Dėl A. Mickevičiaus medžių pateko į aklavietę: ekspertai siūlo tai, ką draudžia įstatymai

Kaunas.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Ekspertų išvadas dėl A. Mickevičiaus gatvėje augančių medžių gavusi Kauno miesto savivaldybė pateko į aklavietę: specialistai rekomenduoja kardinaliai nugenėti kelias dešimtis medžių, nors tai daryti draudžia įstatymai, o aplinkosaugininkai už tai numato baudas. Ekspertizę atlikę specialistai įsipareigojo artimiausiu metu patikslinti savo išvadas.

Prieš 2 savaites medžių ekspertizės išvadas pristatę specialistai nurodė skubiai pašalinti pavojų keliančius 24 A. Mickevičiaus gatvėje augančius medžius. 27 prastos būklės medžius ekspertai rekomendavo drastiškai, o dar 28 – intensyviai nugenėti. Būtent dėl stipraus medžių genėjimo kilo daugiausiai neaiškumų, nes tai daryti draudžia įstatymai.

„Toks medžių genėjimas, kokį savo išvadose siūlo ekspertai, Lietuvoje yra draudžiamas. Savivaldybė tiesiog negali to daryti, nes tai yra neteisėta. Tokie veiksmai būtų tyčinė žala gamtai“, – akcentavo Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kauno agentūros vyresnysis specialistas Konstantinas Šumskas.

Ekspertinį vertinimą atliko Lietuvos dendrologų draugijos pirmininkas Arvydas Rutkauskas ir miškotyros mokslų daktaras, A. Stulginskio universiteto Miškų ir ekologijos fakulteto lektorius Julius Bačkaitis. Jiems talkino konsultantas arboristikai – Lietuvos arboristikos centro vadovas Algis Davenis.

Jie savo išvadose nurodė, jog minėtų medžių nenugenėjus jų siūlomu būdu, jų būklė blogėtų. Ekspertai patvirtino tokiu atveju neprisiimsiantys atsakomybės dėl galimų medžių virtimų ir su tuo susijusių nelaimių. Kauniečių pageidavimu ekspertus pasamdžiusi savivaldybė paprašė specialistų patikslinti išvadas ir pateikti labai aiškius siūlymus, ką daryti su A. Mickevičiaus gatvėje augančiais senais medžiais.

102 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Ledo ritulio čempionatas: lietuviai nušlavė dar vienus varžovus (foto)

Statybų Kauno rajone iššūkiai: neapdairus planavimas ir darželių trūkumas

Š. Jasikevičius – apie Spanoulį, „Olympiakos“ riziką ir žaidimą ant ledo

ChangeMakers‘ON ekspertas meta iššūkį – kas išspręs šią problemą?

Kauno rajonas tiesia bendradarbiavimo tiltus su Gorio apskritimi

Vietoj kaitros prognozuoja šalnas: gamta jau eina iš proto

Didžiausiame pasaulyje dizaino apdovanojimų konkurse kauniečių kavos pakuotė iškovojo auksą

Pasieniečių krata Kaune: tūkstančiai pakelių kontrabandinių cigarečių ir įspūdingos sumos grynųjų

Nedeklaravusių turto ir nuomos lengvatas gaunančių kauniečių laukia bėdos

Kauniečius pasitinka atsinaujinusi biblioteka: papildė naujomis erdvėmis