Paaiškėjo, už kokią sumą V. Matijošaitis įsigijo dvarą

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Portalas „Kas vyksta Kaune“ jau rašė, jog Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis įsigijo buvusį dvarą Kauno rajone. Dar prieš kelias dienas nepanoręs komentuoti dvaro įsigijimo detalių, meras pagaliau atskleidė, už kiek ir kokiais tikslais įsigijo nekilnojamąjį turtą Kačiūniškės kaime.

„Tai asmeninis pirkinys. Kainavo 93 tūkst. eurų“, – atsakyme, kurį BNS perdavė jo atstovas spaudai, nurodė V. Matijošaitis.

Jis teigia, kad Kaciūniškės dvaru vadinamas įsigytas pastatas iš tikrųjų nėra dvaras, o tiesiog „senas, apleistas pastatas, neturintis jokios paveldosauginės vertės“.

Kultūros paveldo departamento kultūros vertybių registre yra įrašyti Kačiūniškės dvaro sodybos fragmentai. Ten nurodoma, kad komplekso vertingosios savybės yra planavimo sprendiniai, statinių formuojama kompozicija, taip pat buvusių komplekso statinių liekanos ar jų vietos, žemės ir jos paviršiaus elementai, takai ir jų dangos.

Kultūros paveldo departamento duomenimis, 1929 metais Kačiūniškių dvarelyje kanauninko Juozo Meškausko iniciatyva įsikūrė vienuolės benediktinės. Čia jos užveisė sodą ir pastatė dvaro rūmus. Sovietmečiu vienuolynas uždarytas, rūmai tapo gyvenamuoju namu.

„Pastato vidaus patalpos yra padalintos į atskirus, nedidelius kambariukus su virtuvėlėmis, kuriuose anksčiau gyveno vienuolės. Šiuo metu vyksta remonto darbai. Jau pakeistas stogas, sudėti nauji langai. Toliau vyksta vidaus patalpų remontas“, – apie dabartinę pastato būklę pasakojo V. Matijošaitis.

Jis pabrėžė, kad tai – paprastas gyvenamasis namas gražioje vietoje.

Vėlų vakarą Kauno rotušė nusidažė purpuru 8 nuotr.

Vos už dvidešimties kilometrų nuo Kauno nutolusiame dvare – reikšmingos permainos 14 nuotr.

„Tikiuosi, kad sutvarkius namą į jį galėsiu pakviesti savo anūkus ir sūnus su antromis pusėmis“, – sakė Kauno meras.

Portalas „Kas vyksta Kaune“ yra skelbęs, kad pastatus Kauno meras įsigijo praėjusių metų lapkričio pabaigoje Kauno rajono savivaldybės organizuotame viešame Kačiūniškės dvaro pardavimo aukcione. Aukciono skelbime nurodoma, kad buvo parduodami du gyvenamieji pastatai ir penki ūkio pastatai. Objektui priskirtas beveik vieno hektaro dydžio žemės sklypas.

V. Matijošaitis yra vienas iš turtingiausių Lietuvos miestų merų. 2017 metų Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, jo turtas siekia 6,782 mln. eurų. Jis yra „Vičiūnų grupės“ savininkas, vadovaujančių pareigų valdomose įmonėse verslininkas atsisakė tapęs meru.

48 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kauniečio kritika sudomino ekspertus: dėl trūkumų sustabdyta atrakciono veikla

Kauno „Toyota“ atstovybė pelnė prestižinį klientų aptarnavimo apdovanojimą

Fiksuoja skaitytojai: Aleksote, netoli aerodoromo, degė autobusas

Nepaliko vietų dvejonėms: žalgiriečiai namų aikštelėje šventė pergalę (foto)

Banko gretas papildė nauji kolektyvo nariai – Šuns dienos proga „įdarbino“ augintinius (foto)

Kauniečiai sukruto: kokie darbai vyksta Kauno pilies žiede?

Laisvės alėjos rekonstrukcijos projekto pristatymą transliuos portalas „Kas vyksta Kaune“

Ne visi palaiko idėją „CityBee“ automobiliuose įdiegti alkoblokus

Teisingumo ministrę iš posto išvertusiai kaunietei R. Kazėnienei – 6 tūks. eurų ieškinys

Kėdainiams teks palaukti – pirmiausiai suklestės Kaunas