Bendrovė „Nota Bene“ sutinka grąžinti kariuomenei pinigus už vadinamuosius „auksinius šaukštus“ ir atsiimti juos iš sandėlių.
„Bendrovė, suvokdama, kad šita tema kenkia pačiai Lietuvos kariuomenei ir nėra naudinga bendrovei, tiesiog sutinka neeskaluoti šio klausimo“, – antradienį žurnalistams Vilniuje pareiškė „Nota Bene“ atstovaujantis advokatas Marius Rindinas.
Jis patvirtino, kad įmonė sutinka grąžinti apie 4 tūkst. eurų už kariuomenės įsigytus virtuvės įrankius. Tačiau bendrovė atsisako nutraukti visą 2014 metais pasirašytą 174 tūkst. eurų sutartį dėl lauko virtuvės įrangos, nes ji jau įvykdyta.
Ši sutartis buvo pasirašyta įgyvendinant anksčiau sudarytą preliminarią 1,6 mln. eurų sutartį dėl lauko virtuvių atsarginių detalių ir agregatų.
M.Rindinas teigė, kad „Nota Bene“ yra pasirengusi nutraukti šią preliminarią sutartį.
„Šiandien iš ryto kreipėmės į Lietuvos kariuomenę, kviesdami susidariusią situaciją (…) spręsti griežtai besilaikant įstatymų bei dialogo keliu ir pakvietėme spręsti šitą problemą dalyvaujant ne tik Lietuvos kariuomenei, bet ir Krašto apsaugos ministerijos ir Viešųjų pirkimų tarnybos atstovams“, – sakė advokatas.
„Nota Bene“ direktorius Andrius Jazgevičius taip pat patvirtino, kad bendradarbiavimas su Vokietijos įmone „Karcher“, gaminusia lauko virtuvės įrangą, yra sustabdytas.
„Esame gavę informaciją elektroniniu paštu, kad bendradarbiavimas sustabdytas iki tol, kol išaiškės situacija“, – sakė verslininkas.
„Karcher“ lipdukai – ant neįvardijamo Lietuvos tiekėjo patiektų prekių
Viešųjų pirkimų tarnyba rugpjūčio pabaigoje paskelbė, kad įvairius virtuvės įrankius iš „Nota Bene“ kariuomenė pirko aštuonis kartus brangiau nei rinkoje.
Tarnybos duomenimis, 2014 metais kariuomenės Materialinių resursų departamentas pjaustymo lentelę įsigijo už 180 eurų, kai identiška lentelė parduotuvėje tuo metu kainavo 28 eurus, duonriekį peilį – už 142 eurus, jo kaina parduotuvėje – 13 eurų. Kepsniams naudojama šakutė pirkta už 184 eurus, kiaurasamtis – už 70 eurų, galąstuvas – už 103 eurus, peilis mėsai kapoti – už 250 eurų. Sietelis įsigytas už 161 eurą, skirtingų dydžių samteliai – už 243 eurus ir 258 eurus.
2015 metų kovą Vilniaus apylinkės prokuratūra su Karo policija buvo pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo, įtariant, kad „Nota bene“ klijavo „Karcher-Futuretech“ lipdukus ant produkcijos, kurios ši bendrovė negamino.
„Nota Bene“ direktorius patvirtino, kad bendrovės darbuotojai iš tikrųjų taip elgėsi, nes kitu atveju nebūtų spėję laiku įgyvendinti sutarties su Lietuvos kariuomene dėl to, kad kai kurių prekių pristatymo laikas iš „Karcher-Futuretech“ yra ilgesnis, nei reikalauja sutartis.
„Ženklinant prekes nebuvo siekiama nuslėpti, kas yra tikrasis prekių gamintojas. Buvo palikta visa gamintojų informacija, kas yra iš tikrųjų gamintojas tų įrankių, ir buvo užklijuoti prekės kodai, kuriuos būtų galima lengviau identifikuoti pagal vykdomą sutartį“, – sakė A.Jazgevičius.
Jis teigė, kad įmonės darbuotojai „Karcher-Futuretech“ lipdukus klijavo ant kitos Lietuvos įmonės patiektų lauko virtuvės dalių, tačiau kelis kartus paprašytas ją įvardyti „Nota Bene“ direktorius atsisakė tai padaryti, grįsdamas įvairiais motyvais – iš pradžių sakė, kad nežino, koks Lietuvos tiekėjas „Notai Bene“ patiekė lauko virtuvės įrankius. Dar katą perklaustas minėjo, negalįs atskleisti šios bendrovės, nes tai šiuo metu yra ikiteisminio tyrimo medžiaga.
Pastebėjus, jog didžioji dalis spaudos konferencijoje aptartos informacijos šiuo metu gali būti ikiteisminio tyrimo medžiaga, A.Jazgevičius galiausiai nieko neatsakė į klausimą apie Lietuvos tiekėją, patiekusį lauko virtuvės įrangą, kurią „Nota Bene“ žymėjo „Karcher Futuretech“ prekės ženklu.
Tyrimą dėl sukčiavimo prokuratūra nutraukė šią vasarą, nes teigė neradusi nusikaltimo sudėties. Tačiau viešai pasirodžius informacijai apie brangiai pirktas „auksines šakutes“ buvo pradėtas kitas ikiteisminis tyrimas dėl piktnaudžiavimo tarnyba.