Skaitytojui linko ausys: ar galima tokias rungtynes stebėti su vaikais?

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pirmadienio vakarą su šeima sėdęs žiūrėti LKL finalo susitikimo, „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas buvo apstulbintas. Necenzūrinės Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ fanų skanduotės vyrą privertė susimąstyti, ar jis televizoriaus ekrane mato krepšinį mylinčius žmones, ar riaušininkų bandą. Ir kaip sirgalių išsišokimus paaiškinti vaikams?

„Stebime LKL finalines varžybas, tik kyla labai daug klausimų. Mes atsiliekame nuo gyvenimo ritmo, ar dabar jau normalu tokius dalykus matyti šeimai, turinčiai vaikų? Per rungtynes girdime tik „žalia k****“, „š****** raudona“ ir taip toliau“, – stebėjosi vyras.

Portalo skaitytojui sunkiai sekėsi suvokti, kaip su nepilnamečiais vaikais žiūrėti tokį keiksmažodžiais pagražintą mūšį, jeigu net suaugusiems nemalonu girdėti įvairiausiomis kalbomis pilamą purvą. Vyras svarstė, kad rungtynes su tokiais aistruoliais derėtų rodyti po 23 val.

„Jeigu keikiamasi televizijos laidose, necenzūriniai žodžiai dengiami pypsėjimais. O kaip šioje situacijoje reaguoti į visus k****, bl**, p***? Užsikimšti ausis? – kalbėjo sportinę kovą tenorintis matyti vyras.

Jo teigimu, galbūt padorūs žmonės ir be tų riaušininkų, apsimetančių klubo fanais, galėtų palaikyti komandas. Mat jeigu įžūlus elgesys bus toleruojamas, aistruoliai taps tokie agresyvūs kaip kaimynų lenkų futbolo gerbėjai – tada esą belieka laukti sirgalių tarpusavio mūšių, o sportininkų susirėmimus krepšinio aikštelėje galima ir pamiršti.

„Ar ilgai vadinsimės krepšinio tauta, jeigu tokiu keliu eisime? Labai norime turėti gerą vardą sporto pasaulyje ir tikimės, kad bus neleista jo griauti. Tik norime matyti gražų konkurencingą krepšinį ir kad jame galėtų dalyvauti visi: ir šeimos su vaikais, ir seneliai su anūkais“, – dėstė skaitytojas.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad pagal Betsafe-LKL čempionato vykdymo nuostatus už įžūlų žiūrovų elgesį, įžeidinėjimus ir agresyvius veiksmus klubai gal sulaukti nuo 1200 iki 3000 eurų baudų ir būti priversti nuo vienerių iki trejų rungtynių sužaisti be žiūrovų.

Pakankamai griežtai LKL vertina žaidėjų, trenerių išsišokimus ir už žodinių įžeidimų ribų išeinančius žiūrovų žygdarbius. Tai rodo paskutinių rungtynių pavyzdys, kurių metu žalgirietis Vasilje Micičius buvo pastumtas „Lietuvos ryto“ fano, o Šarūnas Jasikevičius eilinį kartą prisivirė košės kritikuodamas teisėjus. Abi komandos už šiuos epizodus sulaukė sankcijų.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

33 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.

Naujausios žinios

Jau žvelgia į kitą sezoną: „Žalgirio“ gretas papildė gynėjas iš JAV

Puoduką mirtinu įrankiu pavertęs kaunietis stos prieš teismą

Išaugo Kauno stadiono rekonstrukcijos kaina: savivaldybei siūlo ieškoti sprendimų

Apiplėšimą matęs kaunietis ragina surasti piktadarius: viskas prasidėjo autobuse

Po vasariškos kaitros - smarkus lietus su perkūnija

Išdalinti kauniečių padovanoti dviračiai daugiavaikėms šeimoms

Kauno „Jachtklube“ bangas kels septintasis vienos nakties festivalis „Open Air“


Neblaivių vairuotojų šou: vienas pavojingai manevravo, kitas nesugebėjo pervažiuoti per sankryžą

Tarnybos metu pareigūnas partrenkė pėsčiąją

Privataus namo kieme stovintis „BMW“ tapo vagių taikiniu: kaunietis kreipiasi į visuomenę