Užbaigė reguliarųjį sezoną Eurolygoje: pergalę išplėšė tik po pratęsimo | Kas vyksta Kaune

Užbaigė reguliarųjį sezoną Eurolygoje: pergalę išplėšė tik po pratęsimo

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Penktadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sužaidė paskutiniąsias Eurolygos reguliariojo sezono rungtynes. Žalgiriečiai išvykoje susitiko su Pirėjo „Olympiacos“ komanda. Po sunkios rungtynių pradžios ir dramtiško pratęsimo, pergalę žalgiriečiai išplėšė vos vienu tašku – 86:85.

Rungtynėms startavus keturiais Eurolygos vicečempionų taškais, svečių kraitį netrukus atidarė Paulius Jankūnas – 2:4. Tiesa, tuomet deficitas šoktelėjo iki 2:10, o „Žalgiriui“ kelis rezultatyvius atsakymus surengė puikiai atakoms dirigavęs Kevinas Pangosas – 6:10. Kėliniui jau persiritus į antrą pusę kauniečiai išgyveno tikrą taškų badą, atstumas pasiekė naujas aukštumas, tad pasitarimą sušaukė Šarūnas Jasikevičius – 6:17. Iškart po jo geras progas susikūrė Antanas Kavaliauskas ir P.Jankūnas, bet pirmąsias dešimt minučių net 10:25 laimėjo šeimininkai.

Antrasis kėlinys startavo Axelio Toupane metimu iš krašto užmynus tritaškio liniją, kamuolį puolime pačiupo atsilikimą iki 14:25 mažinęs Brandonas Daviesas. Įsižaidę žalgiriečiai varžovus gana sėkmingai atakavo per B.Daviesą, gerus K.Pangoso ir A.Kavaliausko perdavimus efektingais taškais užbaigęs Aaronas White‘as, o po Edgaro Ulanovo perimto kamuolio ir dėjimo, minutės pertraukėlės teko prašyti „Olympiacos“ trenerių štabui – 25:32. Nors puskablį atliko A.Kavaliauskas, puolime įsišaudę šeimininkai privertė atsakomąją minutės pertraukėlę deginti jau kauniečių komandą (27:40). Prieš pat didžiąją pertrauką drąsiai krepšio link nardė K.Pangosas, metimu iš vidutinio nuotolio pirmą rungtynių pusę uždarė B.Daviesas – 31:43.

Trečiajame kėlinyje greitojo puolimo smaigalyje vis atsidūrė A.Toupane, pirmąjį svečių tritaškį realizavo Edgaras Ulanovas – 38:51. Ledus pralaužė maksimumą išspaudęs Vasilije Micičius, iš vidutinio nuotolio pataikė B.Daviesas, tačiau Eurolygos vicečempionų puolimo banga per pirmąsias penkias minutes atrodė sunkiai sulaikoma – 43:59. Vos antrą vinį iš toli kauniečiams smeigė E.Ulanovas, dvitaškiu deficitą iki 48:59 nurėžė P.Jankūnas. Ketvirčio pabaigoje reikiamos energijos į žaidimą įnešė blykstelėjęs Beno Udrihas, krepšį triuškinančiu dėjimu sudrebino A.White‘as, o spurtą iki 13:0 pratęsė intrigą prieš lemiamą rungtynių atkarpą dar labiau gaivinęs V.Micičius – 56:59.

Variklį užsikūręs B.Udrihas prie šešių rezultatyvių perdavimų rinko šeštąjį tašką, o lyderio vaidmens ėmęsis P.Jankūnas šeimininkams paliko vos vieno taško persvarą – 64:65. Lėtai slenkančiame kėlinyje prie baudų metimų linijos apsigyveno B.Daviesas, kuris mesdamas praktiškai be klaidų, išlygino rezultatą 71:71. Prabėgus jau 37 žaidimo minutėms Lietuvos čempionus pirmą kartą rungtynėse į priekį išvedė tritaškį smeigęs Artūras Milaknis, privertęs Pirėjuje vis garsiausi skambėti „Žalgirio“ vardui – 74:71. Dar saugiau žalgiriečiai jautėsi po E.Ulanovo dvitaškio su pražanga (77:73), tačiau laikmačiui rodant tris vienetus, užvirė tikra drama – 77:76. Prasidėjus paskutinei minutei labai svarbų tritaškį drėbė A.Milaknis (80:76), bet dėjimais pusiausvyrą atstatė „Olympiacos“ aukštaūgiai – 80:80. Likusios 5 sekundės priklausė kauniečiams, kuriuos į pergalę ištraukti galėjo kapitonas P.Jankūnas, tačiau jo reidas tikslo nepasiekė ir rungtynės persikėlė į pratęsimą.

Papildomą laiką uraganiniu prasiveržimu atidarė A.Milaknis, varžovams pratylėjus daugiau nei tris minutes, pranašumą iki 84:80 baudomis didino B.Daviesas. Tiesa, tuomet žalgiriečiai puolime sustojo ir likus 8 sekundėms, neatkovoję kamuolio gynyboje, atsidūrė ant prarajos krašto – 84:85. Lemiamos atakos metu iniciatyvos ėmėsi E.Ulanovas: nors jo metimas tikslo nepasiekė, laiku ir vietoje atsirado P.Jankūnas, šįkart jau persvėręs rezultatą svečių pusėn – 86:85. Per likusias 2 sekundes pergalę Eurolygos vicečempionams išplėši galėjo paskutinių sekundžių meistras Vassilis Spanoulis, bet šio tritaškis skriejo pro šalį ir Eurolygos reguliarųjį sezoną „Žalgiris“ užbaigė antrą kartą įveikdamas galingąją Graikijos komandą

„Žalgiris“: B.Daviesas 18 (6 atk. kam., 4 per. kam.), P.Jankūnas 15 (7/8 dvit.), E.Ulanovas 11, A.Milaknis 8, A.White‘as 7 (5 atk. kam., 2 per. kam.), K.Pangosas 6 (6 rez. perd., 2 per. kam.), A.Toupane 6 (2 per. kam.), B.Udrihas 6 (8 rez. perd.), V.Micičius 5, A.Kavaliauskas 4, G.Masiulis 0.

„Olympiacos“: V.Spanoulis 16 (6 rez. perd.), N.Milutinovas 15 (9 atk. kam., 2 blk.), B.Robertsas 12 (3/4 trit., 2 per. kam.).