Skaitytoja: kad sutvarkytų dokumentus, klinikose pralaukėme 6,5 valandos – Kas vyksta Kaune

Skaitytoja: kad sutvarkytų dokumentus, klinikose pralaukėme 6,5 valandos

Norėčiau pasidalinti su visais Lietuvos piliečiais savo 2015-07-14 dienos labai prastais įspūdžiais Kauno klinikų Veido ir žandikaulių chirurgijos klinika, kuriai vadovauja prof. habil. dr. Ričardas Kubilius, veido ir žandikaulių chirurgas.

Dar tokio košmaro su mažamečiais vaikais nesame patyrę. 2015 metų birželio pradžioje gavome siuntimą apsilankyti šiame skyriuje ir registruotis planuojamai dantų rovimo chirurginei intervencijai. Tąkart nustebau, kad vaiko apžiūrėti niekam nereikia, užtenka tik siuntimo ir datą paskyrė. Gavome lapelį, kuriame buvo pažymėta, kad atvykti į 157 kabinetą 2015-07-14, 9:00 , turėti tyrimų rezultatus. Vaikas turi būti nevalgęs ir negėręs.

Ilgos laukimo valandos be gurkšnio vandens

2015-07-13 pasiskambinau į 157 kab., pasitikslinti, ar vaikus priima pirmus, nuramino, kad taip, guldomi vaikai yra pirmi. Taigi, išaušo liepos 14-oji, atvykome kelios minutės anksčiau iki 9:00 ryto. Prie kabineto įprastas vaizdelis – sausakimša. Laukiame, nes durys užrakintos ir jau kažkurių moterų užremtos. Po 9:15 atsiranda moteriškė, kuri pradeda kviesti pavardėmis guldomus vaikus. Norime duot tyrimus, bet išgirstame, kad privaloma atsinešti ligos korteles iš registratūros. Hmm.. keista tvarka, nes planuojamai datai kortelės turėtų gi būti jau kabinete. Na, nesvarbu, nueiname vaikų mamos iki registratūros, kadangi tai vaikai ir vienas jų invalidas, prašau registratorės be eilės priimti kelias mamas ir iškelti tas korteles. Išgirstu griežtą „Ne“.

Laukiame eilėje… apie 9:30 gauname korteles ir einame į 157 kabinetą, su viltimi, kad iškarto eisime į skyrių, nes vaikai nevalgę, negėrę. Jau pradeda prašytis, mažyčio gurkšnio vandens. 157 kabinete, moteriškaitė pakiša lapus pasirašyti ir liepia eiti į koridorių ir laukti, kol ateis iš skyriaus mus visus pasiimti.

Taigi, laukiame: 9:45, 10:15…Vaikai nerimsta, troškulys savo daro. Užeinu klaust – kada? Moteriškė skėsčioja rankom, mes viską padarėm, laukiam, kol skyrius popierius sutvarkys. Laukiame toliau..10:30, 10:45, tada jau kiti tėvai eina į kabinetą klausia: kada? Atsakymas tas pat -laukiame iš skyriaus. Laukiame ir mes, vaikai zirzia, nori gerti… 11:00, 11:15 ir pagaliau 11:20 ateina viena iš to 157 kabineto, vedasi į skyrių.

Vaikų operacija truko vos pusvalandį

Taip ir nesuprantu, laukėme iš skyriaus, bet išlindo iš to paties kabineto, kur nuo 9:00 ten ir buvo. Pakylame į penktą aukštą ir tame išsvajotame skyriuje išgirstame sesutės balsą ant viso koridoriaus: „Kodėl taip vėlai? Kur jūs buvot visi?“ Žvalgomės vieni į kitus ir suprantame, kad pirmojo aukšto 157 kabineto ponia, tikriausiai pati sunkiai tuos popierius tvarkė ir nelabai stengėsi greičiau tai padaryti, arba tiesiog nepranešė į skyrių. Na, kodėl taip buvo tai žino tik tie darbuotojai , kurie sugebėjo 2-vaikų popierius sutvarkyti, tik per 2,5valandos, gal teminį rašinėlį rašė?

Pačiame skyriuje viskas vyko sklandžiai ir greitai. 11:30 vienas vaikiukas buvo operacinėje, 12:00 jau kitas. Po 15-20 minučių jau atvežė vaikutį į palatą. Dėkinga, esu operacinės komandai, darbuotojams už operatyvumą. Ačiū.


Aplinkui valgo, geria, o vaikui negalima, turime laukti toliau

Po operacijos vaikui gerti negalima. Verkia, nori gert, pilna burna kraujo. Baisu, paskutinį sykį vaikas gėrė vakare, tai reiškiasi, kad jau mažiausiai 15 valandų negėręs nei lašelio… Galiausiai ateina pietų metas ir gulintiems pacientams atneša valgyti. Mums, aišku, neduoda, nes išrašo tą pačią dieną. Vaikas pamatęs maistą, verkia, nori valgyt, bet gi negalima. Rengiamės, išeiname laukti išrašo į koridorių, kad mažiuko neerzintų, kai kiti valgo. Kad tik mažiau verktų, nes beverkiant kraujas upelių teka.

Kelis sykius užeinu pasiklausti, ar išrašas dar neparuoštas. Liepia palaukti. Laukiame… 14:30 ateina mus operavęs gydytojas ir pasiūlo nusipirkti voką su pašto ženklu, kad palikę su užrašytu adresu, galėtume važiuot namo ir nebelaukti, nes neaišku, kada sekretorė parašys tą išrašą.

Paštu išsiųsti nėra kam

Apsidžiaugiu, greit nusiperkame voką ir einu pas sekretorę, pasiprašau tušinuko, pradedu rašyti adresą, tuo metu į kabinetą įeina, berods, klinikos vadovas su moteriškaite. Klausia, kam rašau, atsakau, kad išrašui atsiųsti, nes taip pasiūlė operavęs mus daktaras, kad nebereiktų mažam vaikui kankintis ir dar laukti, laukti ir laukti. Tada vyrukas kreipiasi į sekretorę ir sako, ar įrašus turi, toji linkteli galva, kad taip, vyrukas baltu chalatu sako: „Tai lukterkit čia 10 minučių ir surašys“.

Matau, kaip sekretorės veido išraiška persikreipia (nors jau tuos įrašus buvo sekretorei įteikę prieš labai gerą pusvalandį). Bet pamąstęs gydytojas sako, kad teks palaukti dar pusvalandžiuką, nes čia moteriškei reikia skubiai angliškai popieriuką surašyti.

Išgirdusi, kad mums dar reiks laukti, rašau adresą toliau, parašius duodu sekretorei. Tada išgirstu: „O kodėl jūs man duodat tą voką?“

Va, tada ir baigėsi mano geležinė kantrybė: „Jomajo ponai ir ponios, suaugę gi jau, o vienas nuo kito stumdot darbus. Užauginot vaikus ir pamiršot, kas yra mažas vaikas ir kad tai nesuaugęs, kuris gali negėręs būti. Negaliu laukti, o jūs čia tarpusavyje aiškinkitės, kas ką turi ir kaip padaryt.“ Apsisukau ir išėjau. Mačiau kaip sekretorė išlėkė pas gydytoją aiškintis, kas gi dabar išsiūs tą išrašą, o mes apsisukome ir išvažiavome.

Dokumentų tvarkymas truko 6,5 valandos

Namuose buvome 15:30. užtrukome 6,5 valandos Kauno klinikų Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikoje, nors pats pagrindinis procesas – vaiko parengimas, išvežimas ir parvežimas iš operacinės su atsigavimu tetruko geras 45 min. O popierių tvarkymas beveik 6 valandas. Ar tai normalu? Ypač, kai tai liečia mažuosius pacientus. Įdomu, ar nors vienas iš ten 157 kabinete dirbančių ir skyriaus sekretorė norėtų išbandyti tą patį ką patyrė mažas 4 metų vaikas? Ar klinikos vadovas nors kartą pamąstė, kad mažamečiai ir vaikai su negalia, tai ne suaugęs žmogus ir kad tokių pacientų priėmimas ir išrašymas vyktų sklandžiau?

Labai apmaudu, kad dar liko Kauno klinikose prastai dirbančio personalo.

Mama

Kauno klinikų atstovės Mildos Dambrauskienės komentaras

Apgailestaujame, kad dėl techninių kliūčių šios savaitės pradžioje į Veido ir žandikaulių chirurgijos skyrių guldomiems pacientams registracijos teko palaukti ilgiau. Šiuo metu visi laikini nesklandumai yra išspręsti ir pacientams laukti nebereikia. Paprastai planine tvarka į ligoninę pacientai paguldomi greitai, tą pačią dieną jiems atliekama numatyta procedūra ar operacija ir jie išleidžiami į namus.

Kauno klinikų Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikoje teikiama pagalba neįgaliems vaikams ir suaugusiems, kuriems intervencijos atliekamos taikant bendrinę nejautrą. Tai tikrai ypatinga pacientų grupė, kuriai reikia specialios dantų priežiūros ir gydymo, o visas procedūras jiems stengiamasi atlikti kuo greičiau, nesukeliant papildomo streso.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA