Sujudimas Kaune – pasiruošimas „Černobyliui“ baigtas (nuotraukų galerija)

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Daugelis kauniečių jau vakar pastebėjo šalia „Akropolio“ išdygusį vagonėlių miestelį, o šiandien technika užplūdo Trakų ir Krėvos gatves. Miesto centre pradėtas amerikiečių ir britų kuriamo vaidybinio filmo „Černobylis“ filmavimas – šiandien kūrybiniai darbai vyko viduje, o rytoj kameros kelsis laukan.

Filmų ir televizijos industriją aptarnaujančios Jungtinės Karalystės įmonės „Movie Makers“ transporto priemonės vakar įsikūrė automobilių stovėjimo aikštelėje prie Karmelitų bažnyčios.

„Kas vyksta Kaune“ pavyko sužinoti, kad visą filmo kūrybinę komandą, suplūdusią į Kauną, sudaro apie 180 žmonių. Šiandien filmavimai prasidėjo Vytauto prospekto 58 numeriu pažymėtame art deco ir moderno stiliaus pastate, išdygusiame 1928 m.

Jau rytoj darbas vyks atvirose miesto erdvėse, kūrėjai kelsis į gatvę. Tuo tarpu kai kur trumpam bus ribojamas eismas. Komanda dirba vienuolikos valandų pamainomis, nuo 15.30 val. iki 2 val. nakties. Pusė šio laiko skiriama filmuoti dieninėms scenoms, pusė – naktinėms.

„Černobylis“ – penkių dalių serialas, žiūrovams priminsiantis daugiau nei prieš tris dešimtmečius visą pasaulį sukrėtusią Černobylio atominės elektrinės katastrofą.

Tikrais įvykiais paremta drama pasakos paprastų, šios tragedijos tiesiogiai paliestų žmonių istorijas. Eiliniai elektrinės darbuotojai, lemtingą naktį budėję gaisrininkai bei medikai, savanoriauti priversti kariai ir kalnakasiai – tikrieji šios istorijos didvyriai.

Istoriją ekrane prodiusuoti ėmėsi du pasaulinio lygio transliuotojai – HBO ir „Sky Atlantic“. Režisuoti pakviestas Johanas Renckas. Pagrindinius vaidmenis atliks pasaulyje pripažinti aktoriai Jared Harris, Stellan Skarsgård ir Emily Watson.

Kaune prasidėję didelio masto filmavimai vėliau kelsis į įvairias Lietuvos vietas ir iš viso truks apie 5 mėnesius. Nedidelė dalis medžiagos bus susukta ir Ukrainoje.

45 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Transliacija visam pasauliui – malda, tradiciškai kalbama Vatikane, nuskambėjo ir Kaune (foto)

Prasidėjo istorinis įvykis: popiežius Pranciškus aukoja šv. Mišias (papildyta)

Popiežius jau Kaune: jį sveikina per 100 tūkst. žmonių (papildyta)

Popiežius Pranciškus Lietuvoje tęsia Jono Pauliaus II politiką

Maldininkų užpildyta Santaka byloja – tuoj prasidės šv. Mišios

8 valandų portalo „Kas vyksta Kaune“ tiesioginė transliacija „Kaunas pasitinka Popiežių“

Kauniečius senamiestyje pasitiko „plytos“ ir gausios policijos pajėgos

Kauniečių apšilimas: vyko generalinė repeticija prieš rytojų

Š. Jasikevičius po pirmų laimėtų varžybų: trūko šalto proto

Nekasdienis reginys – vairuotojo kelionė prieš eismą