Patvirtinta I. Matijošaitienės mirties priežastis - Kas vyksta Kaune

Patvirtinta I. Matijošaitienės mirties priežastis

DELFI nuotr.

Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Darius Jakutis, išanalizavęs šią savaitę gautas Irenos Matijošaitienės mirties aplinkybių tyrimo išvadas, gautas iš Teismo medicinos ekspertų, priėmė sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą.

Prokuroro priimtu nutarimu konstatuota, jog I. Matijošaitienės mirčiai įtakos neturėjo jokie kitų asmenų galimai padaryti neteisėti veiksmai, informuojama prokuratūros pranešime spaudai.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad įvykio vieta, iki atvykstant pareigūnams, ir dar kurį laiką po to buvo išlaikyta nepakitusi, todėl buvo geros sąlygos tinkamai apžiūrėti įvykio vietą: paimti pėdsakus, surinkti visą reikalingą informaciją, formuoti galimus sužalojimo mechanizmo variantus, pateikti išsamią informaciją teismo medicinos specialistams.

Kadangi tuo metu patalpose buvo atliekamas remontas, taip pat rekonstruojami laiptai bei turėklai, kaip paaiškėjo, laiptai buvo rekonstruoti ir pastatyti prieš nelaimingą atsitikimą, tačiau turėklai nebuvo uždėti.

Tyrimo metu nustatyta, kad remonto darbams vadovavo pati I. Matijošaitienė, joks specialistas ar įmonė, kurie turėtų pasirūpinti darbų sauga, nebuvo samdomi.

Be to, buvo tiksliai nustatyti visi I. Matijošaitienės kūno sužalojimai ir pakitimai, buvo aiškiai atriboti sužalojimai, padaryti įvykio metu nuo padarytų medicininių procedūrų metu.

Žinant visas aplinkybes bei patirtus sužalojimus įvykio metu, nustatytas I. Matijošaitienės sužalojimo mechanizmas – kritimas iš aukščio (nuo laiptų) be pašalinės jėgos poveikio.

Atliekant tyrimą buvo aiškiai ir detaliai atkurta visa įvykio chronologija, taip pat surinkti visi tyrimui reikšmingi gretutiniai ir I. Matijošaitienę bei jos aplinką charakterizuojantys duomenys, galutinai parodę, jog I. Matijošaitienės mirtis – nelaimingas atsitikimas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA