R.Karbauskio planuose – nemokami muziejai, kurie turėtų konkuruoti su „Akropoliu“

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kitąmet senjorai ir vaikai turėtų sulaukti dovanos – nemokamo muziejų lankymo. Apie tokius planus trečiadienį pranešė Seimo Kultūros komiteto pirmininkas „valstietis“ Ramūnas Karbauskis.

„Mūsų senjorams ir nepilnamečiams vaikams, darželinukams visi valstybiniai muziejai Lietuvoje būtų nemokami visą laiką. Yra tokia idėja“, – teigė jis.

Politiko teigimu, moksleivių vedimas į muziejus turėtų būti įtrauktas į ugdymo programas.

„Turime su Švietimo ir mokslo ministerija sutvarkyti bendradarbiavimą taip, kad vaikai galėtų į tuos muziejus ateiti, kad jie būtų vežami, kad būtų įtraukta į jų lavinimo programas“, – sakė R.Karbauskis.

Jis trečiadienį per Seimo Kultūros komiteto posėdį atskleidė ir dar vieną sumanymą – kad kiekvienas moksleivis kartą per metus nemokamai aplankytų teatrą.

„Pavyzdžiui, yra viena diena, sakykime, trečiadienis, visi valstybiniai teatrai vaidina nemokamai. (…) pasirenkami tie spektakliai, kurie pagal amžiaus grupę tinkami, tada užsisako kvietimus. Mokyklos bendradarbiauja su teatrais“, – dėstė R.Karbauskis.

Abi iniciatyvos būtų finansuojamos iš valstybės biudžeto.

Kultūros komiteto pirmininkas sakė, kad ir dabar skiriama lėšų moksleivių popamokinei veiklai, tačiau ne visuomet jos išleidžiamos tinkamai.

„Pinigai ir dabar tam skiriami. Bet šiandien turime daug faktų, kad moksleiviai vežami į „Akropolį“, bet ne į teatrą ar muziejų“, – sakė R.Karbauskis.

Pagal kultūros ministro patvirtintą tvarką, šiuo metu moksleiviai nemokamai muziejus gali lankyti rugsėjo 1-ąją. Kitomis dienomis bilietai jiems kainuoja pusė kainos, tokia pati nuolaida galioja ir studentams, privalomosios karo tarnybos kariams. Nemokamai muziejų ekspozicijas gali lankyti ikimokyklinio amžiaus vaikai, vaikų globos namų auklėtiniai, asmenys, kuriems nustatytas neįgalumo lygis ir juos lydintys asmenys, asmenys, kuriems sukako 80 metų ir vyresni.

39 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Traukiniai tarp Kauno ir Palemono pradės kursuoti vėliau nei planuota

Sutriko „Facebook“ veikla: smarkiausiai kliuvo Kaunui

Kėdainiuose siautėjo girtas vyras: įsibrovęs į butą sumušė du senolius

Kauno „Žalgirio“ vardas skambėjo ir Pietų Korėjoje

Pro 5 aukšto langą įsiveržę ugniagesiai, vyrą rado mirusį

Baltijos kelio 30-metis Kaune: renginiai, kuriuos verta aplankyti

B kategoriją turintiems vairuotojams siūloma be vargo gauti motociklo „teises“

Jonavos gatvėje greitoji rūpinosi narkotines medžiagas vartojusiu asmeniu

Kauno parke - vaizdas kaip po karo

Kauniečiai nusivylę: kas nutiko „Bolt“ paspirtukams?