ateiti, kad jie būtų vežami, kad būtų įtraukta į jų lavinimo programas“, – sakė R.Karbauskis.

Jis trečiadienį per Seimo Kultūros komiteto posėdį atskleidė ir dar vieną sumanymą – kad kiekvienas moksleivis kartą per metus nemokamai aplankytų teatrą.

„Pavyzdžiui, yra viena diena, sakykime, trečiadienis, visi valstybiniai teatrai vaidina nemokamai. (…) pasirenkami tie spektakliai, kurie pagal amžiaus grupę tinkami, tada užsisako kvietimus. Mokyklos bendradarbiauja su teatrais“, – dėstė R.Karbauskis.

Abi iniciatyvos būtų finansuojamos iš valstybės biudžeto.

Kultūros komiteto pirmininkas sakė, kad ir dabar skiriama lėšų moksleivių popamokinei veiklai, tačiau ne visuomet jos išleidžiamos tinkamai.

„Pinigai ir dabar tam skiriami. Bet šiandien turime daug faktų, kad moksleiviai vežami į „Akropolį“, bet ne į teatrą ar muziejų“, – sakė R.Karbauskis.

Pagal kultūros ministro patvirtintą tvarką, šiuo metu moksleiviai nemokamai muziejus gali lankyti rugsėjo 1-ąją. Kitomis dienomis bilietai jiems kainuoja pusė kainos, tokia pati nuolaida galioja ir studentams, privalomosios karo tarnybos kariams. Nemokamai muziejų ekspozicijas gali lankyti ikimokyklinio amžiaus vaikai, vaikų globos namų auklėtiniai, asmenys, kuriems nustatytas neįgalumo lygis ir juos lydintys asmenys, asmenys, kuriems sukako 80 metų ir vyresni.

39 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Liepsnos Žemuosiuose Šančiuose pasiglemžė žmogaus gyvybę

Ramučiuose pradėta ilgai laukta kultūros centro pastato rekonstrukcija

Kaune nustačius įvežtinį koronaviruso židinį, miesto poliklinika griežtina tvarką

Koronaviruso protrūkis Kaune: patvirtinta 14 naujų atvejų (papildyta)

Eismo įvykis netoli „Urmo“: automobilis atsidūrė žiede

„Žalgiris“ stiprinasi NBA patirties turinčiu Europos čempionu

Po tragiškos pareigūno žūties atliktas auditas atskleidė policijos komisariato spragas

Judrią Kauno gatvę vairuotojai aplenkti turės visą mėnesį

Tarp tvirtų Kauno senamiesčio mūro sienų slypi lietuviškos virtuvės paslaptys

Žaibišką vagystę įvykdęs kaunietis per plauką nepaspruko nuo pareigūnų