Iki vidurnakčio veiksiančioje Prezidentūroje Kaune laukiama lankytojų antplūdžio

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vasario 16-osios progai skirti renginiai Kaune šiandien eina į pabaigą, paskutinis oficialus minėjimas penktadienį vyko Istorinėje LR Prezidentūroje, kur ne tik atgijo tarpukario prezidentai, bet ir atidarytas ledo skulptūrų parkas. Penktadienį iki vidurnakčio veiksiančioje Prezidentūroje laukiama žmonių antplūdžio, planuojama, kad čia apsilankys apie 10 tūkst. žmonių.

Atgijo prezidentai

Vakare kauniečiai kviesti į Prezidentūros sodelį, kur vyko teatralizuoti 1919-1940 m. Lietuvoje dirbę prezidentai: Antanas Smetona (aktorius Edvinas Vadoklis), Aleksandras Stulginskis (aktorius Artūras Sužiedelis) ir Kazys Grinius (aktorius Arūnas Stanionis). Jie sveikino susirinkusiuosius ir ragino vertinti iškovotą laisvę ir nepriklausomybę.

Istorinė LR Prezidentūra Kaune./R. Tenio nuotr.

Prezidentai į renginį atvyko senoviniu automobiliu ir į žmones kreipėsi iš Prezidentūros balkono.

A. Smetona susirinkusiesiems iš balkono sakė: „Sulaukėme šios valandos, kada tautos valia, buvusi ilgus amžius prislėgta bei suvaržyta, iškilo aikštėn ir susidėjo į stiprų ir aiškų vienetą. (…) Mūsų narsioji kariuomenė didžiausiu pasiryžimu, su ginklu rankoje gynė visomis pajėgomis tėvynę. Begindami daugelis ir galvas padėjo. Visi tie Lietuvos vaikai iš praeities ir dabarties, teesie mums  ir mūsų būsimoms kartoms – geriausio piliečio pavyzdys. Valio, nepriklausoma Lietuvos valstybe, su švente visus!“

Prezidentai./R. Tenio nuotr.

„Žiūrėdamas į gausų jūsų susirinkimą Vasario 16-osios proga, esu nepalenkiamai įsitikinęs lietuvių tautos gyvata. Su švente jus visus!“, – tarė K. Grinius.

A. Stulginskis prisiminė Vasario 16-osios išvakares: „1917 m. susirinkę Vilniuje lietuvių visuomenės darbuotojai atstatė priešaky lietuvių tautos rinktinius vyrus ir pavedė jiems valstybės kūrimo darbą. Visų šalies pastangų dėka šiandien turime išsivysčiusį valstybės aparatą ir ginkluotąją pajėgą. Narsi mūsų kariuomenė suskubo pašalinti kai kuriuos priešus ir tikimės, kad ji nenurims tol, kol visa Lietuva nebus išvaduota“, – ano meto kalba prabilo A. Stulginskis.

Ledo skulptūros./R. Tenio nuotr.

Lede įamžintas Nepriklausomybės aktas, herbas, gediminaičių stulpai

Po prezidentų kalbų atidarytas Ledo skulptūrų parkas. Prezidentūros sodelyje eksponuojama 10 meistrų padarytų ir apšviestų ledo skulptūrų: #100, „Laisvės“ skulptūra, Lietuvos Nepriklausomybės Aktas, LR herbas, gediminaičių stulpai ir kt. Ledo skulptūrų parkas veiks iki didesnio atšilimo lauke.

Skulptūras apžiūrėti kauniečiai kviesti skambant Sergej Vichrov (saksofonas) ir dj Groovis muzikai bei vykstant šviesų ir lazerių šou. Programoje skambėjo šiuolaikiškai grojama retro muzika.

Susirinkusieji raginti pasišildyti prie aukurų bei pasivaišinti karių virta arbata.

Renginio akimirka./R. Tenio nuotr.

Laukia antplūdžio

Kaip portalui „Kas vyksta Kaune“ pasakojo LR Istorinės Prezidentūros Kaune istorikė Justina Minelgaitė, vasario 16 d. įstaiga dirba nuo vidurdienio iki vidurnakčio, šiandien įėjimas nemokamas. Čia iš anksto užsiregistravę lankytojai pirmieji pamatys naują parodą: „Šimtmečio belaukiant: reikšmingiausi Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykiai“. Ji bus eksponuojama dvejus metus, tad nepatekusieji į specialią ekskursiją, galės parodą aplankyti vėliau.

Visi norintieji iki vidurnakčio galės apsilankyti Prezidentūros antrajame aukšte, kur lankytojai gali apžiūrėti audiencijų salę, valgomąjį, mažąjį saloną ir Prezidento darbo kabinetą, su juose veikiančiomis ekspozicijomis ir laikinosiomis parodomis. Norintieji gali dalyvauti įvairiose edukacinėse veiklose, priimti Prezidento rūmų iššūkį ir laimėti prizų.

Ledo skulptūra./R. Tenio nuotr.

„Registraciją į naują parodą paskelbėme prieš dvi savaites ir vietos užimtos iškart, neprireikė dviejų dienų. Tikras  antplūdis! Šiandien lankytojų kaip niekad daug, planuojame, kad apsilankys apie 10 tūkst. žmonių“, – sakė istorikė.

5 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

L.Truikio ir M. Rakauskaitės memorialinis muziejus: Rytų kultūra ir Paryžiaus dvelksmas čia pat Kaune

„Sodra“ pelnosi iš sirgusių darbuotojų

Šią savaitę Kauno kino teatruose - „Oskarams“ nominuoti filmai

Pokytis, piktinantis visuomenę: miegosime trumpiau

Matuko nužudymo byloje - netikėtas posūkis

Kauniečiai kviečiami dalyvauti apklausoje ir išreikšti savo nuomonę

Sustabdžius automobilį pasimatė daug spragų: vairuotoją dangstė keleivis

Pokyčių nesulaukta: kalėjimų sistemos skandaluose figūruojanti bendrovė ir toliau maitins kalinius

Išpuolis nakvynės namuose: sužalotas vyras atsidūrė ligoninėje

Ekstremalaus sporto mėgėjai sekmadienį raižė Nemuno paviršių (nuotraukų galerija)