Lietuvos paštas kartu su šalies Policija įspėja gyventojus saugotis sukčių. Savivaldybių darbuotojais prisistatantys asmenys iš senjorų mėgina išvilioti gautas pensijas, teigdami, jog laiškininkas išmokėjo pensiją padirbtais eurais.
„Šią savaitę iš gyventojų sulaukėme keleto pranešimų, kad į juos kreipėsi nežinomi asmenys, kurie informavo, jog Lietuvos pašto laiškininkas senjorams pensijas išmokėjo padirbtais pinigais. Savivaldybių darbuotojais prisistatantys asmenys siūlosi atvykti pas senjorus į namus ir pakeisti gautą pensiją neva tikrais pinigais. Norime įspėti gyventojus, kad nei Lietuvos pašto, nei kitų įstaigų darbuotojai namuose valiutos nekeičia, o sulaukus tokių skambučių nedelsiant pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112“, – sakė Lietuvos pašto Pašto tinklo tarnybos direktorė Inga Dundulienė.
Policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyriaus viršininkas Ramūnas Matonis patvirtino, kad tokių atvejų, kai sukčiai iš senjorų mėgina išvilioti pinigus, užregistruotas ne vienas.
„Valiutos keitimo laikotarpiu sukčiai itin aktyvūs, todėl raginame gyventojus būti budrius, neįsileisti nepažįstamų asmenų į namus, neteikti asmeninių duomenų, o valiutą keisti tik nurodytose vietose – paštuose, bankuose, kredito unijose“, – teigė R. Matonis.
Lietuvos paštas užtikrina, kad pensijoms ar kitoms išmokoms skirti pinigai yra saugūs ir tikri, gauti iš šalies bankų. Išsikeisti valiutą galima tik 330-yje paštų, bankų ar kreditų unijų skyriuose. Gyventojų namuose ar kitose vietose valiuta nėra keičiama.
Lietuvos paštas taip pat įspėja gyventojus nepažįstamiems asmenims neatskleisti informacijos apie pensijų ar kitų išmokų pristatymo dieną bei gaunamą sumą.
Kilus įtarimams, kad gyventojas buvo apgautas, prašome kreiptis į policiją arba skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.
Nemokamai išsikeisti valiutą 330-yje paštų ir dalyje kreditų unijų bus galima iki kovo 1 dienos. Komerciniuose bankuose valiuta neatlygintinai keičiama iki birželio 30 d., o Lietuvos banko skyriuose – neribotą laiką.