Į Aleksoto kalną – atsinaujinusiu funikulieriumi – Kas vyksta Kaune

Į Aleksoto kalną – atsinaujinusiu funikulieriumi

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Vienas iš seniausių Europos funikulierių šį rudenį kauniečius ir mieste viešinčius turistus pasitiko stipriai atsinaujinęs. Aleksoto funikulierių prižiūrinti bendrovė „Autrolis“ jau planuoja ir naujus darbus – ketinama suremontuoti kalno apačioje ir viršuje esančius paviljonus bei laiptus.

Nors Aleksoto funikulierius veikia tik darbo dienomis, šį sekmadienį bus padaryta išimtis. Atsižvelgdamas į aleksotiškių prašymus, Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Dainius Ratkelis bendrovę „Autrolis“ įpareigojo šį sekmadienį, nuo 8 iki 20 val., organizuoti funikulieriaus darbą, kad antrajame LR Seimo rinkimų ture norintys dalyvauti kauniečiai galėtų lengviau pasiekti rinkimų apylinkes.

Aktyviai funikulieriumi besinaudojantys aleksotiškiai bei ant Aleksoto kalno esančių J. Dobkevičiaus vidurinės mokyklos ir Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos bendruomenių atstovai nuo šio rudens džiaugiasi autentiškai rekonstruotais, laikinosios sostinės laikus menančiais vagonėliais.

Praėjusiais metais pradėtos rekonstrukcijos metu taip pat buvo suremontuotos pabėgius laikančios betono plokštės, sumontuoti nauji bėgiai.

„Jeigu viešųjų pirkimų konkursas vyks sklandžiai, iki kitų metų vasaros planuojame suremontuoti funikulieriaus paviljonus viršuje ir apačioje, sutvarkyti laiptus. Vykstant remontui, funikulierius veiks“, – apie būsimus darbus pasakojo bendrovės „Autrolis“ generalinis direktorius Gintautas Činikas.

Remontuojant paviljonus bus pakeisti jų stogai, grindys, atlikti vidaus apdailos darbai, sumontuota gaisro signalizacija. Apačioje esantį paviljoną dažnai apsemia vanduo, tad planuojama įrengti naują drenažo sistemą, trapą lietaus vandeniui surinkti. Remonto sulauks ir beveik prieš aštuonis dešimtmečius įrengti laiptai.

Aleksoto, kaip ir Žaliakalnio, funikulierius yra ne tik miesto istorijos dalis. Tai – Kauno tapatybės ženklas ir simbolis.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA