Paaiškėjo festivalio „Granatos Live“ likimas

Asociatyvi / Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vasaros pabaigoje festivalio „Granatos Live“ metu įsiplieskus gaisrui pridaryta nuostolių – sudegė du Lietuvos liaudies buities muziejaus pastatai. Tačiau jau apsispręsta, ar bus leista renginiui vykti kitąmet.

Paaiškėjo,  jog kitais metais festivaliui bus leista grįžti į Rumšiškes, teigia muziejaus direktorės pavaduotoja Alvyda Jociuvienė.

„Kad bus, tai tikrai. Sutartyje bus punktų daugiau, sudėtingesnė, bet ji lieka“, – BNS sakė A. Jociuvienė.

Ji taip pat pabrėžė, jog su festivalio organizatoriais sutarta dėl pastatų atstatymo.

„Jie atstatys tiesiog, o kiek kainuos – nežinome. Jau viskas sutarta, jau vyksta darbai“, – teigė ji.

Anksčiau muziejaus direktorė Violeta Reipaitė BNS tvirtino, jog atstatyti sudegusius pastatus gali kainuoti mažiausiai 350 tūkst. eurų.

Pirmadienį BNS ji teigė, jog su organizatoriais dar rugsėjį pasirašyta sutartis dėl žalos atlyginimo, kurioje numatytas įsipareigojimas atstatyti du sudegusius Mažosios Lietuvos pastatus. Pasak jos, organizatoriai darbus vykdys savo lėšomis, vėliau jas susigrąžins iš draudimo. Pasiruošimas atstatymui jau beveik baigtas – pasak direktorės, rengiant projektą įvertintos ir sudegusių pastatų liekanos, pasitelktos nuotraukos, rašytinė medžiaga. Pastatams bus naudojamas medis.

„Jie planuoja per 3-5 mėnesius atlikti projektavimo darbus, tada visų pirma bus atlikta techninės specifikacijos, žiniaraščiai, tad visos kainos išaiškės tik po projektavimo“, – sakė V. Reipaitė, paklausta, kiek kainuos trobesių atstatymas.

Anot jos, pasirašytame susitarime dėl paties festivalio, kuris vyks rugpjūčio pradžioje, įtraukti įvairūs papildomi saugikliai.

„Pernai buvo per gausi koncentracija vienoje vietoje, „Žemaitijos“ sektoriuje, todėl pasiūlėme, kad keltųsi į kitas vietas. Teks šiek tiek paeiti lankytojams, bet ką darysi, bet kur pastatyti palapinės nebus galima. Pagrindinis dėmesys yra saugos priemonėms, bus išdėlioti saugos postai, kur budės po kelis savanorius su gesintuvais, ir prie atokesnių pastatų. Bus gyvas budėjimas – čia yra jų saugos priemonės“, – teigė direktorė.

Jos teigimu, sutarta, jog organizatoriai užtikrins ir penkių ugniagesių automobilių budėjimą, bus sustiprinta apsauga iki festivalio prie sutikimo vartų, bus tikrinami įvežami kroviniai. Muziejaus gautus pinigus už leidimą rengti teritorijoje festivalį žadama investuoti į pastatų stogų lopymą. Kiek pinigų bus gauta, direktorė neatskleidžia.

„Jūs turbūt suvokiate, kad valstybė tiek neremia muziejų, kad pinigų užtektų infrastruktūrai išlaikyti. Juo labiau, kad muziejus gyvas, praėjo vėtra – išplėšė stogą. Yra lietūs, todėl reikia nuolat tų pinigų nuolat eiti ir lopyti“, – sakė ji.

Šių metų rugpjūčio pradžioje Rumšiškėse vykęs festivalis „ Granatos Live“ baigėsi gaisru, visiškai sudegė du Mažosios Lietuvos – Šilutės rajono Vabalų kaimo – pastatai. Jie į Rumšiškes atgabenti 1988 metais ir dėl pinigų stygiaus nebuvo tvarkomi – atnaujinti pradėti neseniai, spėta tik perdengti stogą.

Rumšiškių liaudies muziejaus šių savo pastatų nebuvo apdraudęs, apsidraudę buvo festivalio organizatoriai.

5 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Viskio butelio kriminalas: Kauno prokurorai iš valstybės neprisiteisė nei cento

Pasiruošimas Popiežiaus vizitui įgauna pagreitį: apmokyta 500 ambasadorių

Žvilgsnis į „ChangeMakers ON“ inovacijų stovyklą: verslo ekspertų pamokos ir garsūs svečiai

Vilniečių žvilgsnis į Kauną: sostinės merą skandina ir V. Matijošaitis

Kaunas turės naują vyskupą - įšventinamas A. Jurevičius

Kritęs vandens lygis apnuogino Nemuno dugną

Alkoholio (ne)vartojimas: kokią žalą sumažinsite, jei jo atsisakysite?

Naktį atvira liepsna degė buvęs darželio pastatas

Europos „Formulės 2“ čempionate vienintelis Lietuvos atstovas E. Riabko startavo įspūdingai

Kauniečiams pristatytas atnaujintas Dainavos parkas