Kauno maratone pagerinti net du rekordai – Kas vyksta Kaune

Kauno maratone pagerinti net du rekordai

Jau tradicija tapęs Kauno maratonas, kaip ir kasmet, sukvietė būrį bėgimo aistruolių iš įvairių pasaulio šalių, norinčių išbandyti savo jėgas. Šįmet Kauno maratono metu taip pat vyko ir Lietuvos maratono čempionatas, kuriame jėgas išbandyti galėjo tik bėgikai iš Lietuvos.

Ketvirtą kartą rengiamo Kauno maratono metu dalyviai buvo kviečiami išbandyti savo jėgas penkiose distancijose. Jų laukė prestižinėse maratono (42 kilometrai 195 metrai) ir pusės maratono (21 kilometras 198 metrai), dešimties, penkių ar pusantro kilometro ilgio trasos.

Maratono ir pusmaratonio trasų nugalėtojų lentelėse netrūko staigmenų. Pirmoji jų – pusės maratono distancijos įveikimo rekordas, kurį pasiekė Mindaugas Viršilas. Bėgikas trasą įveikė per 1 valandą 7 minutes ir 53 sekundes. Antrąją vietą užėmė Egidijus Adomkaitis, trečiąją – Darius Sadeckas.

Tuo tarpu maratono trasą greičiausiai atbėgo ir taip pat rekordą pasiekė svečias iš Kenijos Mathew Kipkorir Sigei, užtrukęs 2 valandas 26 minutes ir 39 sekundes. Sportininkas džiaugėsi, kad trasa buvo lygi ir palanki, o sirgalių palaikymas – puikus. Vis dėlto maratono rungtyje bene labiausiai visus nustebino trečią vietą Kauno maratone užėmęs, tačiau Lietuvos maratono čempionu tapęs Aurimas Skinulis. Sportininkas nuo M. K. Sigei atsiliko kiek daugiau nei trimis minutėmis ir nutraukė du metus besitęsusią Kauno maratono laimėjimų seriją.

Moterų grupėje Kauno maratoną taip pat greičiausiai atbėgo Kenijos bėgikė Leah Kusar, trasą įveikusi per 3 valandas 2 minutes ir 53 sekundes. Vos keliomis minutėmis atsiliko ir antroji liko, tačiau Lietuvos maratono čempione tapo Loreta Bliujienė.

Portalui „Kas vyksta Kaune“ bėgikė pasakojo, jog šis maratonas jai jau ketvirtasis. Moteris džiaugėsi, jog trasa – itin gera ir teigė, kad organizavimas bei sirgalių palaikymas taip pat nenuvylė. L. Bliujienė teigė, kad kol kas jos planuose – ruošimasis Vilniaus maratonui.

Kauno maratono metu bus tradiciškai apdovanota ir greičiausia aukštoji mokykla, greičiausia mokykla, greičiausia politinė jėga, daugiausiai kilometrų nubėgusi įmonė ar kita bendraminčių komanda, jauniausias bei vyriausias dalyvis ir linksmiausiai pasipuošęs dalyvis.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA