Nuosprendį išgirdęs taksisto žudikas sakė, kad jam „buvo tiesiog bloga diena” – Kas vyksta Kaune

Nuosprendį išgirdęs taksisto žudikas sakė, kad jam „buvo tiesiog bloga diena”

delfi.lt 2014/11/04 13:35

Kauno apygardos teismas baigė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje 23 metų Justinas Maciulevičius buvo kaltinamas itin žiauria žmogžudyste – praėjusių metų rugsėjo pabaigoje Kaišiadorių apylinkėse buvo mirtinai peiliu užbadytas taksistas.

Žiaurus nusikaltimas sukėlė įtarimų dėl J. Maciulevičiaus psichinės būklės. Tačiau medikų išvada aiški – įtariamasis psichinėmis ligomis neserga, savo veiksmus galėjo kontroliuoti ir turės atsakyti už nusikaltimą.

Teismas žudikui nebuvo gailestingas – už grotų J. Maciulevičius turės praleisti 14 metų. Tiek kiek prašė prokuroras. Aukos artimiesiems žudikas turės atlyginti 180 tūkst. Lt.

Anksčiau J. Maciulevičius buvo teistas du kartus – abu kartus už chuliganizmą. Tąkart vaikinas atsipirko baudomis.

Iškart po nusikaltimo J. Maciulevičius pripažino savo kaltę. Pradžioje kilo įtarimų, kad J. Maciulevičius nusikaltimą galėjo įvykdyti ne vienas. Biologinės ir pirštų antspaudų tyrimo išvados parodė, kad J. Maciulevičius veikė vienas.

Žiaurus nusikaltimas įvykdytas praėjusių metų naktį iš rugsėjo 26-osios į 27-ąją Kaišiadorių apylinkėse.

Pagal J. Maciulevičiaus iškart po nusikaltimo pateiktą versiją, jis įvykio išvakarėse dalyvavo išgertuvėse. Apie 2 val. nakties vaikinas išėjo į lauką parūkyti. Įtariamasis aiškino, kad būdamas girtas sugalvojo pramogą – pavažinėti taksi ir pabėgti nesumokėjus.

Išsikvietęs taksi J. Maciulevičius paprašė važiuoti link sodų bendrijos. Atvykus vaikinas išlipo iš taksi sakydamas, kad nori nusišlapinti. Taksi vairuotojas 59 metų V. K. paprašė vaikino sumokėti. Abu vyrai išlipo iš mašinos ir netrukus kilo konfliktas.

Kaltinamajame akte teigiama, kad J. Maciulevičius net 55 kartą peiliu smogė taksi vairuotojui į įvairias kūno vietas. Vienu smūgiu vaikinas vairuotojui peiliu perdūrė kaklą kiaurai. Taksi vairuotojas mirė įvykio vietoje. Teismo posėdyje prokurorui skaitant kaltinamąjį aktą aukos artimieji negalėjo sulaikyti ašarų.

Vėliau vaikinas sėdo į taksi automobilį ir bandė važiuoti. Tačiau vairuotojo pažymėjimo neturintis buvęs Lietuvos kariuomenės savanoris nuvažiavo netoli – vos už kelių kilometrų nesuvaldytas „Dacia Logan“ vertėsi ir įstrigo pakelės griovyje. Vaikinas pėsčiomis patraukė namo, o netrukus buvo sulaikytas pareigūnų.

Teisme J. Maciulevičius kalbėjo jau kiek kitaip, nei ikiteisminio tyrimo metu.

Išklausęs kaltinimąjį aktą, kuriame teigiama, kad taksistą nužudė norėdamas pavogti automobilį, J. Maciulevičius pareiškė, kad grobti mašinos nenorėjo.

Jis pasakojo, kad padėjo draugui persikraustyti, o vėliau su dviem draugais gėrė alų. Iš viso trise vaikinai išgėrė aštuonis litrus 7,3 proc. stiprumo alaus.

Vėliau vaikinas grįžo namo, pasiėmė pinigų ir išsikvietė taksi, norėdamas nuvykti pas draugą į sodybą.

Bevažiuojant J. Maciulevičius paprašė taksisto apsisukti ir grįžti prie naktinės parduotuvės – vaikinas norėjo nusipirkti alaus ir cigarečių. Vairuotojas kiek pyktelėjo ir abu su J. Maciulevičiumi išlipo parūkyti. Parūkęs vaikinas nusprendė nusišlapinti. J. Maciulevičius pasakoja, kad taksistas pagalvojo, jog jis nori pasprukti nesumokėjęs – tarp vyrų kilo konfliktas, grumtynės, o netrukus ir muštynės.

J. Maciulevičius sako, kad vairuotojas jį pradėjo smaugti – tuomet vaikinas išsitraukė peilį ir du tris kartus smogė vyrui į pilvą. Kas buvo toliau vaikinas esą neatsimena – atmintis atsirado tuomet, kai apsivertė su automobiliu.

Teisme J. Maciulevičius aiškino, kad tardymo metu buvo mušamas ir taip buvo priverstas duoti sau nenaudingus parodymus. Esą ikiteisminio tyrimo metu parodymus diktavo kriminalistai, o jis buvo priverstas pasirašyti.

Be to, vaikinas sako, kad nusikaltimo metu buvo girtas ir piktas – susipyko su savo mergina, draugais.

„Buvo tiesiog bloga diena“, – teisme teigė J. Marcinkevičius.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA