Dėl A. Mickevičiaus medžių pateko į aklavietę: ekspertai siūlo tai, ką draudžia įstatymai

Kaunas.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Ekspertų išvadas dėl A. Mickevičiaus gatvėje augančių medžių gavusi Kauno miesto savivaldybė pateko į aklavietę: specialistai rekomenduoja kardinaliai nugenėti kelias dešimtis medžių, nors tai daryti draudžia įstatymai, o aplinkosaugininkai už tai numato baudas. Ekspertizę atlikę specialistai įsipareigojo artimiausiu metu patikslinti savo išvadas.

Prieš 2 savaites medžių ekspertizės išvadas pristatę specialistai nurodė skubiai pašalinti pavojų keliančius 24 A. Mickevičiaus gatvėje augančius medžius. 27 prastos būklės medžius ekspertai rekomendavo drastiškai, o dar 28 – intensyviai nugenėti. Būtent dėl stipraus medžių genėjimo kilo daugiausiai neaiškumų, nes tai daryti draudžia įstatymai.

„Toks medžių genėjimas, kokį savo išvadose siūlo ekspertai, Lietuvoje yra draudžiamas. Savivaldybė tiesiog negali to daryti, nes tai yra neteisėta. Tokie veiksmai būtų tyčinė žala gamtai“, – akcentavo Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kauno agentūros vyresnysis specialistas Konstantinas Šumskas.

Ekspertinį vertinimą atliko Lietuvos dendrologų draugijos pirmininkas Arvydas Rutkauskas ir miškotyros mokslų daktaras, A. Stulginskio universiteto Miškų ir ekologijos fakulteto lektorius Julius Bačkaitis. Jiems talkino konsultantas arboristikai – Lietuvos arboristikos centro vadovas Algis Davenis.

Jie savo išvadose nurodė, jog minėtų medžių nenugenėjus jų siūlomu būdu, jų būklė blogėtų. Ekspertai patvirtino tokiu atveju neprisiimsiantys atsakomybės dėl galimų medžių virtimų ir su tuo susijusių nelaimių. Kauniečių pageidavimu ekspertus pasamdžiusi savivaldybė paprašė specialistų patikslinti išvadas ir pateikti labai aiškius siūlymus, ką daryti su A. Mickevičiaus gatvėje augančiais senais medžiais.

102 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaune atsiras dar vienas tiltas į senamiestį: pateikti 7 projektai

Balsavimas dėl krematoriumo neapsiėjo be sukčiavimo: nagus prikišo programišiai

Paskelbtas žemės paėmimo „Rail Balticai“ konkursas: žemės paims ir iš kauniečių

Vakare nuvažiuoti iš Kauno į Vilnių - misija neįmanoma

Plinta uždeganti atrakcija: siūlo surinkti Lietuvos žemėlapį iš 60 magnetukų

Kauno rotušės laukia pokyčiai: nori atverti lankytojams

Mirė kaunietis kino ir televizijos operatorius S. Dargis

V. Matijošaitis rengiasi išvykti į tolimą komandiruotę: ką ten veiks?

Pakeliui į jachtklubą - „kelių erelių“ ir partrenktų gyvūnų vaizdai: siūlo sprendimą

Kaune nebeliko bendrovės „Callcredit“: nuo šiol vadinsis kitaip