Naujoviški, vidutinį važiavimo greitį fiksuojantys radarai kardinaliai mažina greitį

Kas vyksta Kaune nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pirmoji vidutinio greičio matavimo savaitė nustebino pareigūnus, užfiksuoti tik keli atvejai, kai greitis buvo viršijimas daugiau kaip 40 km/val. ar 50 km/val.

Išanalizavus gautą statistiką matyti, kad greičio viršijimo atvejų sumažėjo maždaug 10 kartų. Jei testuojant šią sistemą buvo užfiksuota 10 transporto priemonių, kurios vidutinį greitį viršijo daugiau kaip 50 km/val., tai šią savaitę tokių atvejų nebuvo nė vieno. Daugiau kaip 40 km/val. greitį šią savaitę viršijo tik 2 transporto priemonės, kai testavimo savaitę tokių užfiksuota 16. Daugiau kaip 30 km/val. greitį šią savaitę viršijo 11 automobilių, testavimo metu jų buvo 59.

„Akivaizdu, kad tokia sistema pasiteisino. Kaip ne kartą esame skelbę, viena pagrindinių tragiškų eismo įvykių priežasčių šiame kelyje yra didelis greitis. Per savaitę drastiškų greičio viršijimo atvejų sumažėjo iki minimumo, vadinasi savo tikslą policija pasiekė“-teigia policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris.

Analizuojant statistiką matyti, kad nemaža dalis greitį viršijusių vairuotojų yra ne LR piliečiai, todėl ateityje planuojama operatyviai apdoroti gautus duomenis ir pasienio ruožuose stabdyti užsienio šalių vairuotojus, taip neleidžiant jiems išvengti atsakomybės.

Praėjusią savaitę magistraliniame kelyje A5 Kaunas-Marijampolė-Suvalkai, nuo 29,131 iki 34,004 km (4 873 metrų atkarpoje) policijos pareigūnai pradėjo naudoti naują transporto priemonių greičio kontrolės sistemą, minėta atkarpa pažymėta įspėjamaisiais ženklais.

21 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Mirė aktorius G. Girdvainis

Palaikymas jautrioje situacijoje – startuoja „Neišnešiotukų pagalbos linija“

Bendrasis pagalbos centras paaiškino, kodėl dingusių žmonių kartais rasti nepavyksta

Kauno apskrityje pažeidėjus tramdys naujas nežymėtas policijos automobilis

Kauno rajone nuo kelio nulėkė ir apvirto automobilis

Žaidimų aikštelės Kaune skendi džiunglėse – kas ir kada nušienaus žaliuosius plotus?

Įsibėgėja tilto per Nerį statybos, Islandijos plente baigtas svarbus rekonstrukcijos etapas

Policija siūlo savivaldybėms įrengti specialias vietas skirtas lenktynėms

Premjeras: atšaukus karantiną liktų ribojimai dėl masinių renginių, atvykimo į šalį

Kauno policija ieško avalynės „pirkėjo“: išsirinko batus ir davė į kojas