Dėl A. Mickevičiaus medžių pateko į aklavietę: ekspertai siūlo tai, ką draudžia įstatymai

Kaunas.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Ekspertų išvadas dėl A. Mickevičiaus gatvėje augančių medžių gavusi Kauno miesto savivaldybė pateko į aklavietę: specialistai rekomenduoja kardinaliai nugenėti kelias dešimtis medžių, nors tai daryti draudžia įstatymai, o aplinkosaugininkai už tai numato baudas. Ekspertizę atlikę specialistai įsipareigojo artimiausiu metu patikslinti savo išvadas.

Prieš 2 savaites medžių ekspertizės išvadas pristatę specialistai nurodė skubiai pašalinti pavojų keliančius 24 A. Mickevičiaus gatvėje augančius medžius. 27 prastos būklės medžius ekspertai rekomendavo drastiškai, o dar 28 – intensyviai nugenėti. Būtent dėl stipraus medžių genėjimo kilo daugiausiai neaiškumų, nes tai daryti draudžia įstatymai.

„Toks medžių genėjimas, kokį savo išvadose siūlo ekspertai, Lietuvoje yra draudžiamas. Savivaldybė tiesiog negali to daryti, nes tai yra neteisėta. Tokie veiksmai būtų tyčinė žala gamtai“, – akcentavo Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kauno agentūros vyresnysis specialistas Konstantinas Šumskas.

Ekspertinį vertinimą atliko Lietuvos dendrologų draugijos pirmininkas Arvydas Rutkauskas ir miškotyros mokslų daktaras, A. Stulginskio universiteto Miškų ir ekologijos fakulteto lektorius Julius Bačkaitis. Jiems talkino konsultantas arboristikai – Lietuvos arboristikos centro vadovas Algis Davenis.

Jie savo išvadose nurodė, jog minėtų medžių nenugenėjus jų siūlomu būdu, jų būklė blogėtų. Ekspertai patvirtino tokiu atveju neprisiimsiantys atsakomybės dėl galimų medžių virtimų ir su tuo susijusių nelaimių. Kauniečių pageidavimu ekspertus pasamdžiusi savivaldybė paprašė specialistų patikslinti išvadas ir pateikti labai aiškius siūlymus, ką daryti su A. Mickevičiaus gatvėje augančiais senais medžiais.

102 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Papasakojo, kas Kaune dedasi vakarais: be dujų balionėlio į gatvę nekelia kojos

Sinoptikų spėjimai: kitą savaitę į Lietuvą plūstels šalčio banga

Nė karto nesuklydęs K.Pangosas gerino rezultatyvių perdavimų rekordą

Savivaldybėms siunčiami J. Statkevičiaus vaikiški tautiniai kostiumai

Kristaus Prisikėlimo bazilikos lankytojams šalti nebeteks

Jau aiški viena vieta, kur vilniečiai bus pakviesti vakarienės

Kaunietis: tokios smalos, bėgančios iš čiaupo, dar nemačiau

„Kauno energija“ aiškinasi, ar įmanoma šilumą supirkti pigiau

Verslo už alkoholio reklamos pažeidimus kol kas nebaus

Ekstremalus atvejis Kauno mariose: skendo žmogus