Kaune siūloma keisti priėmimo į darželius tvarką

Asociatyvi / Kaunas.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno miesto taryba kitą savaitę svarstys siūlymą tobulinti patekimo į darželius tvarką. Specialistų teigimu, šie pokyčiai padėtų užtikrinti skaidrią ir patikimą patekimo į darželius sistemą bei dar labiau sumažintų laukiančių eilę.

„Patvirtinus aiškius ir skaidrius eilių į darželius formavimo principus nauja tvarka suteiks lygias galimybes patekti ikimokyklines įstaigas. Visi tie, kurie turės lengvatų, bus vienoje eilėje, o tų šeimų vaikai, kurie neturi lengvatų – kitoje. Siūlymo esmė – kad abi eilės slinktųsi lygiagrečiai ir būtų naudojamas užtrauktuko principas.“, – kalbėjo Kauno miesto tarybos narys, liberalų sąjūdžio atstovas Rimantas Mikaitis.

Keičiasi grupių formavimo tvarka

Šiuo metu veikianti sistema pati atrenka vaikus, kurie dėl turimų lengvatų „aplenkia“ kitus laukiančiuosius, todėl neretai pasitaiko atvejų, kuomet eilės viršuje esantys vaikai atsiduria kur kas žemiau.

„Iki šiol pagal galiojančią tvarką tų šeimų vaikai, kurie turi tam tikrų lengvatų, atsiduria prieš tuos, kurie tų lengvatų neturi. Pasitaiko atvejų, jog eilės viršuje buvę vaikai atsiduria kur kas žemiau. Natūralu, kad tokiais atvejais tėvams kyla įtarimų dėl galimo neskaidrumo“, – akcentavo tarybos narys R. Mikaitis.

Ankstinamas laikas

Siūloma naujoji tvarka numato ankstinti vaikų priėmimo į naujas ugdymo grupes terminą.

„Prasidedant masiniam atostogų metui, siekiama, kad tėvai jau žinotų, kokią ikimokyklinę ugdymo įstaigą vaikas lankys, ar vaikas pateko į vieną ar kitą norimą ugdymo įstaigą. Esant laisvoms vietoms įstaigoje bus pakankamai laiko jas pasiūlyti laukiantiems eilėje kitose įstaigose“, – aiškino savivaldybės Švietimo, kultūros ir turizmo plėtros reikalų valdybos direktorius Virginijus Mažeika.

Iki šiol į ikimokyklines įstaigas priimamų vaikų sąrašai būdavo sudaromi iki rugpjūčio 1 d. Siūloma šį terminą paankstinti iki birželio 1 d.

Kontroliuos laukiančiųjų eilę

Siūlomoje naujojoje tvarkoje numatyta, kad jei vaikas patenka į vieną iš prašyme nurodytų darželių ir jeigu nepageidauja likti kitos alternatyviai pasirinkto darželio eilėje, tėvai turės apie tai raštu informuoti ikimokyklinės įstaigos ir savivaldybės atstovus per 10 darbo dienų. Jeigu vaikas pateks į abi tėvų pasirinktas pageidaujamas lankyti įstaigas, tėvai turės per 5 darbo dienas informuoti tą švietimo įstaigą, kurią lankys vaikas.

„Siekiant, kad esamos vietos darželiuose būtų kaip galima greičiau pasiūlytos tėvams, šie pakeitimai padės kontroliuoti laukiančiųjų eiles“, – kalbėjo V. Mažeika.

Kauno valdžia tikina išsprendusi vietų darželiuose trūkumą 17 nuotr.

Sprendžia trūkumą

Iki kitų metų rugsėjo 1-osios į Kauno miesto darželius pateks visi norintys – apie tokį tikslą vasarą garsiai prabilę Kauno miesto vadovai skelbia pasiekę pusiaukelę. Per kelis pastaruosius mėnesius Kauno daugiafunkciuose centruose ir darželiuose įkurtos 455 naujos vietos.

Spręsti darželių trūkumą padeda ir nuo liepos pradžios Kaune įsigaliojusi 100 eurų kompensacijos tvarka. Į savivaldybės įkurtus darželius netilpusių vaikų tėvai, savo atžalas vedantys į privačias įstaigas, gali gauti 100 eurų mėnesinę kompensaciją.

13 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Skaitytojai praneša: iš Kleboniškio miško sklinda neaiškūs sprogimai (video)

Vyriausybė siūlo nuo rudens atsisakyti renginiams taikyto ribojimo

Bet kur statyti gali, jei „BMW“ tu turi: greitu metu tokie pažeidėjai automobilių gali neberasti

Augintiniams taip pat galioja taisyklės važiuojant automobiliu: informuoja apie galimus nuostolius

A. Veryga Kauno medikams išdalijo savo paties kurtus medalius

Per karantiną Kauno techninės apžiūros stotyse taikyta tvarka lieka galioti ir po jo

Kauno rajone įkliuvo „Audi“ vairuotojas: bandė apgauti greičio matuoklį

„Valstiečių“ rinkimų sąraše – ir „Vieningo Kauno“ nariai

A. Veryga apie antrąją koronaviruso bangą: tikėtis, kad mus aplenks, naivu

G. Nausėda: Kruonio HAE nebus naudojama Astravo AE naudai