Kauniečiai restorane patikrino, ar šventinę dieną galima atsiskaityti litais

Skaitytojo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

„Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė nepaprastas vasario 16-osios nutikimas. Ypatingą valstybės atkūrimo dieną keli kauniečiai pamėgino grįžti į visai nesenus laikus – restorane mėgino susimokėti jau nebegaliojančia lietuviška valiuta – litais.

Kaip pasakojo šmaikščią sceną restorane stebėjęs ir užfiksavęs vyras, vienoje miesto picerijoje apsilankę žmonės nusprendė papokštauti. Pavalgę už 23 eurus, vietoj to, kad pateiktų europinę valiutą, jie ištraukė tris banknotus senų gerų dešimtinių su S. Dariumi, S. Girėnu ir Atlanto oro erdvę skrodžiančia „Lituanica“.

„Padavėja buvo labai nustebusi ir niekaip nesutiko, nors klientai ją visaip bandė įtikinti, kad tokią dieną lito ir euro santykis turėtų būti 1 su 1“, – sakė skaitytojas.

Kad ir kaip nėrėsi iš kailio, anot vyro, įstatymo raidė nugalėjo ir galiausiai kompanijai iš kišenių vis gi teko traukti eurus.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad Lietuvoje euras įvestas nuo 2015 m. sausio 1 d. Dvi savaites, iki 2015-ųjų sausio 15 d., atsiskaityti buvo galima abejomis valiutomis – grąža šiuo laikotarpiu jau buvo atiduodama eurais.

Pusę metų litai keičiami buvo visuose bankų skyriuose ir dar pusmetį po šio termino – tam tikruose Lietuvos banko nustatytuose bankų skyriuose. Šiuo metu litus į eurus galima iškeisti tik pačiame Lietuvos banke – operacija kol kas yra neterminuota.

Klausiame „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų. Ar pasiilgote nacionalinės valiutos ir manote, kad turėdami litą lietuviai gyveno geriau? Ar būtumėte norėję šiandien už paslaugas ir prekes atsiskaityti litais?

34 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.

Naujausios žinios

Būkite atidūs: Vilijampolėje lengvojo automobilio ir motociklo susidūrimas

Kauno apskrities politikos neramumų priešakyje – nepasitikėjimas vadovais

100-mečio motorizmo ralio dalyviai finišuoja Birštone (tiesioginė transliacija)

Kauno policijos viršininkas „Kasko“ atsisakymo nedramatizuoja

Prašo kauniečių pagalbos: atskrido į Vilniaus oro uostą, tačiau namų nepasiekė

Svetimo šuns apkandžiotą kaunietę nustebino pareigūnų paskirta bauda

Fiksuoja kauniečiai: į miestą užklydo žiauriu elgesiu garsėjantis vabzdys

Kauno policija ieško moterį požeminėje perėjoje apiplėšusio vyro

Populiariame Kauno paplūdimyje atlikti papildomi vandens tyrimai

Išskirtinis susitikimas Kaune: stos prieš pramogų pasaulio žvaigždes iš Vilniaus