Į naują gamyklą investuota viena iš didžiausių sumų Lietuvos istorijoje

Asociatyvi / Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vokietijos automobilių komponentų pramonės milžinė „Continental“ ir Lietuvos Vyriausybė trečiadienį pasirašė investicijų sutartį bei susitarimą dėl bendradarbiavimo – Vokietijos bendrovė įsipareigojo investuoti 95 mln. eurų į naują gamyklą Kauno rajone, o Vyriausybė – jai padėti ir laiku suteikti visus leidimus.

„Tai bus didžiausios investicijos į gamybinį projektą Lietuvos istorijoje. Tai paveiks šimtus mūsų šeimų ir prisidės prie dirbančiųjų kompetencijų tobulinimo“, – spaudos konferencijoje kalbėjo premjeras Saulius Skvernelis.

„Buvo įdėta daug darbo ir pastangų, kad „Continental“ būtų čia“, – pridūrė premjeras.

Įmonės „Continental Automotive Lithuania“ vadovas Shayanas Ali (Šajanas Ali) sakė, kad gamykla bus statoma Kauno pramoninėje zonoje, tačiau konkrečios vietos neįvardijo.

„Mes turime vietą Kauno pramoninėje teritorijoje. Mes diskutuojame, dabar vyksta derybos. Aš sakyčiau, kad tiesiog reikėtų palaukti, nes derybos beveik baigtos. Ta vieta yra ten, kur daugiausiai yra išvystyta industrijos“, – kalbėjo S. Ali.

Tikėtina, kad gamykla iškils Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje.

Anot S. Ali, „Continental“ negąsdina galimas darbo jėgos trūkumas – jo teigimu, naujos investicijos galėtų pristabdyti emigraciją iš šalies.

„Mes jaučiame, kad kursime darbo vietas, kurios pritrauks jūsų žmones pasilikti šalyje ir nevažiuoti kitur. Mes taip pat atveriame duris žmonėms, kurie išvažiavo“, – kalbėjo S. Ali.

Anot jo, darbo rinkos pigumas nebuvo lemiamas veiksnys, pasirenkant vietą investicijai.

„Jūs esate ne pigiausi, bet jūs esate kompetentingi. Mes žiūrime ne tik į darbo jėgos prieinamumą, bet ir į kitus veiksnius, kai nusprendžiame ateiti. Žiūrime į sugebėjimus, ambicijas, išsilavinimą ir anglų kalbos žinias, nes esame tarptautinė kompanija“, – tvirtino S. Ali.

„Continental“ viceprezidentas Peteris Gruenas (Piteris Griunas) kalbėjo, kad kurtis Lietuvoje bendrovę paskatino išsilavinusi darbo jėga.

„Kodėl Lietuva? Mes palyginome visas Europos valstybes. Žmonės daro įtaką ir taip buvo šiuo atveju. Mes ieškome išsilavinusių žmonių“, – tvirtino P. Gruenas.

S. Ali teigimu, Vyriausybė susitarimu įsipareigojo bendradarbiauti su „Continental“, kad gamyklos statyba būtų sklandi.

„Jie įsipareigojo su mumis dirbti ir padėti tvarkant visus dokumentus – leidimus ir panašius dalykus. Mes esame naujokai. Jie dirbs kartu su mumis, kad mums padėtų suprasti taisykles ir reguliavimą“, – teigė būsimos „Continetal“ gamyklos Kaune vadovas.

„Continental“ praėjusią savaitę pranešė, kad į elektronikos komponentų gamyklą investuos 95 mln. eurų. Tai bus didžiausia plyno lauko investicija Lietuvoje pastaraisiais metais ir viena didžiausių Lietuvos istorijoje.

„Continental“ gamins keleivių saugumo bei išmaniosios pagalbos vairuotojui sistemas – durų ir sėdynių kontrolės elementus, išmanias automatines langų užtamsinimo sistemas, greičio palaikymo sistemos sensorius bei priekinius radarus automatinio stabdymo funkcijai.

1871 metais įkurtos „Continental“ pajamos pernai siekė 40,5 mlrd. eurų. 56 pasaulio šalyse jos įmonėse dirba 227 tūkst. žmonių.

8 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

„Žalgiris“ į įprastinį treniruočių ritmą grįžta surengęs netradicinę treniruotę

Parodė, ką valgo pacientai Kaune už 1,45 euro per dieną

Suimtas moteriai į akis dujų pripurškęs ir apiplėšęs vyras

Į dvikovą su „Žalgiriu“ Stambulo klubas stos be sunkiai traumuoto gynėjo

Kaune pristatys pirmąją Lietuvos narkokroniką - juodo verslo apyvarta siekė pusantro milijardo

Akademinės etikos kontrolierius: du VDU ir KTU dėstytojai neetiškai citavo tekstą

Kauno gatves padengus sniegui, pasipylė avarijos - eismą kausto spūstys

Kauno klinikų požemiai: painiuose labirintuose klaidžioja ne vienas

Kvapas patiko, bet kelių šimtų eurų iš kišenės traukti neketino

Kaune gyvūnų savininkams ir mylėtojams bus lengviau: pristatytas naujas įrankis