Politikai vėl susiplieskė dėl Raudondvario plento rekonstrukcijos – Kas vyksta Kaune

Politikai vėl susiplieskė dėl Raudondvario plento rekonstrukcijos

R. Tenio nuotr.

Tarybos posėdyje valdininkai pritarė sprendimo siūlymui Raudondvario plentą tvarkyti karšto regeneravimo būdu ir atsisakyti žadėto kapitalinio gatvės remonto. Vieni tikino, jog neverta ant supuvusių pagrindų kloti pinigus, kiti atkirto, jog Raudondvario plentas bus padarytas geriau nei Jonavos gatvė, tačiau už mažesnes sąnaudas, nei buvo svarstyta ankščiau.

Dėl Raudondvario plento rekonstrukcijos meras pasiruošęs apeidinėti įstatymus 14 nuotr.

Daug skelbta, jog Raudondvario plentas bus sutvarkytas iš esmės ir bent dešimtmetį nebus jokių problemų, tačiau dabartinis projektas verčia suabejoti, ar miestiečiai nebus apgauti ir neteks po kelių metų vėl imtis remonto darbų.

„Norėjau paklausti dėl Raudondvario plento. Čia yra numatyta pusantro milijono ir kažkodėl karšto regeneravimo būdu. Tai jums pasiūlė ar patys sugalvojote, kad dėsite ant supuvusios šaknies briliantinę karūnėlę?“ – ironiškai replikavo Vygantas Gudėnas.

Kiti opozicijos nariai taip pat kritikavo karštojo regeneravimo technologiją tokioje svarbioje vietoje. Štai G. Žukauskas tikino, jog po tokių remontų praeis pusantrų metų ir vėl kas nors nutiks. Jam pritarė ir kolega Andrius Kupčinskas, stebėdamasis, kad dabartinė valdžia neišnaudoja koncesijos galimybės ir netvarko Raudondvario plento iš esmės.

„Noriu priminti 2012-ųjų metų tarybos spendimą, kuriuo iki 2023-ųjų metų įsipareigoti ir skolintis 100 mln. lt ir atnaujinti miesto savivaldybės pagrindines gatves. Sąraše buvo dvylika gatvių, tarp jų ir Raudondvario plentas. Tad tikrai keista, jog neišnaudojama tokia galimybė ir kapitaliai rekonstruoti Raudondvario plentą, nes turime galvoti apie dešimtmečius. Dabar tiesiog tenkinamasi minimalistiniu variantu. Žinoma, nuo „Kauno energijos“ link Raudondvario tikrai galima naudoti „Remix“ technologiją, bet visiškai atsisakyti rekonstrukcijos reiškia, kad dar ilgiems dešimtmečiams ši gatvė paliekama užmarštyje“, – nuomonę išsakė A. Kupčinskas.

Tuo tarpu miesto meras atkirto, jog miestas ir taip turi daug skolų, kurios jau velkasi ne vienerius metus. taip pat pridūrė, jog kiekvieną savaitę yra derimasi su Susisiekimo ministerija ne tik apie skolas, bet taip pat ir apie ateities planus, tad gal pavyks ir Raudondvario plento remonto darbams gauti papildomų lėšų.

„Atidėtų mokėjimų nuo praėjusių metų turime, o Raudondvario plentui tokių fantazijų, kad kažkur rasti 40 mln. bet per kitus metus, neturime. Už tai su visais specialistais turime į savaitę po susitikimą ir esame numatę visus rengiamuosius bei sutvirtinimo darbus. Kur kažkada buvo kasinėjama, tas vietas dabar per naują atsidengiame ir sutankiname, tad Raudondvario plentą padarysime pigiai, bet geriau nei Jonavos gatvę, kuri buvo daryta taip pat taupant pinigus ir nekeičiant pagrindų. O vėliau, jei Lietuva turės Vokietijos biudžetą, reikės plentą tvarkyti, bet už daug metų“, – kalbėjo meras Visvaldas Matijoštaitis.

Planuojama, jog Raudondvario plentui sutvarkyti karštojo regeneravimo būdu kainuos apie 1,5 mln. eurų. Į šią gatvę „Remix“ asfalto klojimo mašina atkeliaus jau rugpjūtį. Taip pat bus tvarkomi ir šaligatviai, įvažos ir perėjos. Numatoma, jog darbai bus baigti iki šalčių.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA